1398/03/05

فروش تصاویر راداری به کره جنوبی

شرکت ماهواره‌ای آسیا اقیانوسیه (APSI) و شرکت آیسای (ICEYE) که یک شرکت پیشرو در زمینه استفاده از رادار روزنه مصنوعی (SAR) در ماهواره‌های کوچک می‌باشد، از امضای تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری با یکدیگر بازار فضایی جدیدی کره جنوبی خبر دادند. در چارچوب این قرارداد آپسی تصاویر راداری آیسای را در بازار کره...
 فروش تصاویر راداری به کره جنوبی

شرکت ماهواره‌ای آسیا اقیانوسیه (APSI) و شرکت آیسای (ICEYE) که یک شرکت پیشرو در زمینه استفاده از رادار روزنه مصنوعی (SAR) در ماهواره‌های کوچک می‌باشد، از امضای تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری با یکدیگر بازار فضایی جدیدی کره جنوبی خبر دادند. در چارچوب این قرارداد آپسی تصاویر راداری آیسای را در بازار کره جنوبی عرضه خواهد کرد.

آیسای در اواخر سال 2018 دومین ماهواره راداری خود با نام ICEYE-X2 را به فضا پرتاب کرد و توجه بازار جهانی سنجش از دور را به خود جلب نمود. این پرتاب قدمی در راستای راه‌اندازی منظومه ماهواره‌ای راداری آیسای بود و این شرکت در سال 2019 پنج ماهواره دیگر از منظومه خود را به فضا پرتاب خواهد کرد تا در نهایت به هدف ارائه تصاویر راداری با دقت 1 متر در هر شرایط آب و هوایی به مشتریان دولتی و صنعتی برسد.

آپسی که در سال 2000 در کره جنوبی تاسیس شده است، تامین‌کننده خدمات و تجهیزات برای چندین برنامه دولتی این کشور می‌باشد و به کمک فناوری آیسای داده‌ها و تصاویر راداری را به مشتریان دولتی و تجاری کره ارائه خواهد نمود.

منبع: spacenewsfeed

سنجش از دور | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

کمک کره جنوبی به ترکمنستان برای توسعه ماهواره سنجش از دور

1398/02/10
مون جائه این (Moon Jae-in) رییس جمهور کره جنوبی در جریان سفرش به ترکمنستان قراردادی را برای به اشتراک‌گذاری تجربیات کره جنوبی به منظور توسعه نخستین ماهواره سنجش از دور ترکمنستان به امضا...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.