1398/03/05

اولین عکس ماهواره اماراتی از خانه کعبه

اولین تصویر ماهواره ساخته شده توسط مرکز تکنولوژی امارات متحده عربی از فضا گرفته شد. این تصویر٬ نمایی جالب و منحصر به فرد از شهر مکه و خانه کعبه مسلمانان را نشان می‌دهد. سال گذشته٬ ماهواره سنجش از دور خلیفه (KhalifaSat) که از سوی شخص حاکم شهر دبی حمایت مالی شده٬ با همکاری کشورهای غربی به فضا فرستاده شد.
اولین عکس ماهواره اماراتی از خانه کعبه

اولین تصویر ماهواره ساخته شده توسط مرکز تکنولوژی امارات متحده عربی از فضا گرفته شد. این تصویر٬ نمایی جالب و منحصر به فرد از شهر مکه و خانه کعبه مسلمانان را نشان می‌دهد.

سال گذشته٬ ماهواره سنجش از دور خلیفه (KhalifaSat) که از سوی شخص حاکم شهر دبی حمایت مالی شده٬ با همکاری کشورهای غربی به فضا فرستاده شد. این ماهواره که پنج سال از عمرش می‌گذرد ۳۳۰ کیلوگرم وزن دارد. ماهواره خلیفه در فاصله ۶۰۰ کیلومتری از سطح زمین در گردش است و باس ماهواره‌ای آن از نوع اس آی - ۳۰۰ (SI-300 bus) می‌باشد. این ماهواره همچنین دارای یک سیستم دوربین جدید بسیار پیشرفته و سطح بالاست که به عنوان یک ذره بین دقیق عمل نموده و تصاویر را با رزولوشن (دقت تصویر) ۷۰ سانتی‌متر ثبت می‌کند.

 

اولین عکس ماهواره اماراتی از خانه کعبه

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

راهبرد ملی فضایی امارات تا ۲۰۳۰ تصویب شد

1397/12/22
در جلسه‌ای که دیروز با حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (Shaikh Mohammad Bin Rashid Al Maktoum) نخست‌وزیر امارات تشکیل شد، راهبرد ملی فضایی این کشور تا ۲۰۳۰ تصویب گردید. این راهبرد شامل ۷۹...

تصاویر ناسا از احیای دریاچه ارومیه خبر می‌دهند

1398/02/10
اخیراً سازمان فضایی ناسا تصاویر ماهواره‌ای را از احیای دریاچه ارومیه منتشر کرد که نشان می‌دهد بارندگی‌های اخیر جان دوباره‌ای به دریاچه ارومیه بخشیده است. سازمان فضایی آمریکا اخیراً تصاویر...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس در صدد کاهش روشنایی ماهواره‌های استارلینک

شرکت اسپیس‌‌ایکس (SpaceX) قصد دارد به‌منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره‌های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از ۶۰ ماهواره‌ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره‌ای اضافه می‌کند، مجهز به پوششی نماید تا از خاصیت انعکاسی آن کاسته و اختلال در رصدهای فضایی را به حداقل برساند.