1398/02/16

استارت‌آپ فعال در زمینه توسعه ایستگاه‌های زمینی

استارت‌آپ ایتالیایی لیف اسپیس (Leaf Space) به دنبال سه‌برابر کردن تعداد ایستگاه‌های زمینی خود برای تامین برقراری ارتباظات با ماهواره‌های کوچک می‌باشد. این استارت‌آپ در سال 2014 تاسیس شد و کار خود را با احداث چهار ایستگاه زمینی در چهار کشور آغاز کرد. اکنون با سود فعالیت پنج‌ساله لیف اسپیس قصد دارد 8 ایستگاه...
استارت‌آپ فعال در زمینه توسعه ایستگاه‌های زمینی

استارت‌آپ ایتالیایی لیف اسپیس (Leaf Space) به دنبال سه‌برابر کردن تعداد ایستگاه‌های زمینی خود برای تامین برقراری ارتباظات با ماهواره‌های کوچک می‌باشد. این استارت‌آپ در سال 2014 تاسیس شد و کار خود را با احداث چهار ایستگاه زمینی در چهار کشور آغاز کرد. اکنون با سود فعالیت پنج‌ساله لیف اسپیس قصد دارد 8 ایستگاه دیگر تاسیس کند. در حال حاضر بزرگترین مشتری این شرکت، استارت‌آپ سوئدی آستروکست (Astrocast) با 64 ماهواره می‌باشد اما استارت‌آپ استرالیای فلیت (Fleet) نیز در آینده از ایستگاه‌های زمینی لیف اسپیس برای برقراری ارتباط با منظومه ماهواره‌ای 100 عددی خود استفاده خواهد کرد. این شرکت که فعلا حریف شناخته‌شده‌ای در بازار تجاری ماهواره‌های کوچک ندارد، در ابتدا قصد داشت 20 ایستگاه زمینی تا سال 2017 تاسیس کند اما تصمیم گرفت که ایتدا ظرفیت بازار را با چهار ایستگاه بسنجد. لیف اسپیس فعلا 18 کارمند دارد اما با تاسیس ایستگاه‌های جدید و آغاز به کار منظومه‌های مدار LEO تعداد کارکنان این شرکت افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: Spacenews
سازمان ها | Leaf Space | Astrocast | Fleet

ایستگاه‌های زمینی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.