1398/03/07

حمایت مالی آژانس دولتی انگلیسی برای ساخت ماهواره‌های ترکست

آژانس دولتی انگلیسی اکسپورت فایننس (U.K. Export Finance) که مدت‌ها علاقه‌مندی خود را در حمایت از پروژه‌های ماهواره‌ای نشان داده است٬ اکنون و در یک اقدام عملی٬ قرارداد یک وام ۳۲۵ میلیون دلاری را با کشور ترکیه جهت پشتیبانی ساخت دو ماهواره ایرباس (Airbus) به امضا رسانده است. این وام که به وزارت خزانه‌داری...
حمایت مالی آژانس دولتی انگلیسی برای ساخت ماهواره‌های ترکست

آژانس دولتی انگلیسی اکسپورت فایننس (U.K. Export Finance) که مدت‌ها علاقه‌مندی خود را در حمایت از پروژه‌های ماهواره‌ای نشان داده است٬ اکنون و در یک اقدام عملی٬ قرارداد یک وام ۳۲۵ میلیون دلاری را با کشور ترکیه جهت پشتیبانی ساخت دو ماهواره ایرباس (Airbus) به امضا رسانده است.

این وام که به وزارت خزانه‌داری ترکیه تعلق می‌گیرد٬ برای کمک به تامین مالی و ساخت ماهواره‌های مخابراتی ترکست ۵-آ و ۵-بی (Turksat-5A and -5B) پرداخت می‌گردد؛ ماهواره‌هایی که شرکت هوا و فضای ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) در کشورهای انگلستان و فرانسه در حال ساخت آن‌هاست.

ترکست ۵-آ و ۵-بی٬ آخرین ماهواره‌های ترکست هستند. این اپراتور ماهواره‌ای اکنون دارای سه ماهواره در مدار زمین است. ترکست ۵-آ با وزنی معادل ۳۵۰۰ کیلوگرم مجهز به ترانسپاندر باند Ku قرار است در سال ۲۰۲۰ به فضا پرتاب شود. ماهوار دیگر یعنی ترکست ۵-بی نیز دارای وزن ۴۵۰۰ کیلوگرم و مجهز به ترانسپاندرهای باند Ku و Ka که یک سال بعد یعنی در ۲۰۲۱ به فضا پرتاب خواهد شد. شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) مسئولیت پرتاب هر دو ماهواره را بر عهده خواهد داشت.

 

 
منبع: Spacenews

مخابرات ماهواره‌ای | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ترکیه در سال ۲۰۲۰ ماهواره‌های مینیاتوری به فضا می‌فرستد

1398/02/23
طبق اطلاعات شرکت تکنولوژی دفاعی ترکیه (STM)، این کشور سال آینده دو ماهواره‌ مینیاتوری به فضا می‌فرستد. الیف ارگین (Elif Ergin)، مدیر سیستمهای ماهواره در نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی...

پربازدیدکننده ترین خبر

روسیه در فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است

​آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) اعلام کرده در ‌فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است. دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس این آژانس، با بیان اینکه کار ساخت ایستگاه جدید را باید هرچه سریع‌تر آغاز کرد، گفت: «روسیه همواره در عرصه ساخت ایستگاه‌های فضایی پیشتاز بوده است.» به‌گفته راگوزین، ایستگاه فضایی بین‌المللی حداکثر هفت تا ده سال عمر خواهد کرد و در شماری از قسمت‌های آن نشانه‌های فرسودگی دیده می‌شود.