1398/03/07

۶۰ ماهواره استارلینک در فضا را به صورت همزمان تماشا کنید

یک ویدئو توسط ردیاب ماهواره‌ای از ۶۰ ماهواره اینترنتی استارلینک (Starlink) تهیه شده که درخشش این ماهواره‌ها را در آسمان شب نشان می‌دهد. این ویدئو توسط یک ستاره‌شناس به نام مارکو لنگبروک (Marco Langbroek) در هلند ردیابی و ثبت شده است.
۶۰ ماهواره استارلینک در فضا را به صورت همزمان تماشا کنید

یک ویدئو توسط ردیاب ماهواره‌ای از ۶۰ ماهواره اینترنتی استارلینک (Starlink) تهیه شده که درخشش این ماهواره‌ها را در آسمان شب نشان می‌دهد. شرکت اسپیس‌ ایکس (SpaceX) پس از چند بار تأخیر در پرتاب ۶۰ ماهواره اینترنتی برای پروژه استارلینک در نهایت این ماهواره‌ها را به فضا ارسال کرد. این ماهواره‌ها همراه یک ماهواره‌بر فالکون ۹ (Falcon 9) از مقر پرواز کیپ کاناورال (Cape Canaveral Air Force Station) در فلوریدا به آسمان پرتاب شدند.

اطلاعات در دسترس حاکی از آن است که هر کدام از این ماهواره‌ها ۲۲۷ کیلوگرم وزن دارد؛ این ماهواره‌ها قرار است اینترنت پرسرعت و ارزان را در سراسر جهان فراهم کند.

در زیر ویدئویی از درخش ماهواره‌های اینترنتی در شب را مشاهده می‌کنید؛ این ویدئو توسط یک ستاره‌شناس به نام مارکو لنگبروک (Marco Langbroek) در هلند ردیابی و ثبت شده است.

 

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

اسپیس ایکس پروژه اینترنت ماهواره ای را آغاز می کند

1398/02/22
شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) در هفته‌ی جاری چند ماهواره‌ی آزمایشی را برای پروژه استارلینک (Starlink) به آسمان می‌برد. این اقدام نشان دهنده‌ی آغاز پروژه برای تامین اینترنت ماهواره‌ای است. برنامه‌ی...

پرتاب موفق ماهواره‌های اینترنتی اسپیس ایکس به فضا

1398/03/04
سرانجام کارشناسان اسپیس ایکس با موفقیت ماهواره‌های ارائه دهنده طرح اینترنت فضایی را به فضا ارسال کردند. اسپیس ایکس سرانجام در واپسین ساعات روز ۲۴ ماه می‌سال میلادی جاری موشک فضایی حاوی ۶۰...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.