1398/02/11

پایگاه پرتاب برزیلی در اختیار شرکت‌های آمریکایی

دولت برزیل در راستای احیای فعالیت‌های فضایی‌اش و سرازیر کردن جریان مالی به این بخش، قراردادی را با آمریکا به امضا رساند. بر اساس این قرارداد برزیل به شرکت‌های آمریکایی اجازه خواهد داد که پرتاب‌های فضایی خود را از پایگاه آلکانتارا (Alcantara Launch Center) انجام دهند و در مقابل برای هر پرتاب درآمدی کسب...
پایگاه پرتاب برزیلی در اختیار شرکت‌های آمریکایی

دولت برزیل در راستای احیای فعالیت‌های فضایی‌اش و سرازیر کردن جریان مالی به این بخش، قراردادی را با آمریکا به امضا رساند. بر اساس این قرارداد برزیل به شرکت‌های آمریکایی اجازه خواهد داد که پرتاب‌های فضایی خود را از پایگاه آلکانتارا (Alcantara Launch Center) انجام دهند و در مقابل برای هر پرتاب درآمدی کسب کند. انجام پرتاب‌های فضایی از این پایگاه به دلیل کوتاه‌تر شدن مسیر پرواز، صرفه‌جویی در هزینه‌ها را به دنبال دارد و از این رو توجه شرکت‌های آمریکایی به پایگاه آلکانتارا جلب شده است. طبق قرارداد برزیل و آمریکا، میزبانی این پایگاه از پرتاب‌های آمریکا درآمد سالیانه 150 میلیون یورو را برای این کشور به همراه خواهد داشت. دولت برزیل آمادگی خود را برای همکاری با دیگر کشورها در زمینه پرتاب نیز اعلام کرده است. این کشور سازمان فضایی خود را در اواسط دهه 1990 تاسیس کرد و اولین ماهواره بومی خود را در سال 2017 به فضا پرتاب نمود.

منبع: Zdnet
سازمان ها | Alcantara Launch Center

ایستگاه‌های زمینی | دیپلماسی فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.