1398/02/23

کارت پستال دانش‌آموزان به فضا می‌رود

جف بزوس (Jeff Bezos) بنیانگذار شرکت‌های بزرگ بلو اوریجین (Blue Origin) و آمازون (Amazon) اعلام کرد که شرکت فضایی‌اش برنامه‌ی جدیدی دارد که جوانان با الهام از آن راجع به آینده‌ی خود در فضا به فکر بیفتند. جف بزوس برای آغاز این برنامه قصد دارد که ۱۰ هزار کارت پستال مهر و موم شده از جانب دانش‌آموزان را به...
کارت پستال دانش‌آموزان به فضا می‌رود

جف بزوس (Jeff Bezos) بنیانگذار شرکت‌های بزرگ بلو اوریجین (Blue Origin) و آمازون (Amazon) اعلام کرد که شرکت فضایی‌اش برنامه‌ی جدیدی دارد که جوانان با الهام از آن راجع به آینده‌ خود در فضا به فکر بیفتند. جف بزوس برای آغاز این برنامه قصد دارد که ۱۰ هزار کارت پستال مهر و موم شده از جانب دانش‌آموزان را به فضا برده و بازگرداند.

او اخیراً در یک کنفرانس خبری اظهار کرد: «یکی از کارهایی که ما باید انجام دهیم این است که نسل آینده را به فضا علاقه‌مند کنیم. بنابراین اعلام می‌کنم که بلو اوریجین در حال تأسیس یک باشگاه برای نسل آینده است که مأموریت آن الهام بخشیدن به کودکان و نوجوانان برای ساختن زندگی در فضا است.»

او گفت : «این باشگاه به عنوان نوعی جدید از باشگاه فضایی به ثبت رسیده است و برای دانش‌آموزان مهدکودک تا دبیرستان، والدین آن‌ها و مربیانی ساخته شده است که به حفاظت از زمین علاقه و قصد دارند که راه را برای زندگی و کار در فضا را بگشایند.»

بزوس ادامه داد: «اولین فعالیت باشگاه ارسال کارت پستال‌های دانش آموزان به بخش زیر مداری زمین است که این کار هم از طریق فضاپیمای نیوشپرد (New Shepard) بلواوریجین انجام خواهد شد.» او همچنین گفت: «کارت پستال‌های این دانش‌آموزان درباره‌ی رویاهای آن‌ها راجع به آینده خواهد بود. دانش‌آموزان دعوت شده‌اند که در کارت پستال‌های سفید و مشکی خود چشم‌انداز زندگی و کار میلیون‌ها انسان مستقر در فضا را نوشته و یا نقاشی کنند. این ۱۰ هزار کارت پستال همزمان با پنجاهمین سالگرد مأموریت آپولو ۱۱ (Apollo 11)، تا قبل از ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۹ میلادی از دانش‌آموزان دریافت خواهد شد و پس از ارسال به فضا، به زمین بازخواهند گشت و پس از بازگشت یک مهر که نشان دهد به فضا پرواز کرده روی آن‌ها زده می‌شود و سپس مجدداً به دست خود دانش آموزان بازمی‌گردد.»

بزوس در نهایت گفت: «من می‌خواهم الهام‌بخش شما باشم. به این موضوع فکر کنید. کارهای بزرگ، آغازی کوچک دارند.»

سازمان ها | Blue Origin
افراد | Jeff Bezzos

تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما
اخبار مرتبط

رونمایی از فرودگر بلو مون و طرح جف بزوس برای سفر به ماه

1398/02/21
جف بزوس (Jeff Bezos)، میلیاردر آمریکایی و مالک شرکت خرده‌ فروشی آنلاین آمازون روز پنج‌شنبه مقابل رسانه‌ها از مدل فرودگر بلومون (Blue Moon) که قرار است در پروژ ه‌ی سفر به ماه استفاده شود،...

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.