1398/02/16

مایکروسافت برای ارائه خدمات ابری و اینترنت اشیاء ماهواره‌ای مشارکت می‌کند

شرکت‌های مایکروسافت و اینمارست (Inmarsat) برای ارائه خدمات رایانش ابری ماهواره‌ای توافق کرده‌اند. اینمارست شرکتی بریتانیایی و پیشگام در زمینه مخابرات ماهواره‌ای است. با این توافق مشتریان شرکت اینمارست می‌توانند داده‌های اینترنت اشیای خود را به پلتفرم مرکزی اینترنت اشیای مایکروسافت آژور (Microsoft Azure...
مایکروسافت برای ارائه خدمات ابری و اینترنت اشیاء ماهواره‌ای مشارکت می‌کند

شرکت‌های مایکروسافت (Microsoft) و اینمارست (Inmarsat) برای ارائه خدمات رایانش ابری ماهواره‌ای توافق کرده‌اند. اینمارست شرکتی بریتانیایی و پیشگام در زمینه مخابرات ماهواره‌ای است. این توافق امکاناتی را برای مشتریان هر دو شرکت فراهم می‌کند. مشتریان شرکت اینمارست می‌توانند داده‌های اینترنت اشیای خود را به پلتفرم مرکزی اینترنت اشیای مایکروسافت آژور (Microsoft Azure IoT) انتقال دهند و از خدمات آن استفاده کنند. مایکروسافت آژور پلتفرمی برای رایانش ابری است که امکان خدمات اینترنت اشیاء را هم فراهم می‌کند. در مقابل کاربران مایکروسافت آژور هم امکان دسترسی به شبکه جهانی مخابرات ماهواره‌ای اینمارست را خواهند داشت.
 
به گفته مدیران شرکت‌های مایکروسافت و اینمارست، تمرکز این همکاری بر فراهم آوردن خدمات اینترنت اشیاء برای کاربردهای کشاورزی، معدن کاری، حمل‌ونقل و حمایت از دیجیتالی شدن زنجیره‌های تأمین در جهان است. با این همکاری مایکروسافت و اینمارست امکان استفاده از اینترنت اشیای ابری در هر نقطه‌ای از جهان فراهم می‌شود.

منبع: spacenewsfeed
سازمان ها | Inmarsat | Microsoft

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

هوش مصنوعی و ماهواره‌ها چگونه به پیش‌بینی فوران‌‌های آتش‌فشانی کمک می‌کنند؟

1397/12/22
بااینکه تقریباً ۸۰۰ میلیون نفر در فاصله‌ ۱۰۰ کیلومتری آتشفشان‌های سراسر جهان زندگی می‌کنند، نظارت مستمر روی این بلایای طبیعی بسیار اندک است. بااین‌حال، به گفته‌ ژولیت بیگز (Juliet Biggs)،...

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.