1398/02/31

فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی کنند

یکی از دانشمندان ناسا ادعا می کند انسان پس از سفر به ماه می‌تواند در لوله‌هایی غار مانند زندگی کند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده‌اند. دانیل موریارتی (Daniel Moriarty) یکی از دانشمندان ناسا معتقد است که لوله‌های ساخته شده از مواد آتشفشانی در سطح ماه پناهگاهی٬ برای فضانوردان فراهم می‌کند....
فضانوردان می توانند در غارهای ماه زندگی کنند

یکی از دانشمندان ناسا ادعا می کند انسان پس از سفر به ماه می‌تواند در لوله‌هایی غار مانند زندگی کند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده‌اند.

دانیل موریارتی (Daniel Moriarty) یکی از دانشمندان ناسا معتقد است که لوله‌های ساخته شده از مواد آتشفشانی در سطح ماه پناهگاهی٬ برای فضانوردان فراهم می‌کند. این لوله‌ها غارهایی بلند و تونل مانند هستند که در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی قبلاً در ماه به وجود آمده‌اند.

به گفته موریارتی ناسا می‌تواند هنگام آماده‌سازی سطح ماه برای فضانوردان، ساختارهای طبیعی موجود در سیاره را نیز بررسی کند. موریارتی در این باره نوشت: «تصور نمی‌کنم بتوانیم چیزی از سطح ماه را تغییر دهیم. در عوض معتقدم بهتر است از برخی سازه‌ها و منابعی استفاده کنیم که در آنجا وجود دارد. به عنوان مثال می‌توان یک ایستگاه نزدیک قطب ماه ساخت که همیشه سایه است تا بتوان از منابع آب موجود در آنجا استفاده کرد.»

همچنین می‌توان در لوله‌هایی ساخته شده از مواد آتشفشانی ایستگاهی تأسیس کرد. چنین ایستگاهی در برابر تغییرات دمایی و اشعه‌های خورشیدی از فضانوردان محافظت می‌کند.

سازمان ها | NASA
افراد | Daniel Moriarty

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا می‌خواهد فضانوردان را به قطب جنوب ماه بفرستد

1398/02/02
پیش از این مطلع شده بودیم که ناسا قصد دارد طی پنج سال آینده به ماه بازگردد. حال مشخص شده که این آژانس فضایی هدف دارد تا فضانوردان را به قطب جنوب ماه بفرستد. آخرین سفر به ماه ناسا سال ۱۹۷۲...

پیشنهاد ساخت رصدخانه فضایی در ماه توسط دانشمندان روس

1398/02/28
دانشمندان روس پیشنهاد می‌دهند که ساخت رصدخانه‌های فضایی در ماه را در اواخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۳۰ آغاز نمایند. لف زلیونی مدیر علمی پژوهشکده تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه در این خصوص...

پربازدیدکننده ترین خبر

روسیه در فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است

​آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) اعلام کرده در ‌فکر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید است. دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس این آژانس، با بیان اینکه کار ساخت ایستگاه جدید را باید هرچه سریع‌تر آغاز کرد، گفت: «روسیه همواره در عرصه ساخت ایستگاه‌های فضایی پیشتاز بوده است.» به‌گفته راگوزین، ایستگاه فضایی بین‌المللی حداکثر هفت تا ده سال عمر خواهد کرد و در شماری از قسمت‌های آن نشانه‌های فرسودگی دیده می‌شود.