1398/03/05

اولین عکس ماهواره اماراتی از خانه کعبه

اولین تصویر ماهواره ساخته شده توسط مرکز تکنولوژی امارات متحده عربی از فضا گرفته شد. این تصویر٬ نمایی جالب و منحصر به فرد از شهر مکه و خانه کعبه مسلمانان را نشان می‌دهد. سال گذشته٬ ماهواره سنجش از دور خلیفه (KhalifaSat) که از سوی شخص حاکم شهر دبی حمایت مالی شده٬ با همکاری کشورهای غربی به فضا فرستاده شد.
اولین عکس ماهواره اماراتی از خانه کعبه

اولین تصویر ماهواره ساخته شده توسط مرکز تکنولوژی امارات متحده عربی از فضا گرفته شد. این تصویر٬ نمایی جالب و منحصر به فرد از شهر مکه و خانه کعبه مسلمانان را نشان می‌دهد.

سال گذشته٬ ماهواره سنجش از دور خلیفه (KhalifaSat) که از سوی شخص حاکم شهر دبی حمایت مالی شده٬ با همکاری کشورهای غربی به فضا فرستاده شد. این ماهواره که پنج سال از عمرش می‌گذرد ۳۳۰ کیلوگرم وزن دارد. ماهواره خلیفه در فاصله ۶۰۰ کیلومتری از سطح زمین در گردش است و باس ماهواره‌ای آن از نوع اس آی - ۳۰۰ (SI-300 bus) می‌باشد. این ماهواره همچنین دارای یک سیستم دوربین جدید بسیار پیشرفته و سطح بالاست که به عنوان یک ذره بین دقیق عمل نموده و تصاویر را با رزولوشن (دقت تصویر) ۷۰ سانتی‌متر ثبت می‌کند.

 

اولین عکس ماهواره اماراتی از خانه کعبه

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

راهبرد ملی فضایی امارات تا ۲۰۳۰ تصویب شد

1397/12/22
در جلسه‌ای که دیروز با حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم (Shaikh Mohammad Bin Rashid Al Maktoum) نخست‌وزیر امارات تشکیل شد، راهبرد ملی فضایی این کشور تا ۲۰۳۰ تصویب گردید. این راهبرد شامل ۷۹...

تصاویر ناسا از احیای دریاچه ارومیه خبر می‌دهند

1398/02/10
اخیراً سازمان فضایی ناسا تصاویر ماهواره‌ای را از احیای دریاچه ارومیه منتشر کرد که نشان می‌دهد بارندگی‌های اخیر جان دوباره‌ای به دریاچه ارومیه بخشیده است. سازمان فضایی آمریکا اخیراً تصاویر...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.