1398/02/15

چین زندگی در مریخ را شبیه سازی کرد

آنهایی که می خواهند بیشتر درباره حیات در مریخ بدانند حالا با ایجاد پایگاه علمی و فناوری در استان گانسو در شمال غرب چین می توانند آگاهی های بیشتری از زندگی در سیاره سرخ بدانند. در این پایگاه شرایط و نوع حیات و پستی و بلندی ها و وضعیت طبیعی این سیاره به اشکال مختلف برای علاقه مندان به معرض نمایش در می...
چین زندگی در مریخ را شبیه سازی کرد

آنهایی که می خواهند بیشتر درباره حیات در مریخ بدانند حالا با ایجاد پایگاه علمی و فناوری در استان گانسو در شمال غرب چین می توانند آگاهی های بیشتری از زندگی در سیاره سرخ بدانند.

در این پایگاه شرایط و نوع حیات و پستی و بلندی ها و وضعیت طبیعی این سیاره به اشکال مختلف برای علاقه مندان به معرض نمایش در می آید و شبیه سازی هایی از این سیاره صورت گرفته است.
یک مدل شبه فضایی و یک مرکز کنترل و مرکز علم حیات در این پایگاه که 67 کیلومتر مربع وسعت دارد، ایجاد شده و محیط زیست مریخ در آن بخوبی تشریح شده است.
بازدید کنندگان از پایگاه می توانند این فرصت را داشته باشند که از نوع زندگی در مریخ بدانند و اینکه فضانوردان چطور می توانند در آن به بقای خود ادامه دهند.

وانگ جیانتای از مسئولان این پایگاه از آن به عنوان اولین مرکز علمی، گردشگری، آموزشی و تحقیقات فضایی و شبیه سازی کره مریخ یاد می کند.
چین از ماه اکتبر سال 2018 یک برنامه آموزشی را برای دانش آموزان، دانشجویان و جوانان کشور برای بالا بردن آگاهی های آنها از فضا به اجرا گذاشته است و این مرکز به بازدید کننده امکان می دهد دانسته هایش را درباره زندگی در فضا، محیط زیست کره مریخ، اقامت در این سیاره سرخ و اکتشافات فضایی افزایش دهد.

علوم ، آموزش ، اکتشاف ، نوآوری و گردشگری و بسیاری از عرصه های دیگر در این مرکز با یکدیگر آمیخته شده است و به علاقه مندان آموخته می شود که چطور می توان روی یک سیاره دیگر فرود آمد و زندگی معمولی داشت و آزمایش ها و اکتشافات علمی و فضایی انجام داد.

مسئولان این پایگاه می گویند که ارتباطات علمی باید با واقعیات زندگی مانوس شود و با آموزش های لازم در این پایگاه این فرصت به بازدید کنندگان داده می شود و همزمان آنها می توانند تصاویر و فیلم های مرتبط را به تماشا بنشینند.
افزایش محبوبیت علوم فضایی در میان جوانان چینی از دیگر اهداف ایجاد مرکز است.
 

منبع: خبرآنلاين

افراد | Wang Jiantai

ایستگاه‌های زمینی | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

هزینه سفر به مریخ کمتر از ۵۰۰ هزار دلار خواهد شد

1397/11/28
بااینکه فضاپیمای بین سیاره‌ای استارشیپ (Starship) اسپیس ایکس (SpaceX) هنوز زمین را ترک نکرده اما هم‌اکنون ایلان ماسک (Elon Musk) هزینه‌ تمام‌شده برای سفر به مریخ را اعلام کرده و عنوان نموده...

شبیه سازی شرایط سفر به مریخ بر روی زمین

1397/12/04
ناسا در حال برنامه‌ریزی برای انجام اولین سفر فضایی به کره مریخ است و با توجه به اینکه چنین سفری ۳ سال طول می‌کشد، شبیه‌سازی شرایط آن بر روی زمین در دستور کار قرارگرفته است. محققان دانشگاه...

پربازدیدکننده ترین خبر

فعالان بازار سنجش از دور به دنبال ماهواره‌ها و مشتریان جدید هستند

با وجود این که اپراتورهای ماهواره‌های سنجشی در پی بروزرسانی ناوگان خود و افزایش دقت تصویربرداری و تعداد بازدید زمین هستند، اختلاف نظرهایی در مورد میزان تقاضا برای داده‌های فعلی و داده‌های جدید میان آن‌ها وجود دارد. در رویداد هفته جهانی کسب و کار ماهواره‌ای سال ۲۰۱۹ که توسط شرکت یوروکانسالت (Euroconsult) برگزار شد، چهار شرکت از فعالانی که در حال حاضر اپراتوری ماهواره‌های سنجشی (از ماهواره‌های دقت بالای اپتیکال گرفته تا ماهواره‌های مجهز به رادار روزنه مصنوعی (SAR)) را بر عهده دارند، از برنامه‌های خود برای پرتاب ماهواره‌های جدید طی چند سال آینده برای جایگزینی ماهواره‌های فعلی و بروزرسانی سامانه‌های خود خبر دادند.