1398/03/04

قول ناسا برای تامین غذای تازه برای فضانوردان

دانشمندان ناسا در حال یک آزمایش تجربی جدید برای کشت گیاهان بیشتر در فضا هستند تا فضانوردان بتوانند از غذای تازه استفاده کنند. دانشمندان ناسا در مرکز فضایی کندی (Kennedy Space Center) از دو سال گذشته در فلوریدا در حال همکاری با یک گروه دانشگاهی هستند تا روش‌هایی را برای پرورش بلند مدت گیاهان در فضا توسعه...
قول ناسا برای تامین غذای تازه برای فضانوردان

دانشمندان ناسا در حال یک آزمایش تجربی جدید برای کشت گیاهان بیشتر در فضا هستند تا فضانوردان بتوانند از غذای تازه استفاده کنند. دانشمندان ناسا در مرکز فضایی کندی (Kennedy Space Center)  از دو سال گذشته در فلوریدا در حال همکاری با یک گروه دانشگاهی هستند تا روش‌هایی را برای پرورش بلند مدت گیاهان در فضا توسعه دهند.

کریستینا کوچ (Christina Koch)، فضانورد ناسا از ۲۵ آوریل سال جاری، آزمایش جدیدی را با عنوان وگ پوندز ۰۲ (Veg-PONDS-02) در ایستگاه فضایی بین‌المللی آغاز کرد که ۱۶ ماه می پایان یافت؛ هدف از این آزمایش تأمین غذا در سفرهای طولانی‌مدت فضایی است.

قول ناسا برای تامین غذای تازه برای فضانوردان

به احتمال زیاد آزمایش تجربی جدید فضانورد ناسا ادامه آزمایشات دو سال گذشته است که به منظور کشت گیاه در فضا صورت می‌گرفت.

مواد غذایی در مأموریت‌های کوتاه‌ مدت به همراه فضانوردان به فضا فرستاده می‌شود؛ در مأموریت‌های بلند مدت، مانند مأموریت فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی، مواد غذایی بطور منظم به وسیله فضاپیماهای پشتیبانی از زمین برای آن‌ها فرستاده می‌شود.

ناسا در تلاش است تا بتواند گوجه‌فرنگی و محصولات مشابه آن را که نیاز به آب بیشتری برای تولید دارند نیز کشت کند. حمل هر کیلو محموله به فضا حدود ۲۰۰ میلیون هزینه دارد؛ از این رو، هر وعده غذایی که فضانوردان در ایستگاه بین‌المللی فضایی صرف می‌کنند با احتساب وزن غذا، آب و ظروف مورد استفاده هزینه بسیار بالایی دارد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

انتقاد از برنامه تغذیه‌ی فضایی ناسا

1398/02/17
با استناد به تحقیقات متخصصان بیوفیزیک مرکز علمی آکادمی علوم کراسنویارسک روسیه که در مجله اکتا استروناتیکا (Acta Astronautica) منتشر شده است، برنامه غذایی فضانوردان که در ناسا طراحی شده است...

سفر جلبک‌ها از اعماق اقیانوس تا فضا برای تغذیه فضانوردان

1398/02/22
کارشناسان در نظر دارند با استفاده از رشد گونه‌ی خاصی از جلبک در فضا تغذیه فضانوردان در زمان سفر‌های فضایی را امکان‌پذیر کنند. محققان در نظر دارند در اولین آزمایش گونه‌ی خاصی از جلبک‌ها...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.