1398/03/07

تولید تراکتورهای خودران ماهواره ای در چین

کاربرد تراکتورهای خودران در چین روز به روز در حال افزایش است و قرار است برای هدایت آن‌ها از یک سیستم هدایت ماهواره‌ای نوین نیز استفاده شود. چینی‌ها در سال‌های اخیر یک سیستم هدایت ماهواره‌ای موسوم به بیدو (BeiDou) ابداع کرده‌اند که از آن می‌توان برای هدایت و کنترل تراکتورها نه تنها در مسیرهای مستقیم،...
تولید تراکتورهای خودران ماهواره ای در چین

کاربرد تراکتورهای خودران در چین روز به روز در حال افزایش است و قرار است برای هدایت آن‌ها از یک سیستم هدایت ماهواره‌ای نوین نیز استفاده شود. چینی‌ها در سال‌های اخیر یک سیستم هدایت ماهواره‌ای موسوم به بیدو (BeiDou) ابداع کرده‌اند که از آن می‌توان برای هدایت و کنترل تراکتورها نه تنها در مسیرهای مستقیم، بلکه در مسیرهای دارای انحنا و نیز مسیرهای دایره‌ای استفاده کرد. ماهواره‌های ناوبری بیدو دارای باس ماهواره‌ای از نوع دی اف اچ ۳ (DFH-3 Bus) بوده و در مدارهای MEO و GEO قرار گرفته‌اند.

شرکت چینی یونیسترانگ (UniStrong) که محصولات و خدمات مرتبط با بیدو را به فروش می‌رساند، می‌گوید که فروش انبوه تراکتورهای سازگار با این فناوری آغاز شده و کشاورزان چینی با استفاده از خدمات مذکور می‌توانند بازدهی خود را افزایش داده و با زیر کشت بردن زمین‌های بیشتر، محصولات بیشتری نیز برداشت کنند.

این شرکت می‌گوید تراکتورهای یادشده به کشورهایی مانند تونس، روسیه و ژاپن هم فروخته شده‌اند و سیستم ماهواره‌ای هدایت آن نیز بعد از تکمیل در سال گذشته میلادی در دیگر نقاط جهان برای ناوبری و هدایت تراکتورها قابل استفاده است. دقت سیستم ماهواره‌ای یادشده ده متر است و در آینده از آن می‌توان برای تبادل پیام و نیز انجام عملیات امداد و نجات بهره گرفت.

خدمات و کاربردها | ناوبری فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

دانش فضا در خدمت کشاورزی

1398/02/22
این احتمال در آینده‌ی نزدیک وجود دارد که کشاورزانی که محصولات خود را آبیاری می‌کنند بتوانند از فضا کمک بگیرند. در سال ۲۰۱۸، دانشمندان ابزار جدیدی به نام اکواسترس (ecostress) ساختند که اکنون...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.