1398/02/16

عزم جدی پژوهشگاه فضایی برای توسعه دولت الکترونیکی

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جلسه ارزیابی جایزه دولت الکترونیکی در شاخص تعهد سازمانی به عزم جدی این پژوهشگاه برای توسعه دولت الکترونیکی تاکید کرد. حسین صمیمی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در جهت توسعه فناوری‌های فضایی و اشاعه کاربرد این دستاوردها برای رفع نیازهای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف،...
عزم جدی پژوهشگاه فضایی برای توسعه دولت الکترونیکی

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در جلسه ارزیابی جایزه دولت الکترونیکی در شاخص تعهد سازمانی به عزم جدی این پژوهشگاه برای توسعه دولت الکترونیکی تاکید کرد. حسین صمیمی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در جهت توسعه فناوری‌های فضایی و اشاعه کاربرد این دستاوردها برای رفع نیازهای وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مختلف، گفت: «ما نیازمند فناوری اطلاعات و قابلیت‌های آن برای تسهیل در کارها و بالا بردن کیفیت آن هستیم تا بتوانیم به کارفرمایان و مشتریان این فناوری‌ها، خدمات بهتری را ارائه داده و به نحو مطلوب‌تری نیازهای آنان را برآورده سازیم.»

رییس پژوهشگاه فضایی ایران برخی از اقدامات صورت گرفته در جهت توسعه فناوری اطلاعات در این پژوهشگاه را برشمرد و تصریح کرد: «تشکیل کارگروه توسعه دولت الکترونیکی، تهیه و تدوین و ابلاغ سند توسعه دولت الکترونیکی، بارگذاری چند خدمت تعریف شده در سایت پژوهشگاه به‌ویژه خدمات مرکز آزمون و یکپارچگی پژوهشگاه و آزمایشگاه‌های آن، بخشی از این اقدامات است.»
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به دو ماموریت اصلی پژوهشگاه فضایی ایران شامل طراحی و ساخت ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی و نیز توسعه خدمات فضاپایه، گفت: «این پژوهشگاه با طیف وسیعی از کارفرمایان و مشتریان از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فضایی ایران، سازمان برنامه و بودجه، وزارت‌خانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، سازمان هواشناسی و سازمان حفاظت محیط زیست روبرو است.»

صمیمی اظهار داشت: «هدف ما رضایتمندی کارفرماها و مشتریانمان است و این مهم نیازمند ایجاد فرآیندهای لازم و ارزیابی مستمر این فعالیت‌ها و فرآیندها است که به همین منظور لازم است داشبوردهای مدیریتی مربوط فراهم باشد و در این جهت توسعه خدمات الکترونیکی نقش موثری دارد. »
وی به خدمات مرکز آزمون و یکپارچگی پژوهشگاه فضایی ایران اشاره کرد و افزود: «آزمایشگاه‌های مجهز در زمینه تست سامانه‌های فضایی مورد نیاز مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی است که در خصوص این سامانه‌ها فعالیت می‌کنند و برای تسهیل در کار این مشتریان می‌توان مواردی از درخواست‌های آنها و پیگیری امور را به صورت الکترونیکی انجام داد. »
صمیمی یادآور شد: «پژوهشگاه فضایی ایران عزم جدی برای توسعه دولت الکترونیک در مجموعه دارد و حضور داوطلبانه در این ارزیابی هم نشانگر جدیت ما در این موضوع است.»

داخلی | خدمات و کاربردها |

نظر شما
اخبار مرتبط

پروژه‌های پژوهشگاه هوافضا از طرح‌های کلان تا همکاری‌های بین‌المللی

1397/12/04
دکتر فتح‌الله امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا که سابقه طولانی در مدیریت بخش‌های مختلف فضایی کشور را دارد در گفت‌وگوی اختصاصی با اسپاش ضمن اشاره به دستاوردهای این پژوهشگاه از زمان الحاق به وزارت...

خدمات مرکز فضایی ماهدشت توسعه می یابد

1397/12/21
رئیس مرکز فضایی ماهدشت کرج گفت: «یکی از برنامه‌های این مرکز، توسعه خدمات آن در آینده نزدیک است.» محمدرضا ابراهیمی افزود: «به‌زودی داده‌های آرشیوی را از طریق درگاه مکان محور که بر بستر مرکز...

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.