1398/03/11

همکاری شرکت‌های اماراتی و آمریکایی برای ارائه خدمات مخابراتی در برزیل

شرکت اماراتی مخابرات ماهواره‌ای الیاه (Yahsat) متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری موبادالا (Mubadala Investment Company)، از شرکت های مهم و برجسته ماهواره‌ای جهانی٬ در تاریخ ۶ مه امسال اعلام کرد که با شرکت هیوز (Hughes Network Systems) از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ اکواستار (EchoStar Corporation)٬ برای ورود به...
همکاری شرکت‌های اماراتی و آمریکایی برای ارائه خدمات مخابراتی در برزیل

شرکت اماراتی مخابرات ماهواره‌ای الیاه (Yahsat) متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری موبادالا (Mubadala Investment Company)، از شرکت های مهم و برجسته ماهواره‌ای جهانی٬ در تاریخ ۶ مه امسال اعلام کرد که با شرکت هیوز (Hughes Network Systems) از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ اکواستار (EchoStar Corporation)٬ برای ورود به یک سرمایه‌گذاری مشترک برای ارائه سرویس‌های پهنای باند ماهواره‌ای Ka-band در کشور برزیل به توافق رسیده است.

تجارب شرکت هیوز در ارائه خدمات و شبکه‌های ماهواره‌ای در برزیل در کنار موقعیت و توانایی‌های بالای شرکت الیاه٬ شرایط مناسبی را برای موفقیت در این توافق‌نامه تجاری جدید فراهم می‌آورد؛ توافق نامه‌ای که بر اساس آن بخش اعظم سود به شرکت هیوز خواهد رسید.

در نتیجه این توافق‌نامه و استفاده ظرفیت ۶۵ گیگابایتی پهنای باند ماهواره‌های پربازده Hughes 65 West ٬ Hughes 63 West و  Al-Yah 3 ٬ بیش از ۹۵ درصد جمعیت برزیل از سرویس‌های پهن‌باند بهره‌مند خواهند شد.

این قرارداد جدید شرایط بسیار خوبی فراهم می‌کند تا پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد بازار در کشور برزیل برای طیف گسترده‌ای از خدمات پهنای باند از جمله دسترسی به اینترنت برای کاربران٬ شبکه‌های سازمانی٬ ارتباطات موبایلی و امثال آن به نحو مطلوب‌تری نسبت به گذشته انجام گیرد.
منبع: spacewatch

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین و پاکستان توافقنامه همکاری فضایی امضا کردند

1398/02/21
چین و پاکستان در اردیبهشت ۱۳۹۸ در جریان سفر عمران خان (Imran Khan) نخست‌وزیر پاکستان به چین توافق‌نامه‌ای برای همکاری در علوم و کاوش‌های فضایی امضا کردند. عمران خان برای شرکت در نشست راه...

آمریکا و لوکزامبورگ قرارداد همکاری فضایی امضا کردند

1398/02/22
دولت‌های آمریکا و لوکزامبورگ به عنوان دو کشور از بزرگترین حامیان تجاری‌سازی فضا قراردادی را برای افزایش تعامل فضایی بین دو کشور امضا کردند. این قرارداد که با حضور ویلبر راس (Wilbur Ross)...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.