1398/02/16

یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۱۳ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد. این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است. تلسکوپ فضایی هابل در بخشی از بررسی خود از ۱۴ کهکشان دیسکی، این کهکشان را مورد مطالعه قرار داد.
یک کهکشان مارپیچ در فاصله ۳۰ میلیون سال نوری کشف شد

تلسکوپ فضایی هابل موفق به کشف یک کهکشان مارپیچ شده است که ۳۰ میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد.

این کهکشان که NGC 2903 نام دارد، در صورت فلکی شیر واقع شده است.
تلسکوپ فضایی هابل در بخشی از بررسی خود از ۱۴ کهکشان دیسکی، این کهکشان را مورد مطالعه قرار داد.
کهکشان دیسکی یا کهکشان قرص‌ گون کهکشانی است که توسط یک دیسک مشخص می ‌شود و حجمی دایره‌ای و مسطح از ستاره‌ ها دارد.
مطالعه هابل نشان داد که این کهکشان مارپیچ حاوی ستاره ‌های درخشانی است که در حال گردش هستند و به علت انفجارهای درخشان گاز، از خود نور می ‌تاباند.
هدف از مطالعه ۱۴۵ کهکشان دیسکی توسط تلسکوپ فضایی هابل، کمک به محققان در درک بهتر رابطه میان سیاه چاله ‌هایی است که در مرکز این کهکشان ها قرار دارند.

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تهیه دقیق‌ترین نقشه سه‌بعدی از کهکشان راه شیری

1397/11/23
محققان استرالیایی و چینی با گردآوری عظیم‌ترین کلکسیون از کهکشان راه شیری، شفاف‌ترین تصویر از کهکشان را شیری که ۱۰۰ هزار بار شفاف‌تر از خورشید است، ایجاد کردند که در آن ستارگان جوان نیز دیده...

مفصل ترین تصویر هابل از ۲۶۵ هزار کهکشان منتشر شد

1398/02/15
تلسکوپ فضایی هابل در تازه‌ترین تصویربرداری خود از عالم هستی موفق به ثبت عکسی دارای جزئیات فراوان از ۲۶۵ هزار کهکشان در دنیا شده است. این تصویر که پهنه میراث هابل نام گرفته، عکسی موزائیکی...

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا پس از ۱۰ سال موفق شد فضانوردان خود را از خاک این کشور به فضا اعزام کند+فیلم

آمریکا پس از حدود ۱۰ سال سرانجام توانست فضانوردانش را از خاک این کشور به فضا بفرستد. طی این مأموریت موسوم به دمو-۲ (Demo-2)، رابرت بنکن (Robert Behnken) و داگلاس هارلی (Douglas Hurley)، دو فضانورد ناسا، ​روز شنبه ۳۰مه (۱۰خرداد) ساعت ۱۵:۲۲ به‌وقت محلی (۲۳:۵۲ به‌وقت تهران) توسط کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) سوار بر حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) به فضا اعزام شدند. با موفقیت در این مأموریت، ایالات متحده که طی حدود ۱۰ سال از زمان بازنشستگی شاتل‌های فضایی در ارسال فضانوردان خود به فضا ناتوان بود و فضانوردان خود را توسط فضاپیماهای روسی به فضا اعزام می‌کرد، بار دیگر به رقابت فضایی با روسیه بازگشت؛ رقابتی که برنده آن با گذر زمان مشخص می‌شود.