1398/02/31

فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی کنند

یکی از دانشمندان ناسا ادعا می کند انسان پس از سفر به ماه می‌تواند در لوله‌هایی غار مانند زندگی کند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده‌اند. دانیل موریارتی (Daniel Moriarty) یکی از دانشمندان ناسا معتقد است که لوله‌های ساخته شده از مواد آتشفشانی در سطح ماه پناهگاهی٬ برای فضانوردان فراهم می‌کند....
فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی کنند

یکی از دانشمندان ناسا ادعا می کند انسان پس از سفر به ماه می‌تواند در لوله‌هایی غار مانند زندگی کند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده‌اند.

دانیل موریارتی (Daniel Moriarty) یکی از دانشمندان ناسا معتقد است که لوله‌های ساخته شده از مواد آتشفشانی در سطح ماه پناهگاهی٬ برای فضانوردان فراهم می‌کند. این لوله‌ها غارهایی بلند و تونل مانند هستند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی قبلاً در ماه به وجود آمده‌اند.

به گفته موریارتی ناسا می‌تواند هنگام آماده‌سازی سطح ماه برای فضانوردان، ساختارهای طبیعی موجود در سیاره را نیز بررسی کند. موریارتی در این باره نوشت: «تصور نمی‌کنم بتوانیم چیزی از سطح ماه را تغییر دهیم. در عوض معتقدم بهتر است از برخی سازه‌ها و منابعی استفاده کنیم که در آنجا وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان یک ایستگاه نزدیک قطب ماه ساخت که همیشه سایه است تا بتوان از منابع آب موجود در آنجا استفاده کرد.»

همچنین می‌توان در لوله‌هایی ساخته شده از مواد آتشفشانی ایستگاهی تأسیس کرد. چنین ایستگاهی در برابر تغییرات دمایی و اشعه‌های خورشیدی از فضانوردان محافظت می‌کند.

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا می‌خواهد فضانوردان را به قطب جنوب ماه بفرستد

1398/02/02
پیش از این مطلع شده بودیم که ناسا قصد دارد طی پنج سال آینده به ماه بازگردد. حال مشخص شده که این آژانس فضایی هدف دارد تا فضانوردان را به قطب جنوب ماه بفرستد. آخرین سفر به ماه ناسا سال ۱۹۷۲...

پیشنهاد ساخت رصدخانه فضایی در ماه توسط دانشمندان روس

1398/02/28
دانشمندان روس پیشنهاد می‌دهند که ساخت رصدخانه‌های فضایی در ماه را در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۳۰ آغاز نمایند. لف زلیونی مدیر علمی پژوهشکده تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه در این خصوص...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.