1398/02/16

یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۱۳ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد. این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است. تلسکوپ فضایی هابل در بخشی از بررسی خود از ۱۴ کهکشان دیسکی، این کهکشان را مورد مطالعه قرار داد.
یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۳۰ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد.

این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است.
تلسکوپ فضایی هابل در بخشی از بررسی خود از ۱۴ کهکشان دیسکی، این کهکشان را مورد مطالعه قرار داد.
کهکشان دیسکی یا کهکشان قرص‌ گون کهکشانی است که توسط یک دیسک مشخص می ‌شود و حجمی دایره‌ای و مسطح از ستاره‌ ها دارد.
مطالعه هابل نشان داد که این کهکشان مارپیچ حاوی ستاره ‌های درخشانی است که در حال گردش هستند و به علت انفجارهای درخشان گاز، از خود نور می ‌تاباند.
هدف از مطالعه ۱۴۵ کهکشان دیسکی توسط تلسکوپ فضایی هابل، کمک به محققان در درک بهتر رابطه میان سیاه چاله ‌هایی است که در مرکز این کهکشان ها قرار دارند.

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تهیه دقیق‌ترین نقشه سه‌بعدی از کهکشان راه شیری

1397/11/23
محققان استرالیایی و چینی با گردآوری عظیم‌ترین کلکسیون از کهکشان راه شیری، شفاف‌ترین تصویر از کهکشان را شیری که ۱۰۰ هزار بار شفاف‌تر از خورشید است، ایجاد کردند که در آن ستارگان جوان نیز دیده...

مفصل ترین تصویر هابل از ۲۶۵ هزار کهکشان منتشر شد

1398/02/15
تلسکوپ فضایی هابل در تازه‌ترین تصویربرداری خود از عالم هستی موفق به ثبت عکسی دارای جزئیات فراوان از ۲۶۵ هزار کهکشان در دنیا شده است. این تصویر که پهنه میراث هابل نام گرفته، عکسی موزائیکی...

پربازدیدکننده ترین خبر

فعالان بازار سنجش از دور به دنبال ماهواره‌ها و مشتریان جدید هستند

با وجود این که اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی در پی بروزرسانی ناوگان خود و افزایش دقت تصویربرداری و تعداد بازدید زمین هستند، اختلاف نظرهایی در مورد میزان تقاضا برای داده‌های فعلی و داده‌های جدید میان آن‌ها وجود دارد. در رویداد هفته جهانی کسب و کار ماهواره‌ای سال ۲۰۱۹ که توسط شرکت یوروکانسالت (Euroconsult) برگزار شد، چهار شرکت از فعالانی که در حال حاضر اپراتوری ماهواره‌های سنجشی (از ماهواره‌های دقت بالای اپتیکال گرفته تا ماهواره‌های مجهز به رادار روزنه مصنوعی (SAR)) را بر عهده دارند، از برنامه‌های خود برای پرتاب ماهواره‌های جدید طی چند سال آینده برای جایگزینی ماهواره‌های فعلی و بروزرسانی سامانه‌های خود خبر دادند.