1398/02/07

مجمع‌الجزایری که از فضا شبیه به اسب دریایی است

ماهواره پروبا -وی( Proba-V) آژانس فضایی اروپا تصویر زیبایی از مجمع‌الجزایر آتشفشانی گالاپاگوس و ذخایر آبی اطراف آن به ثبت رسانده است. این مجمع‌الجزایر در اقیانوس آرام و در ۹۲۶ کیلومتری غرب اکوادور واقع شده است. جزایر گالاپاگوس و آب‌های اطراف آن یکی از استان‌های اکوادور و همچنین یک پارک ملی و یک منطقه...
 مجمع‌الجزایری که از فضا شبیه به اسب دریایی است

ماهواره پروبا -وی( Proba-V) آژانس فضایی اروپا تصویر زیبایی از مجمع‌الجزایر آتشفشانی گالاپاگوس و ذخایر آبی اطراف آن به ثبت رسانده است.
این مجمع‌الجزایر در اقیانوس آرام و در ۹۲۶ کیلومتری غرب اکوادور واقع شده است.
جزایر گالاپاگوس و آب‌های اطراف آن یکی از استان‌های اکوادور و همچنین یک پارک ملی و یک منطقه محافظت شده دریایی را تشکیل می‌دهند.
شهرت این جزایر بخاطر گونه‌های جانوری و گیاهی منحصربفردی است که در این جزایر یافت می‌شوند. این گونه‌ها توسط "چارلز داروین" و طی سفر دریایی بیگل مورد مطالعه قرار گرفتند.
بررسی گونه‌های این جزیره به ارائه نظریه انتخاب طبیعی توسط داروین کمک کرد.
این تصویر رنگی، رنگ‌های متعددی را نشان می‌دهد. رنگ قرمز نشان از گونه‌های گیاهی دارد که روی چندین آتشفشان قرار دارد.عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.