1398/02/21

امکان ردیابی کشتی‌های متخلف توسط ماهواره‌ها

در حال حاضر، تمام کشتی‌ها دارای سیگنال‌های شناسایی خودکار (AIS) هستند که امکان شناسایی آن‌ها را توسط ماهواره‌ها ایجاد می‌کند اما این سیستم را می‌توان به صورت دستی خاموش کرد. در مواقعی که یک کشتی مبادرت به فعالیت‌های غیرقانونی مانند ماهیگیری غیرقانونی٬ دزدی دریایی و قاچاق می‌نماید این سیستم را خاموش می‌کند...
امکان ردیابی کشتی‌های متخلف  توسط ماهواره‌ها

در حال حاضر، تمام کشتی‌ها دارای سیگنال‌های شناسایی خودکار (AIS) هستند که امکان شناسایی آن‌ها را توسط ماهواره‌ها ایجاد می‌کند اما این سیستم را می‌توان به صورت دستی خاموش کرد. در مواقعی که یک کشتی مبادرت به فعالیت‌های غیرقانونی مانند ماهیگیری غیرقانونی٬ دزدی دریایی و قاچاق می‌نماید این سیستم را خاموش می‌کند تا توسط ماهواره‌ها ردیابی نشود.

در همین زمینه دو شرکت هورایزن تکنولوژیس (Horizon Technologies) و کتپالت (Satellite Applications Catapult) قراردادی را امضا کرده‌اند که مطابق آن ماهواره‌ی IOD-3 Amber به فضا پرتاب می‌شود. این ماهواره‌ی مکعبی به ابعاد 6U  قادر خواهد بود تا کشتی‌ها را در سرتاسر جهان موقعیت‌یابی و ردیابی کند. این کار با جمع‌آوری اطلاعات خروجی‌های الکترونیکی کشتی‌ها و با استفاده از یک بسته‌ی حسگر شناسایی ساتفون ال باند (L-Band Satphon) یا همان تلفن‌های ماهواره‌ای  و دیگر حسگرها برای شناسایی رادارهای دریایی انجام می‌گیرد.

انتظار می‌رود که این ماهواره تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ در مدار قرار گیرد و عملیاتی شود.

 
منبع: spacenewsfeed

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

بریتانیا از ماهواره‌ها برای ردیابی متخلفین استفاده می‌کند

1397/12/15
دیوید گاوک (David Gauke)، وزیر دادگستری بریتانیا (The Ministry of Justice of England)، اعلام کرد که انگلستان و ولز قصد دارند تا با استفاده از ماهواره‌ها و جی‌پی‌اس مجرمین و متخلفان را در...

پربازدیدکننده ترین خبر

فعالان بازار سنجش از دور به دنبال ماهواره‌ها و مشتریان جدید هستند

با وجود این که اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی در پی بروزرسانی ناوگان خود و افزایش دقت تصویربرداری و تعداد بازدید زمین هستند، اختلاف نظرهایی در مورد میزان تقاضا برای داده‌های فعلی و داده‌های جدید میان آن‌ها وجود دارد. در رویداد هفته جهانی کسب و کار ماهواره‌ای سال ۲۰۱۹ که توسط شرکت یوروکانسالت (Euroconsult) برگزار شد، چهار شرکت از فعالانی که در حال حاضر اپراتوری ماهواره‌های سنجشی (از ماهواره‌های دقت بالای اپتیکال گرفته تا ماهواره‌های مجهز به رادار روزنه مصنوعی (SAR)) را بر عهده دارند، از برنامه‌های خود برای پرتاب ماهواره‌های جدید طی چند سال آینده برای جایگزینی ماهواره‌های فعلی و بروزرسانی سامانه‌های خود خبر دادند.