1398/02/25

اختصاص بودجه اضافی به ناسا توسط ترامپ برای بازگشت به ماه

دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد یک بودجه ۱.۶ میلیارد دلاری را به پروژه بازگشت انسان به ماه اختصاص دهد. ترامپ در پیام خود در توئیتر این‌گونه نوشت: «به رهبری من، ما دوباره به ماه بازخواهیم گشت و پس از آن به مریخ خواهیم رفت. به همین خاطر من ۱.۶ میلیارد دلار بیشتر را به...
اختصاص بودجه اضافی  به ناسا توسط ترامپ برای بازگشت به ماه

دونالد ترامپ (Donald Trump) رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که قصد دارد یک بودجه ۱.۶ میلیارد دلاری را به پروژه بازگشت انسان به ماه اختصاص دهد. تصویب این بودجه جدید تا سال دیگر مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار بیشتر را در اختصاص ناسا قرار می‌دهد که البته جدا از مبلغ ۲۱ میلیارد دلاری است که پیش از این برای این پروژه فراهم شده بود.

ترامپ در پیام خود در توئیتر این‌گونه نوشت: «به رهبری من، ما دوباره به ماه بازخواهیم گشت و پس از آن به مریخ خواهیم رفت. به همین خاطر من ۱.۶ میلیارد دلار بیشتر را به بودجه ناسا تخصیص می‌دهم تا بتوانیم در راهی بزرگ، به فضا بازگردیم.»

البته این بودجه هنوز در حد پیشنهاد است و ناسا تا زمانی که کنگره آن را تصویب نکند، پولی دریافت نخواهد کرد. ناسا مأموریت دارد که تا سال ۲۰۲۴ میلادی فضانوردان را به نزدیکی قطب جنوب ماه اعزام کند. این مأموریت منجر به حضور طولانی مدت انسان در ماه خواهد شد.

جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) مدیر ناسا اظهار کرد: « این بودجه اضافه تفاوتی بزرگ را رقم خواهد زد ولی در آینده پول بیشتری هم برای این پروژه لازم خواهد بود.» وی ادامه داد: «بودجه‌های آتی باید بیش از ۱.۶ میلیارد دلار باشد.»

ناسا همچنان برای اعلام تخمین هزینه‌های فرود روی ماه آماده نیست. برایدنستاین همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه ناسا قصد دارد به مدت ۵ سال، سالیانه ۸ میلیارد دلار دریافت کند را تکذیب کرد.

گفتنی است هفته گذشته جف بزوس (Jeff Bezos) رئیس شرکت فضایی خصوصی بلو اوریجین (Blue Origin) از فرودگر قمری بلو مون (Blue Moon) که برای نشستن بر سطح ماه طراحی شده رونمایی کرد.

سازمان ها | NASA | Blue Origin
افراد | Donald John Trump | Jim Bridenstine | Jeff Bezzos

اقتصاد فضایی | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ترامپ به درخواست برای دریافت بودجه دیوار مرزی و نیروی فضایی ادامه می‌دهد

1397/12/19
یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد، دونالد ترامپ () قصد دارد در بودجه درخواستی خود به کنگره برای سال ۲۰۲۰ همچنان برای دریافت بودجه ساخت دیوار در مرز با مکزیک و تشکیل نیروی فضایی در ارتش آمریکا...

درخواست بودجه ۲۰۲۰ ناسا: لغو توسعه نسخه قدرتمند SLS و کاهش بودجه برنامه‌های علمی

1397/12/25
درخواست بودجه‌ جدید ترامپ برای ناسا، تمرکز این سازمان را بر بازگرداندن فضانوردان به ماه در دهه‌ی آینده حفظ می‌کند و در سال مالی ۲۰۲۰ به این سازمان فضایی ۲۱ میلیارد دلار بودجه اختصاص می‌دهد....

پربازدیدکننده ترین خبر

فروشگاه اینترنتی اسپاش آغاز به کار کرد

دفتر مطالعات فضایی اسپاش همواره به دنبال ترویج دانش و اطلاعات فضایی بوده و در این راه تاکنون بازخوردهایی بسیار خوب از طرف عموم دریافت کرده، لذا در راستای ادامه راه خود برای آگاه سازی مردم و علاقه‌مندان به فضا تصمیم بر آغاز برخی فعالیت‌ها برای کودکان و نوجوانان اتخاذ شده است. بر همین اساس اسپاش اقدام به تاسیس اولین فروشگاه اینترنتی هوافضای کشور کرده که با ارائه اسباب بازی‌ها و وسایل کمک آموزشی به آشناسازی این گروه سنی با فضا و صنعت فضایی بپردازد.