1398/02/23

کارت پستال دانش‌آموزان به فضا می‌رود

جف بزوس (Jeff Bezos) بنیانگذار شرکت‌های بزرگ بلو اوریجین (Blue Origin) و آمازون (Amazon) اعلام کرد که شرکت فضایی‌اش برنامه‌ی جدیدی دارد که جوانان با الهام از آن راجع به آینده‌ی خود در فضا به فکر بیفتند. جف بزوس برای آغاز این برنامه قصد دارد که ۱۰ هزار کارت پستال مهر و موم شده از جانب دانش‌آموزان را به...
کارت پستال دانش‌آموزان به فضا می‌رود

جف بزوس (Jeff Bezos) بنیانگذار شرکت‌های بزرگ بلو اوریجین (Blue Origin) و آمازون (Amazon) اعلام کرد که شرکت فضایی‌اش برنامه‌ی جدیدی دارد که جوانان با الهام از آن راجع به آینده‌ خود در فضا به فکر بیفتند. جف بزوس برای آغاز این برنامه قصد دارد که ۱۰ هزار کارت پستال مهر و موم شده از جانب دانش‌آموزان را به فضا برده و بازگرداند.

او اخیراً در یک کنفرانس خبری اظهار کرد: «یکی از کارهایی که ما باید انجام دهیم این است که نسل آینده را به فضا علاقه‌مند کنیم. بنابراین اعلام می‌کنم که بلو اوریجین در حال تأسیس یک باشگاه برای نسل آینده است که مأموریت آن الهام بخشیدن به کودکان و نوجوانان برای ساختن زندگی در فضا است.»

او گفت : «این باشگاه به عنوان نوعی جدید از باشگاه فضایی به ثبت رسیده است و برای دانش‌آموزان مهدکودک تا دبیرستان، والدین آن‌ها و مربیانی ساخته شده است که به حفاظت از زمین علاقه و قصد دارند که راه را برای زندگی و کار در فضا را بگشایند.»

بزوس ادامه داد: «اولین فعالیت باشگاه ارسال کارت پستال‌های دانش آموزان به بخش زیر مداری زمین است که این کار هم از طریق فضاپیمای نیوشپرد (New Shepard) بلواوریجین انجام خواهد شد.» او همچنین گفت: «کارت پستال‌های این دانش‌آموزان درباره‌ی رویاهای آن‌ها راجع به آینده خواهد بود. دانش‌آموزان دعوت شده‌اند که در کارت پستال‌های سفید و مشکی خود چشم‌انداز زندگی و کار میلیون‌ها انسان مستقر در فضا را نوشته و یا نقاشی کنند. این ۱۰ هزار کارت پستال همزمان با پنجاهمین سالگرد مأموریت آپولو ۱۱ (Apollo 11)، تا قبل از ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۹ میلادی از دانش‌آموزان دریافت خواهد شد و پس از ارسال به فضا، به زمین بازخواهند گشت و پس از بازگشت یک مهر که نشان دهد به فضا پرواز کرده روی آن‌ها زده می‌شود و سپس مجدداً به دست خود دانش آموزان بازمی‌گردد.»

بزوس در نهایت گفت: «من می‌خواهم الهام‌بخش شما باشم. به این موضوع فکر کنید. کارهای بزرگ، آغازی کوچک دارند.»

تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی از فرودگر بلو مون و طرح جف بزوس برای سفر به ماه

1398/02/21
جف بزوس (Jeff Bezos)، میلیاردر آمریکایی و مالک شرکت خرده‌ فروشی آنلاین آمازون روز پنج‌شنبه مقابل رسانه‌ها از مدل فرودگر بلومون (Blue Moon) که قرار است در پروژ ه‌ی سفر به ماه استفاده شود،...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ناموفق یک ماهواره چینی از سری ماهواره‌های مرموز یائوگان

چینی‌ها تلاشی ناموفق برای پرتاب یک ماهواره‌ دیگر از سری یائوگان (yaogan) به فضا داشتند. این ماهواره یائوگان-۳۳ (yaogan-33) نام داشت و مانند دیگر ماهواره‌های سری یائوگان ماهواره‌‌ای سنجش‌ از دور، نظامی و با اهدافی نامشخص بود. تا کنون ۳۳ مورد از این سری ماهواره‌ها از سال ۲۰۰۶ ساخته و به فضا پرتاب شده‌اند. چینی‌ها این ماهواره‌ها را یا به رادار‌های روزنه مصنوعی مجهز کرده‌اند یا به دوبین‌های سنجشی نوری قدرتمند. شواهد نشان می‌دهد که چینی‌ها قصد دارند ماهواره‌های یائوگان بیشتری به فضا بفرستند. چینی‌ها تاکنون هیچ گونه اطلاعات دقیقی در مورد وزن، طول عمر و تجهیزات این ماهواره‌ها ارائه نداده‌اند. اما با توجه به این که همه این ماهواره‌ها یا به مدار لئو یا یه مدار خورشید آهنگ فرستاده شده‌اند و ماهواره‌بر لانگ مارچ-۴سی (Longmarch-4C) که حامل اصلی این ماهواره‌ها به فضا است ظرفیتی به ترتیب ۴۲۰۰ کیلوگرم و ۲۸۰۰ کیلوگرم به مدارهای لئو و خورشید-آهنگ دارد میتوان حدود وزن آن‌ها را حدس زد. پرتاب این ماهواره پنجشنبه ۲۳ می (۲ خرداد) ساعت ۶:۴۵ به وقت محلی (۳:۱۵ به وقت ایران) از پایگاه فضایی تای‌یوان انجام شد که ناموفق بود و ماهواره‌بر موفق نشد ماهواره‌ خود را در مدار قرار دهد.