1398/03/07

تولید تراکتورهای خودران ماهواره ای در چین

کاربرد تراکتورهای خودران در چین روز به روز در حال افزایش است و قرار است برای هدایت آن‌ها از یک سیستم هدایت ماهواره‌ای نوین نیز استفاده شود. چینی‌ها در سال‌های اخیر یک سیستم هدایت ماهواره‌ای موسوم به بیدو (BeiDou) ابداع کرده‌اند که از آن می‌توان برای هدایت و کنترل تراکتورها نه تنها در مسیرهای مستقیم،...
تولید تراکتورهای خودران ماهواره ای در چین

کاربرد تراکتورهای خودران در چین روز به روز در حال افزایش است و قرار است برای هدایت آن‌ها از یک سیستم هدایت ماهواره‌ای نوین نیز استفاده شود. چینی‌ها در سال‌های اخیر یک سیستم هدایت ماهواره‌ای موسوم به بیدو (BeiDou) ابداع کرده‌اند که از آن می‌توان برای هدایت و کنترل تراکتورها نه تنها در مسیرهای مستقیم، بلکه در مسیرهای دارای انحنا و نیز مسیرهای دایره‌ای استفاده کرد. ماهواره‌های ناوبری بیدو دارای باس ماهواره‌ای از نوع دی اف اچ ۳ (DFH-3 Bus) بوده و در مدارهای MEO و GEO قرار گرفته‌اند.

شرکت چینی یونیسترانگ (UniStrong) که محصولات و خدمات مرتبط با بیدو را به فروش می‌رساند، می‌گوید که فروش انبوه تراکتورهای سازگار با این فناوری آغاز شده و کشاورزان چینی با استفاده از خدمات مذکور می‌توانند بازدهی خود را افزایش داده و با زیر کشت بردن زمین‌های بیشتر، محصولات بیشتری نیز برداشت کنند.

این شرکت می‌گوید تراکتورهای یادشده به کشورهایی مانند تونس، روسیه و ژاپن هم فروخته شده‌اند و سیستم ماهواره‌ای هدایت آن نیز بعد از تکمیل در سال گذشته میلادی در دیگر نقاط جهان برای ناوبری و هدایت تراکتورها قابل استفاده است. دقت سیستم ماهواره‌ای یادشده ده متر است و در آینده از آن می‌توان برای تبادل پیام و نیز انجام عملیات امداد و نجات بهره گرفت.

سازمان ها | UniStrong

خدمات و کاربردها | ناوبری فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

دانش فضا در خدمت کشاورزی

1398/02/22
این احتمال در آینده‌ی نزدیک وجود دارد که کشاورزانی که محصولات خود را آبیاری می‌کنند بتوانند از فضا کمک بگیرند. در سال ۲۰۱۸، دانشمندان ابزار جدیدی به نام اکواسترس (ecostress) ساختند که اکنون...

پربازدیدکننده ترین خبر

روسیه در فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است

​آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) اعلام کرده در ‌فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است. دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس این آژانس، با بیان اینکه کار ساخت ایستگاه جدید را باید هرچه سریع‌تر آغاز کرد، گفت: «روسیه همواره در عرصه ساخت ایستگاه‌های فضایی پیشتاز بوده است.» به‌گفته راگوزین، ایستگاه فضایی بین‌المللی حداکثر هفت تا ده سال عمر خواهد کرد و در شماری از قسمت‌های آن نشانه‌های فرسودگی دیده می‌شود.