1398/03/01

فضانورد مشهور ناسا: زمان آن رسیده که به مریخ مهاجرت کنیم

باز آلدرین (Buzz Aldrin) فضانورد افسانه‌ای ماموریت آپولو ۱۱ (Apollo 11) و دومین فردی که پس از نیل‌ آرمسترانگ (Neil Armstrong) فقید بر روی کره ماه قدم نهاد، می‌گوید که به طور جدی وقت آن رسیده که بشریت به سوی سیاره سرخ مریخ نقل مکان کند. اکنون که حدود ۵۰ سال از سالروز نخستین قدم نهادن انسان بر روی ماه...
فضانورد مشهور ناسا: زمان آن رسیده که به مریخ مهاجرت کنیم

سازمان‌های فضایی نظیر ناسا و نیز کارآفرینان سرشناسی نظیر ایلان ماسک (Elon Musk) از برنامه‌های خود برای ارسال انسان به سوی سیاره سرخ خبر داده‌اند. اگرچه که جزئیات این برنامه‌ها هنوز بسیار مبهم است، اما به عنوان مثال ناسا و دولت ترامپ از برنامه‌های خود برای ارسال انسان و نخستین گام‌ها بر روی سیاره سرخ تا سال ۲۰۳۳ میلادی می‌گویند.

باز آلدرین (Buzz Aldrin) فضانورد افسانه‌ای ماموریت آپولو ۱۱ (Apollo 11) و دومین فردی که پس از نیل‌ آرمسترانگ (Neil Armstrong) فقید بر روی کره ماه قدم نهاد، می‌گوید که به طور جدی وقت آن رسیده که بشریت به سوی سیاره سرخ مریخ نقل مکان کند. ظاهرا برای این فضانورد ۸۹ ساله آمریکایی ماه به اندازه کافی جذاب به نظر نمی‌رسد.

اکنون که حدود ۵۰ سال از سالروز نخستین قدم نهادن انسان بر روی ماه می ‌گذرد، آلدرین روز چهارشنبه در یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست از کنگره آمریکا و رئیس جمهور این کشور خواست تا تلاش ها برای حضور دائمی انسان بر روی سیاره مریخ را پشتیبانی کنند.

زمان مهاجرت انسان به مریخ فرارسیده است؟

این فضانورد بازنشسته در یادداشت خود می‌آورد: «طبیعت انسان و به طور بالقوه بقاء گونه ما این موضوع را می‌طلبد تا راه خود را به سوی مناطق دیگر کهکشان ادامه دهیم.» آلدرین در خصوص ربات‌های هوشمند و یا سطح‌نورد‌ها صحبت نمی‌کند. او اگرچه به اندازه کافی ماموریت‌ها بدون سرنشین ناسا را ستایش می‌کند اما می‌گوید: «زمان آن رسیده تا مریخ توسط زنان و مردانی جسور که صحبت می‌کنند، راه می‌روند، نفس می‌کشند و البته زندگی می‌کنند، مورد کاوش قرار گیرد.»

باز آلدرین فضانورد آمریکایی و دومین انسانی است که در جریان ماموریت آپولو ۱۱ در ۲۱ ژوئیه ۱۹۶۹ در روی کره ماه قدم نهاد. او در نیروی هوایی آمریکا خدمت کرد و در جنگ کره به عنوان خلبان جنگی استخدام شد و ۶۶ مأموریت پرواز و ۲ مأموریت با میگ- ۱۵ انجام داد.

سازمان ها | NASA
افراد | buzz aldrin | Neil Armstrong | Elon Musk

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

سفر به مریخ از مسیر ماه

1398/02/28
آمریکا از ایجاد پایگاهی در ماه حمایت می‌کند تا از آن برای فرود در مریخ استفاده شود. این مطلب توسط رئیس ناسا(NASA)، جیمز برایدن اشتاین (Jim Bridenstine)، در یک کنفرانس خبری در واشنگتن اعلام...

سفر به مریخ در دهه‌های ۲۰۳۰ تا ۲۰۶۰ ممکن می‌شود

1398/02/31
رئیس جمهور آمریکا در ۱۱ دسامبر ۲۰۱۷ با امضای قراردادی به ناسا دستور آماده شدن برای پروژه بازگشت فضانوردان به ماه و سپس مأموریت‌های انسان به مریخ و سایر نقاط را داد. آژانس فضایی آمریکا٬ ناسا...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس در صدد کاهش روشنایی ماهواره‌های استارلینک

شرکت اسپیس‌‌ایکس (SpaceX) قصد دارد به‌منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره‌های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از ۶۰ ماهواره‌ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره‌ای اضافه می‌کند، مجهز به پوششی نماید تا از خاصیت انعکاسی آن کاسته و اختلال در رصدهای فضایی را به حداقل برساند.