1398/02/25

تلاش عراق برای راه‌اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره به فضا

وزارت ارتباطات عراق از هماهنگی با دولت فرانسه برای تکمیل پروژه های راه اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره به فضا پس از دریافت وام از این کشور خبر داد. امیر بیاتی، معاون ارشد وزارت ارتباطات عراق در امور فنی اعلام کرد که این وزارتخانه با دولت فرانسه برای تکمیل پروژه‌های راه اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره...
تلاش عراق برای راه‌اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره به فضا

وزارت ارتباطات عراق از هماهنگی با دولت فرانسه برای تکمیل پروژه های راه اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره به فضا پس از دریافت وام از این کشور خبر داد.

امیر بیاتی، معاون ارشد وزارت ارتباطات عراق در امور فنی اعلام کرد که این وزارتخانه با دولت فرانسه برای تکمیل پروژه‌های راه اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره به فضا با کمک شرکت فرانسوی ایرباس هماهنگی‌هایی انجام داده است.

بیاتی ضمن اعلام این که هماهنگی با دولت فرانسه پس از توقف طولانی مدت پروژه‌های راه‌اندازی آژانس فضایی و پرتاب ماهواره به فضا انجام شده، تاکید کرد که یک وام را نیز از این دولت برای تکمیل پروژه‌های مذکور به همراه برخی پروژه‌های امنیتی دریافت کردند و در این زمینه نیز از شرکت های مشاوره فرانسوی کمک گرفتند.

معاون امور فنی وزارت ارتباطات عراق ضمن تاکید بر این که این دو پروژه مربوط به حاکمیت و دارای اهمیت هستند، خاطر نشان ساخت که پروژه پرتاب ماهواره به فضا در راستای خدمت‌‌رسانی به این کشور در بخش های امنیت، اقتصاد، کشاورزی، صنعت، محیط زیست و نظامی خواهد بود.

بیاتی با اشاره به هماهنگی با شرکت های فرانسوی متخصص برای اجرای پروژه‌های مذکور و ایجاد هسته آژانس فضایی عراق در راستای خدمت رسانی به سازمان‌های دولتی و بخش‌های مختلف، اعلام کرد که هماهنگی تجاری و فنی با شرکت ایرباس برای آموزش یک ساله نیروهای فنی و متخصص و اعطای مجوز فعالیت آن‌ها در زمینه ساخت ماهواره نیز در جریان است.

معاون وزارت ارتباطات عراق در پایان نیز از توافق این وزارتخانه با شرکت‌های فرانسوی برای امضای یادداشت تفاهم در این زمینه خبر داده و تاکید کرد که وزارت ارتباطات روی احداث بخش امور فضایی به عنوان هسته آژانس فضایی عراق کار کرده و هماهنگی با دولت فرانسه نیز برای ارائه کمک در بخش‌های فنی و حقوقی پروژه در جریان است.

منبع: کردپرس

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

ساخت ماهواره پیام 2 خرداد آغاز می شود

1398/02/14
مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران گفت: «سناریوی ساخت ماهواره پیام 2 دانشگاه صنعتی امیرکبیرتا 3 هفته آینده در اوایل خرداد ماه انتخاب می‌شود که در این رابطه سازمان فضایی در حال تلاش است...

ترکیه در سال ۲۰۲۰ ماهواره‌های مینیاتوری به فضا می‌فرستد

1398/02/23
طبق اطلاعات شرکت تکنولوژی دفاعی ترکیه (STM)، این کشور سال آینده دو ماهواره‌ مینیاتوری به فضا می‌فرستد. الیف ارگین (Elif Ergin)، مدیر سیستمهای ماهواره در نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی...

پربازدیدکننده ترین خبر

فروشگاه اینترنتی اسپاش آغاز به کار کرد

دفتر مطالعات فضایی اسپاش همواره به دنبال ترویج دانش و اطلاعات فضایی بوده و در این راه تاکنون بازخوردهایی بسیار خوب از طرف عموم دریافت کرده، لذا در راستای ادامه راه خود برای آگاه سازی مردم و علاقه‌مندان به فضا تصمیم بر آغاز برخی فعالیت‌ها برای کودکان و نوجوانان اتخاذ شده است. بر همین اساس اسپاش اقدام به تاسیس اولین فروشگاه اینترنتی هوافضای کشور کرده که با ارائه اسباب بازی‌ها و وسایل کمک آموزشی به آشناسازی این گروه سنی با فضا و صنعت فضایی بپردازد.