1398/03/08

تحویل روز به شب در ایستگاه فضایی را ببینید

فضانورد ایستگاه فضایی بین‌‌المللی یک تصویر قابل ملاحظه از خط سایه زمین منتشر کرده که در‌ آن تحویل روز به شب را در یک عکس واحد نشان می‌دهد. این تصویر که توسط فضانورد ناسا تهیه شده تحویل روز به شب را نشان می‌دهد. کریستینا هاموک کوچ (Christina Hammock-Koch) این تصویر را در توییتر خود منتشر کرده و یادآور...
تحویل روز به شب در ایستگاه فضایی را ببینید

فضانورد ایستگاه فضایی بین‌‌المللی یک تصویر قابل ملاحظه از خط سایه زمین منتشر کرده که در‌ آن تحویل روز به شب را در یک عکس واحد نشان می‌دهد. این تصویر که توسط فضانورد ناسا تهیه شده تحویل روز به شب را نشان می‌دهد.

کریستینا هاموک کوچ (Christina Hammock-Koch) این تصویر را در توییتر خود منتشر کرده و یادآور شده است:‌ «تنها دو بار در سال در چرخش ایستگاه فضایی بین‌المللی زمین بر روی خط سایه روز و شب قرار می‌گیرد.» او با انتشار این عکس گفته است: «فضانوردان هر روز ۱۵ یا ۱۶ بار طلوع و غروب را مشاهده می‌کنند.»

کریستینا در ۱۴ مارس به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده و قرار است در سال ۲۰۲۰ به زمین بازگردد. این فضانورد می‌تواند رکورد فعلی برای طولانی‌ترین پرواز فضایی تک نفره توسط یک زن را از آن خود کند. 

تصویر زیر نشان‌دهنده غروب خورشید و تحویل روز به شب است:

تحویل روز به شب در ایستگاه فضایی را ببینید

فیلمی که ایستگاه فضایی بین‌المللی از غروب خورشید و تحویل روز به شب را منتشر کرده نیز در زیر مشاهده می‌کنید:

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

عکس روز ناسا از مادر تلسکوپ فضایی هابل

1397/12/25
ایستگاه فضایی بین‌المللی یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین درحرکت است. از سال...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.