1398/02/11

بهترین روش ایجاد ارتباطات در مواقع بحران استفاده از خدمات ماهواره‌ای است

جلسه کارگروه ارتباطات و خدمات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی با نصرالله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری، رییس سازمان فضایی ایران و نسترن محسنی، معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دیگر اعضا در سازمان فضایی ایران برگزار شد. نصرالله جهانگرد،...
بهترین روش ایجاد ارتباطات در مواقع بحران استفاده از خدمات ماهواره‌ای است

جلسه کارگروه ارتباطات و خدمات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی با نصرالله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرتضی براری، رییس سازمان فضایی ایران و نسترن محسنی، معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دیگر اعضا در سازمان فضایی ایران برگزار شد.

نصرالله جهانگرد، رییس کارگروه ارتباطات ماهواره ای شورای عالی فضایی در این جلسه با تاکید بر اهمیت توسعه خدمات ماهواره ای در کشور، گفت: «زمینه توسعه و رشد خدمات فضا پایه در کشور فراهم است و باید از این فرصت جهت گسترش بازار و توسعه کسب و کارهای مرتبط استفاده بهینه کرد.»

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات تصریح کرد: «باتوجه به ریسک بالای وقوع بلای طبیعی در کشور و احتمال آسیب زیرساخت های زمینی در هنگام بروز این بحران ها، بهترین روش استفاده از خدمات ماهواره ای جهت ایجاد ارتباطات پایدار است.»

در ادامه این جلسه نسترن محسنی، معاون رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: «لازم است تا نقشه راه توسعه ارتباطات کشور با نگاه ملی و جامع و با پرهیز از بخشی نگری تدوین و ارتباطات ماهواره ای به عنوان بستر اصلی ارتباطات کشور در نظر گرفته شود.»

بر اساس همین گزارش همچنین در این جلسه از همکاری و مشارکت شرکت های ارائه دهنده خدمات ماهواره ای برای برقراری ارتباطات پایدار ماهواره ای در مناطق سیل زده تقدیر شد.

در یک ماه گذشته ۷۰ ایستگاه ثابت و سیار ارتباطات ماهواره ای در مناطق سیل زده و مناطق در معرض سیل توسط شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات ماهواره ای با هماهنگی و همکاری سازمان فضایی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب پویش کمک به مناطق سیل زده، برای پایدار نگاه داشتن ارتباطات در این مناطق راه اندازی و در حال ارائه سرویس هستند.

داخلی | خدمات و کاربردها |

نظر شما
اخبار مرتبط

استقرار بالون مدیریت‌بحران پژوهشگاه‌ فضایی در لرستان

1398/01/20
رییس پژوهشگاه فضایی ایران از ارائه دو خدمت فضایی در مدیریت بحران سیل اخیر خبر داد و گفت: «در پی وقوع سیل اخیر با استفاده از تصاویر راداری نسبت به تهیه نقشه‌های سیل اقدام کردیم که این تصاویر...

داده‌های فضایی می تواند به مدیریت بحران کمک کند

1398/01/24
رییس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه داده‌های فضایی می‌تواند به نیاز ستاد بحران پاسخ دهد، گفت: «همزمان با دستور وزیر ارتباطات در روز ۱۳ فروردین‌ماه، تیم عملیاتی سامانه‌های حمل‌ونقل فضایی...

امکانات فضایی در خدمت مدیریت سیل و خشک‌سالی ایران

1398/01/26
محمدجواد آذری جهرمی ،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار با مدیر بخش فضایی سازمان ملل از توافق برای برگزاری دو کارگاه در ایران خبر داد و گفت: «برای مشکلاتی چون مدیریت سیلاب‌ها و خشک‌سالی‌ها...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.