1398/03/05

آزمایش دوربین‌های مریخ‌نورد ناسا با هلیکوپتر

ناسا در حال آزمایش تجهیزات مختلفی است که قصد دارد در مریخ‌نورد اعزامی خود به مریخ مورد استفاده قرار دهد و حال نوبت به بررسی دوربین‌های این مریخ‌نورد با استفاده از هلیکوپتر رسیده است. آزمایش این دوربین‌ها در منطقه دره مرگ (Death Valley) در کالیفرنیا آغاز شده است. دوربین‌های مذکور که وظیفه تسهیل حرکت و...
آزمایش دوربین‌های مریخ‌نورد ناسا با هلیکوپتر

ناسا در حال آزمایش تجهیزات مختلفی است که قصد دارد در مریخ‌نورد اعزامی خود به مریخ مورد استفاده قرار دهد و حال نوبت به بررسی دوربین‌های این مریخ‌نورد با استفاده از هلیکوپتر رسیده است.

آزمایش این دوربین‌ها در منطقه دره مرگ (Death Valley) در کالیفرنیا آغاز شده است. دوربین‌های مذکور که وظیفه تسهیل حرکت و هدایت مریخ‌نورد در زمان فرود را بر عهده دارند، بر روی یک هلیکوپتر ایرباس (Airbus) نصب شده‌اند. هلیکوپتر ایرباس با استفاده از این دوربین‌ها مانورهای خاصی را انجام می‌دهد تا توانایی آنها در زمینه جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات به دست آمده از تصاویر در نواحی که از نظر پوشش جغرافیایی شباهت زیادی با محل فرود مریخ‌نورد ناسا دارند، مشخص شود.

فرود بر روی سطح سیاره‌ای دیگر در جهان، عملیاتی خطرناک و پرخطر است که امکان شکست آن نیز بسیار بالاست. پژوهشگران امیدوارند با انجام آزمایش‌های یاد شده احتمال شکست مأموریت جدید را به صفر برسانند. مریخ نورد ناسا با استفاده از داده‌های این دوربین می‌تواند برای هر مرحله از فرود خود برنامه‌ریزی کند و موانع مختلف را پشت سر بگذارد. انتظار می‌رود مأموریت مریخ نورد ناسا در فوریه سال ۲۰۲۱ به نتیجه برسد.

سازمان ها | NASA

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ساخت موفقیت آمیز سپر حرارتی مریخ نورد ناسا

1398/02/16
سپر حرارتی مریخ نورد ناسا سرانجام یکی از مهمترین مراحل آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر گذاشت تا برای نصب نهایی آماده شود. این سپر در جریان آزمایش‌ها، در برابر گرمای زیادی که مشابه با شرایط...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس در صدد کاهش روشنایی ماهواره‌های استارلینک

شرکت اسپیس‌‌ایکس (SpaceX) قصد دارد به‌منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره‌های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از ۶۰ ماهواره‌ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره‌ای اضافه می‌کند، مجهز به پوششی نماید تا از خاصیت انعکاسی آن کاسته و اختلال در رصدهای فضایی را به حداقل برساند.