1398/02/16

یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۱۳ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد. این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است. تلسکوپ فضایی هابل در بخشی از بررسی خود از ۱۴ کهکشان دیسکی، این کهکشان را مورد مطالعه قرار داد.
یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۳۰ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد.

این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است.
تلسکوپ فضایی هابل در بخشی از بررسی خود از ۱۴ کهکشان دیسکی، این کهکشان را مورد مطالعه قرار داد.
کهکشان دیسکی یا کهکشان قرص‌ گون کهکشانی است که توسط یک دیسک مشخص می ‌شود و حجمی دایره‌ای و مسطح از ستاره‌ ها دارد.
مطالعه هابل نشان داد که این کهکشان مارپیچ حاوی ستاره ‌های درخشانی است که در حال گردش هستند و به علت انفجارهای درخشان گاز، از خود نور می ‌تاباند.
هدف از مطالعه ۱۴۵ کهکشان دیسکی توسط تلسکوپ فضایی هابل، کمک به محققان در درک بهتر رابطه میان سیاه چاله ‌هایی است که در مرکز این کهکشان ها قرار دارند.

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تهیه دقیق‌ترین نقشه سه‌بعدی از کهکشان راه شیری

1397/11/23
محققان استرالیایی و چینی با گردآوری عظیم‌ترین کلکسیون از کهکشان راه شیری، شفاف‌ترین تصویر از کهکشان را شیری که ۱۰۰ هزار بار شفاف‌تر از خورشید است، ایجاد کردند که در آن ستارگان جوان نیز دیده...

مفصل ترین تصویر هابل از ۲۶۵ هزار کهکشان منتشر شد

1398/02/15
تلسکوپ فضایی هابل در تازه‌ترین تصویربرداری خود از عالم هستی موفق به ثبت عکسی دارای جزئیات فراوان از ۲۶۵ هزار کهکشان در دنیا شده است. این تصویر که پهنه میراث هابل نام گرفته، عکسی موزائیکی...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.