1398/02/25

یک گام کوچک اما بلندپروازانه به سوی سفر بین ستاره ای

محققان آمریکایی از آزمایش موفقیت‌آمیز نسخه ای از نمونه اولیه یک کاوشگر بین ستاره‌ای خبر دادند که نقطه عطفی برای سفر بین ستاره‌ها محسوب می‌شود. فیلیپ لوبین (Philip Lubin) استاد فیزیک دانشگاه کالیفرنیا این آزمایش را بخشی از روند ساخت یک سفینه بین ستاره‌ای برای آینده توصیف و خاطرنشان کرد که در راستای این...
یک گام کوچک اما بلندپروازانه به سوی سفر بین ستاره ای

محققان آمریکایی از آزمایش موفقیت‌آمیز نسخه ای از نمونه اولیه یک کاوشگر بین ستاره‌ای خبر دادند که نقطه عطفی برای سفر بین ستاره‌ها محسوب می‌شود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در شهر سانتا باربارا، ماه گذشته در ۱۲ آوریل ۲۰۱۹ نمونه اولیه یک سفینه فضایی مینیاتوری را که برای پرواز بین سیاره‌ای و در نهایت پرواز بین ستاره ای طراحی شده بود؛ آزمایش کردند.
فیلیپ لوبین (Philip Lubin) استاد فیزیک دانشگاه کالیفرنیا این آزمایش را بخشی از روند ساخت یک سفینه بین ستاره‌ای برای آینده توصیف و خاطرنشان کرد که در راستای این مسیر، هر بخشی از این سیستم تصحیح می‌شود.

فضاپیمای ویفر مقیاس 

نمونه اولیه این فضاپیمای ویفر مقیاس (WSS) آنقدر کوچک است که در کف دست جا می گیرد و در حقیقت به اندازه یک ویفر خوراکی است. این فضاپیما به استراتوسفر بالای ایالت پنسیلوانیا در ارتفاع ۱۰۵ هزار پا (۳۲ کیلومتر) پرتاب شد. این ارتفاع سه برابر ارتفاعی است که هواپیماهای تجاری رفت و آمد می کنند. پرتاب آزمایشی از فضاپیمای ویفر مقیاس به منظور بررسی عملکرد آن انجام شد. 
این پرتاب روز ۱۲ آوریل ۲۰۱۹ با همکاری آکادمی نیروی دریایی آمریکا در آناپولی انجام شد؛ پرتاب این فضاپیما در پنجاه و هشتمین سالگرد پرواز فضایی یوری گاگارین (Yuri Gagarin) اولین فضانوردی که پرواز فضایی انجام داد، صورت گرفت. 
این فضاپیما در آزمایش اولیه به گونه ای بی عیب و نقص بیش از چهار تصویر از زمین تهیه کرد.

این فضاپیما فوق العاده سبک است 

پروژه محققان، ساخت یک فضاپیمای ویفر مقیاس فوق العاده سبک است که لوازم الکترونیکی در آن جاسازی شده و می تواند توسط نیروی هدایت شده انرژی به فضا پرتاب شود و اطلاعات را به زمین بازگرداند.

سازمان ها | University of California
افراد | Yuri Gagarin | Philip Lubin

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

روش‌های نوین برای پرواز فضاپیماها بدون نیروی محرکه

1397/12/26
انجام عملیات مانور ماهواره‌ها در مدار، معمولا نیاز به اعمال نیروی محرکه دارد. این نیرو می‌‌تواند ازطریق یک موتور راکت با قابلیت اشتعال سوخت تأمین ‌شود؛ یااینکه از فشار گازهایی بهره گرفته...

پربازدیدکننده ترین خبر

فروشگاه اینترنتی اسپاش آغاز به کار کرد

دفتر مطالعات فضایی اسپاش همواره به دنبال ترویج دانش و اطلاعات فضایی بوده و در این راه تاکنون بازخوردهایی بسیار خوب از طرف عموم دریافت کرده، لذا در راستای ادامه راه خود برای آگاه سازی مردم و علاقه‌مندان به فضا تصمیم بر آغاز برخی فعالیت‌ها برای کودکان و نوجوانان اتخاذ شده است. بر همین اساس اسپاش اقدام به تاسیس اولین فروشگاه اینترنتی هوافضای کشور کرده که با ارائه اسباب بازی‌ها و وسایل کمک آموزشی به آشناسازی این گروه سنی با فضا و صنعت فضایی بپردازد.