1398/02/16

استارت‌آپ فعال در زمینه توسعه ایستگاه‌های زمینی

استارت‌آپ ایتالیایی لیف اسپیس (Leaf Space) به دنبال سه‌برابر کردن تعداد ایستگاه‌های زمینی خود برای تامین برقراری ارتباظات با ماهواره‌های کوچک می‌باشد. این استارت‌آپ در سال 2014 تاسیس شد و کار خود را با احداث چهار ایستگاه زمینی در چهار کشور آغاز کرد. اکنون با سود فعالیت پنج‌ساله لیف اسپیس قصد دارد 8 ایستگاه...
استارت‌آپ فعال در زمینه توسعه ایستگاه‌های زمینی

استارت‌آپ ایتالیایی لیف اسپیس (Leaf Space) به دنبال سه‌برابر کردن تعداد ایستگاه‌های زمینی خود برای تامین برقراری ارتباظات با ماهواره‌های کوچک می‌باشد. این استارت‌آپ در سال 2014 تاسیس شد و کار خود را با احداث چهار ایستگاه زمینی در چهار کشور آغاز کرد. اکنون با سود فعالیت پنج‌ساله لیف اسپیس قصد دارد 8 ایستگاه دیگر تاسیس کند. در حال حاضر بزرگترین مشتری این شرکت، استارت‌آپ سوئدی آستروکست (Astrocast) با 64 ماهواره می‌باشد اما استارت‌آپ استرالیای فلیت (Fleet) نیز در آینده از ایستگاه‌های زمینی لیف اسپیس برای برقراری ارتباط با منظومه ماهواره‌ای 100 عددی خود استفاده خواهد کرد. این شرکت که فعلا حریف شناخته‌شده‌ای در بازار تجاری ماهواره‌های کوچک ندارد، در ابتدا قصد داشت 20 ایستگاه زمینی تا سال 2017 تاسیس کند اما تصمیم گرفت که ایتدا ظرفیت بازار را با چهار ایستگاه بسنجد. لیف اسپیس فعلا 18 کارمند دارد اما با تاسیس ایستگاه‌های جدید و آغاز به کار منظومه‌های مدار LEO تعداد کارکنان این شرکت افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع: Spacenews

ایستگاه‌های زمینی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ناموفق یک ماهواره چینی از سری ماهواره‌های مرموز یائوگان

چینی‌ها تلاشی ناموفق برای پرتاب یک ماهواره‌ دیگر از سری یائوگان (yaogan) به فضا داشتند. این ماهواره یائوگان-۳۳ (yaogan-33) نام داشت و مانند دیگر ماهواره‌های سری یائوگان ماهواره‌‌ای سنجش‌ از دور، نظامی و با اهدافی نامشخص بود. تا کنون ۳۳ مورد از این سری ماهواره‌ها از سال ۲۰۰۶ ساخته و به فضا پرتاب شده‌اند. چینی‌ها این ماهواره‌ها را یا به رادار‌های روزنه مصنوعی مجهز کرده‌اند یا به دوبین‌های سنجشی نوری قدرتمند. شواهد نشان می‌دهد که چینی‌ها قصد دارند ماهواره‌های یائوگان بیشتری به فضا بفرستند. چینی‌ها تاکنون هیچ گونه اطلاعات دقیقی در مورد وزن، طول عمر و تجهیزات این ماهواره‌ها ارائه نداده‌اند. اما با توجه به این که همه این ماهواره‌ها یا به مدار لئو یا یه مدار خورشید آهنگ فرستاده شده‌اند و ماهواره‌بر لانگ مارچ-۴سی (Longmarch-4C) که حامل اصلی این ماهواره‌ها به فضا است ظرفیتی به ترتیب ۴۲۰۰ کیلوگرم و ۲۸۰۰ کیلوگرم به مدارهای لئو و خورشید-آهنگ دارد میتوان حدود وزن آن‌ها را حدس زد. پرتاب این ماهواره پنجشنبه ۲۳ می (۲ خرداد) ساعت ۶:۴۵ به وقت محلی (۳:۱۵ به وقت ایران) از پایگاه فضایی تای‌یوان انجام شد که ناموفق بود و ماهواره‌بر موفق نشد ماهواره‌ خود را در مدار قرار دهد.