1398/02/11

پایگاه پرتاب برزیلی در اختیار شرکت‌های آمریکایی

دولت برزیل در راستای احیای فعالیت‌های فضایی‌اش و سرازیر کردن جریان مالی به این بخش، قراردادی را با آمریکا به امضا رساند. بر اساس این قرارداد برزیل به شرکت‌های آمریکایی اجازه خواهد داد که پرتاب‌های فضایی خود را از پایگاه آلکانتارا (Alcantara Launch Center) انجام دهند و در مقابل برای هر پرتاب درآمدی کسب...
پایگاه پرتاب برزیلی در اختیار شرکت‌های آمریکایی

دولت برزیل در راستای احیای فعالیت‌های فضایی‌اش و سرازیر کردن جریان مالی به این بخش، قراردادی را با آمریکا به امضا رساند. بر اساس این قرارداد برزیل به شرکت‌های آمریکایی اجازه خواهد داد که پرتاب‌های فضایی خود را از پایگاه آلکانتارا (Alcantara Launch Center) انجام دهند و در مقابل برای هر پرتاب درآمدی کسب کند. انجام پرتاب‌های فضایی از این پایگاه به دلیل کوتاه‌تر شدن مسیر پرواز، صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به دنبال دارد و از این رو توجه شرکت‌های آمریکایی به پایگاه آلکانتارا جلب شده است. طبق قرارداد برزیل و آمریکا، میزبانی این پایگاه از پرتاب‌های آمریکا درآمد سالیانه 150 میلیون یورو را برای این کشور به همراه خواهد داشت. دولت برزیل آمادگی خود را برای همکاری با دیگر کشورها در زمینه پرتاب نیز اعلام کرده است. این کشور سازمان فضایی خود را در اواسط دهه 1990 تاسیس کرد و اولین ماهواره بومی خود را در سال 2017 به فضا پرتاب نمود.

منبع: Zdnet

ایستگاه‌های زمینی | دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.