1398/02/18

اثر هنری فضایی گران‌قیمت در فضا گم شد

یک اثر هنری که با هزینه ۱.۱ میلیون پوند ساخته شده بود و همراه ماهواره‌ای به فضا ارسال شده بود، به دلیل تعطیلی ۶ هفته‌ای دولت آمریکا و قطع ارتباط با ماهواره حامل آن در فضا گم شده است. این اثر هنری طوری طراحی شده بود تا پس از خارج شدن از ماهواره‌ی حامل آن، به شکل یک بالن الماس شکل باز شود و نور خورشید...
اثر هنری فضایی گران‌قیمت  در فضا گم شد

یک اثر هنری که با هزینه ۱.۱ میلیون پوند ساخته شده بود و همراه ماهواره‌ای به فضا ارسال شده بود، به دلیل تعطیلی ۶ هفته‌ای دولت آمریکا و قطع ارتباط با ماهواره حامل آن در فضا گم شده است.

نخستین اثر هنری که به فضا ارسال شد به دلیل تعطیلی دولت آمریکا گم شده است. در اوایل ماه دسامبر موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس تعدادی ماهواره کوچک و یک اثر هنری به نام اوربیتال رفلکتور (Orbital Reflector) متعلق به موزه ایالت نوادا را به فضا برد.

این اثر هنری طوری طراحی شده بود تا پس از خارج شدن از ماهواره‌ی حامل آن، به شکل یک بالن الماس شکل باز شود و نور خورشید را به زمین منعکس کند. اثر هنری مذکور با چشم غیر مسلح از روی زمین قابل مشاهده بود.

اثر هنری فضایی گران‌قیمت  در فضا گم شد

 

طراح اوربیتال رفلکتور٬ ترور پاگلن (trevor paglen) بود و ایده‌ی اصلی ورای آن نیز این بود که به مدت چند ماه آسمان شب به یک گالری اثر هنری تبدیل شود. به همین دلیل در سال ۲۰۱۵ میلادی پاگلن با موزه هنر نوادا همکاری کرد تا این اثر هنری ۱.۱ میلیون پوندی را بسازد. در این پروژه‌ی بلندپروازانه یک ماهواره کوچک کیوب ست (به اندازه یک جعبه کفش) همراه یک بالن به فضا ارسال می‌شد. این بالن صد فوتی هنگام دور شدن از ماهواره باز می‌شد و به یک مجسمه تبدیل می‌شد که از روی زمین قابل مشاهده بود.

اما ۱۸ روز پس از آنکه اوربیتال رفلکتور به مدار زمین ارسال شد، دولت دونالد ترامپ طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور را آغاز کرد. طی تعطیلی ۶ هفته‌ای دولت آمریکا، ارتباط با ماهواره قطع شد. در نتیجه دانشمندان نتوانستند بالن مخصوص اثر هنری را باز کنند.

بسیاری از کارمندان فدرال از جمله دانشمندان ناسا گرفته تا کارمندان کمیسیون مخابرات فدرال در این بازه ۶ هفته‌ای در وضعیت تعلیق قرار داشتند. در نتیجه هنگامی‌که دولت ۳۵ روز بعد فعالیت خود را از سر گرفت، تمام ارتباطات با ماهواره از بین رفته بود.

سازمان ها | USA Gov
افراد | Trevor Pagen

تفریح و سرگرمی در فضا |

نظر شما
اخبار مرتبط

تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال ۲۰۲۰

1397/11/29
منبعی در صنعت فضایی روسیه به خبرگزاری روسی ریا نووستی گفته است که آمریکا استفاده از سفینه روسی سایوز برای فرستادن فضانوردان خود به ایستگاه فضایی و بازگشت آنان به زمین را تا آوریل ۲۰۲۰ ادامه...

محموله‌های حیاتی جدید به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شدند

1398/01/24
فضاپیمای باری روسکاسموس (roscosmos) توسط ماهواره‌بر سایوز-۲ (soyoz-2) از مرکز فضایی بایکانور به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) پرتاب شد. پروگرس-ام‌اس۱۱ (progress-MS11) که یک نمونه‌ی باری...

پربازدیدکننده ترین خبر

فعالان بازار سنجش از دور به دنبال ماهواره‌ها و مشتریان جدید هستند

با وجود این که اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی در پی بروزرسانی ناوگان خود و افزایش دقت تصویربرداری و تعداد بازدید زمین هستند، اختلاف نظرهایی در مورد میزان تقاضا برای داده‌های فعلی و داده‌های جدید میان آن‌ها وجود دارد. در رویداد هفته جهانی کسب و کار ماهواره‌ای سال ۲۰۱۹ که توسط شرکت یوروکانسالت (Euroconsult) برگزار شد، چهار شرکت از فعالانی که در حال حاضر اپراتوری ماهواره‌های سنجشی (از ماهواره‌های دقت بالای اپتیکال گرفته تا ماهواره‌های مجهز به رادار روزنه مصنوعی (SAR)) را بر عهده دارند، از برنامه‌های خود برای پرتاب ماهواره‌های جدید طی چند سال آینده برای جایگزینی ماهواره‌های فعلی و بروزرسانی سامانه‌های خود خبر دادند.