1398/03/07

تست آتش کپسول فضایی حمل سرنشین بوئینگ انجام شد

به نظر می‌رسد کپسول فضایی حمل خدمه شرکت بوئینگ موسوم به استارلاینر (Starliner) آزمایشات نهایی خود را سپری می‌کند و به زودی آماده ارسال فضانوردان به فضا خواهد بود. شرکت بوئینگ تست آتش مجموعه پیچیده موتورهای پیشران کپسول فضایی استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ (Starliner CST-100) خود را در مرکز آزمایشگاهی ناسا...
تست آتش کپسول فضایی حمل سرنشین بوئینگ انجام شد

به نظر می‌رسد کپسول فضایی حمل خدمه شرکت بوئینگ موسوم به استارلاینر (Starliner) آزمایشات نهایی خود را سپری می‌کند و به زودی آماده ارسال فضانوردان به فضا خواهد بود. شرکت بوئینگ (Boeing) تست آتش مجموعه پیچیده موتورهای پیشران کپسول فضایی استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ (Starliner CST-100) خود را در مرکز آزمایشگاهی ناسا در مکزیک انجام داده است. از این کپسول برای انتقال هفت مسافر به مدار زمین استفاده خواهد شد.

موفق بودن آزمایش‌ها در حال حاضر راه را برای تست کامل و همه جانبه و اولین پرواز مداری بدون سرنشین باز کرده است. تکنسین‌ها آزمایش استارلاینر را با مخازن پر از سوخت، مخازن هلیوم برای فشار، سیستم‌های کنترل کننده واکنش موتورها، مانورهای مداری و کنترل ارتفاع توسط موتورها انجام دادند.

این آزمایش‌ها به منظور شبیه‌سازی شرایطی که این فضاپیما در پرواز مداری با آن مواجه خواهد شد، انجام شد و شامل راه‌اندازی ۱۹ موتور برای شبیه‌سازی مانور در فضا، ۱۲ موتور برای کنترل سقوط از ارتفاع بالا و راه‌اندازی همزمان تمام ۲۲ موتور برای شبیه‌سازی سقوط از ارتفاع کم بود.

جان مالهلند (John Mulholland)، معاون رئیس بوئینگ و مدیر برنامه خدمه تجاری بوئینگ می‌گوید: «آزمایش‌ها بیش از هر چیز برای تأمین ایمنی فضانوردان انجام می‌شود. این آزمایش‌های موفقیت آمیز نشان می‌دهد این سیستم به درستی کار خواهد کرد و استارلاینر مسافران خود را در تمام مراحل پرواز به صورت ایمن با خود به همراه خواهد داشت.»

وی افزود: «این آزمایش‌های موفقیت آمیز یک نقطه عطف در مسیر آینده استارلاینر بود که موجب می‌شود پرواز به ایستگاه بین‌المللی فضایی اواخر امسال انجام شود.»

فضاپیمای استارلاینر سی‌اس‌تی -۱۰۰ نام فضاپیمای تجاری ساخت شرکت بوئینگ به سفارش ناسا است. سی‌اس‌تی -۱۰۰ کوتاه شده عبارت Crew Space Transportation به معنی حمل و نقل فضایی خدمه است و قابلیت حمل فضانوردان به فضا را دارد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب فضاپیمای بوئینگ مجددا به تعویق افتاد

1398/01/19
ناسا چندی پیش یک قرارداد رسمی با شرکت‌های اسپیس‌ایکس (SpaceX) و بوئینگ (Boeing) برای انتقال فضانوردان آمریکایی به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) از خاک آمریکا به امضا رساند تا این دو شرکت...

آزمایش فرود کپسول فضایی بوئینگ

1398/02/22
شرکت هوافضای بوئینگ (Boeing) از فرود موفقیت‌آمیز فضاپیمای استارلاینر (Starliner) خبر داد. شرکت هوافضای بوئینگ آمریکا تصاویری از فرود موفقیت‌آمیز کپسول استارلاینر با چتر را به اشتراک گذاشت. ناسا...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.