1398/02/16

مایکروسافت برای ارائه خدمات ابری و اینترنت اشیاء ماهواره‌ای مشارکت می‌کند

شرکت‌های مایکروسافت و اینمارست (Inmarsat) برای ارائه خدمات رایانش ابری ماهواره‌ای توافق کرده‌اند. اینمارست شرکتی بریتانیایی و پیشگام در زمینه مخابرات ماهواره‌ای است. با این توافق مشتریان شرکت اینمارست می‌توانند داده‌های اینترنت اشیای خود را به پلتفرم مرکزی اینترنت اشیای مایکروسافت آژور (Microsoft Azure...
مایکروسافت برای ارائه خدمات ابری و اینترنت اشیاء ماهواره‌ای مشارکت می‌کند

شرکت‌های مایکروسافت (Microsoft) و اینمارست (Inmarsat) برای ارائه خدمات رایانش ابری ماهواره‌ای توافق کرده‌اند. اینمارست شرکتی بریتانیایی و پیشگام در زمینه مخابرات ماهواره‌ای است. این توافق امکاناتی را برای مشتریان هر دو شرکت فراهم می‌کند. مشتریان شرکت اینمارست می‌توانند داده‌های اینترنت اشیای خود را به پلتفرم مرکزی اینترنت اشیای مایکروسافت آژور (Microsoft Azure IoT) انتقال دهند و از خدمات آن استفاده کنند. مایکروسافت آژور پلتفرمی برای رایانش ابری است که امکان خدمات اینترنت اشیاء را هم فراهم می‌کند. در مقابل کاربران مایکروسافت آژور هم امکان دسترسی به شبکه جهانی مخابرات ماهواره‌ای اینمارست را خواهند داشت.
 
به گفته مدیران شرکت‌های مایکروسافت و اینمارست، تمرکز این همکاری بر فراهم آوردن خدمات اینترنت اشیاء برای کاربردهای کشاورزی، معدن کاری، حمل‌ونقل و حمایت از دیجیتالی شدن زنجیره‌های تأمین در جهان است. با این همکاری مایکروسافت و اینمارست امکان استفاده از اینترنت اشیای ابری در هر نقطه‌ای از جهان فراهم می‌شود.

منبع: spacenewsfeed

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

هوش مصنوعی و ماهواره‌ها چگونه به پیش‌بینی فوران‌‌های آتش‌فشانی کمک می‌کنند؟

1397/12/22
بااینکه تقریباً ۸۰۰ میلیون نفر در فاصله‌ ۱۰۰ کیلومتری آتشفشان‌های سراسر جهان زندگی می‌کنند، نظارت مستمر روی این بلایای طبیعی بسیار اندک است. بااین‌حال، به گفته‌ ژولیت بیگز (Juliet Biggs)،...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.