1398/03/05

۱۸ سیاره مشابه زمین کشف شد

محققان با بررسی اطلاعات تلسکوپ فضایی کپلر (Kepler)٬ ۱۸ سیاره مشابه زمین را در خارج از منظومه شمسی رصد کردند. آن‌ها بخشی از داده‌های تلسکوپ فضایی کپلر ناسا را ​​با روش جدید و حساس٬ دوباره تجزیه و تحلیل کردند. در تجزیه و تحلیل‌های داده‌های تلسکوپ فضایی کپلر مشخص شد یکی از سیاره‌های کشف شده کوچک‌ترین سیاره...
۱۸ سیاره مشابه زمین کشف شد

محققان با بررسی اطلاعات تلسکوپ فضایی کپلر (Kepler)٬ ۱۸ سیاره مشابه زمین را در خارج از منظومه شمسی رصد کردند. آن‌ها بخشی از داده‌های تلسکوپ فضایی کپلر ناسا را با روش جدید و حساس٬ دوباره تجزیه و تحلیل کردند. در تجزیه و تحلیل‌های داده‌های تلسکوپ فضایی کپلر مشخص شد یکی از سیاره‌های کشف شده کوچک‌ترین سیاره موجود است و یکی دیگر نیز شرایطی دارد که شاید قابل سکونت باشد.

براساس اطلاعاتی که در دسترس است، تاکنون وجود ۴ هزار سیاره خارج از منظومه شمسی تأیید شده که حدود ۹۶ درصد آنها به میزان قابل توجهی بزرگ‌تر از سیاره زمین هستند. سیاره‌های کشف شده به بزرگی سیاره مشتری هستند. ۱۷ سیاره از موارد تازه کشف شده بسیار داغ‌تر از آن هستند که آب مایع در سطح آنها وجود داشته باشد.

این بررسی توسط دانشمندان مؤسسه مکس پلانک (Max Planck Institute)، دانشگاه جورج آگوست (Georg-August-University) و رصد خانه سونبرگ (Sonneberg Observatory) صورت گرفته است.

یکی از پژوهشگران رصدخانه سونبرگ می‌گوید: «الگوریتم جدیدی که توسط تسلکوپ کپلر در دسترس است به ما کمک می‌کند تا یک تصویر واقع گرایانه از فضا به دست آوریم؛ ضمن اینکه این روش یک گام مهم در جستجوی سیاراتِ مانند زمین است.»

فضاپیمای کپلر یک تلسکوپ فضایی ساخت ناسا است که باهدف کشف سیارات فراخورشیدی مشابه زمین به فضا پرتاب شده‌است.

۱۸ سیاره مشابه زمین کشف شد

 

نجوم | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

کشف سیاره‌ای غول پیکر در فضا

1398/01/27
ستاره‌شناسان برزیلی اکنون نخستین شواهد از وجود یک سیاره فراخورشیدی در حال چرخش باینری تکامل یافته در میان ۲ستاره مرده ( سیستم باینری) را کشف کردند. لئوناردو المید (Leonardo Andrade de...

یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

1398/02/16
تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۱۳ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد. این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است. تلسکوپ فضایی هابل در بخشی...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.