1398/03/08

تحویل روز به شب در ایستگاه فضایی را ببینید

فضانورد ایستگاه فضایی بین‌‌المللی یک تصویر قابل ملاحظه از خط سایه زمین منتشر کرده که در‌ آن تحویل روز به شب را در یک عکس واحد نشان می‌دهد. این تصویر که توسط فضانورد ناسا تهیه شده تحویل روز به شب را نشان می‌دهد. کریستینا هاموک کوچ (Christina Hammock-Koch) این تصویر را در توییتر خود منتشر کرده و یادآور...
تحویل روز به شب در ایستگاه فضایی را ببینید

فضانورد ایستگاه فضایی بین‌‌المللی یک تصویر قابل ملاحظه از خط سایه زمین منتشر کرده که در‌ آن تحویل روز به شب را در یک عکس واحد نشان می‌دهد. این تصویر که توسط فضانورد ناسا تهیه شده تحویل روز به شب را نشان می‌دهد.

کریستینا هاموک کوچ (Christina Hammock-Koch) این تصویر را در توییتر خود منتشر کرده و یادآور شده است:‌ «تنها دو بار در سال در چرخش ایستگاه فضایی بین‌المللی زمین بر روی خط سایه روز و شب قرار می‌گیرد.» او با انتشار این عکس گفته است: «فضانوردان هر روز ۱۵ یا ۱۶ بار طلوع و غروب را مشاهده می‌کنند.»

کریستینا در ۱۴ مارس به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده و قرار است در سال ۲۰۲۰ به زمین بازگردد. این فضانورد می‌تواند رکورد فعلی برای طولانی‌ترین پرواز فضایی تک نفره توسط یک زن را از آن خود کند. 

تصویر زیر نشان‌دهنده غروب خورشید و تحویل روز به شب است:

تحویل روز به شب در ایستگاه فضایی را ببینید

فیلمی که ایستگاه فضایی بین‌المللی از غروب خورشید و تحویل روز به شب را منتشر کرده نیز در زیر مشاهده می‌کنید:

سازمان ها | NASA | international space station
افراد | Christina Hammock-Koch

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

عکس روز ناسا از مادر تلسکوپ فضایی هابل

1397/12/25
ایستگاه فضایی بین‌المللی یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین درحرکت است. از سال...

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.