1398/02/07

پیشنهاد ایجاد آکادمی حقوق فضایی در روسیه

آرتیم باندارنکو (Artem Bondarenko)، عضو کارگروه کارشناسی مسائل حقوق فضایی شورای آکادمی علوم روسیه در حوزه فضایی از پیشنهاد کارشناسان مبنی بر ایجاد آکادمی بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه خبر داد و اظهار داشت که طرح این پیشنهاد برای ارائه با آژانس فضایی روسیه آماده‌شده است. باندارنوکو اظهار داشت: «بر اساس...
پیشنهاد ایجاد آکادمی حقوق فضایی در روسیه

آرتیم باندارنکو(Artem Bondarenko)، عضو کارگروه کارشناسی مسائل حقوق فضایی شورای آکادمی علوم روسیه در حوزه فضایی از پیشنهاد کارشناسان مبنی بر ایجاد آکادمی بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه خبر داد و اظهار داشت که طرح این پیشنهاد برای ارائه با آژانس فضایی روسیه آماده‌شده است.
باندارنوکو اظهار داشت: «بر اساس نتایج اولین کنفرانس سازمان ملل در موضوع حقوق فضایی، ایده ایجاد آکادمی بین‌المللی حقوق فضایی مطرح شد تا بتواند در مسائل مربوط به حقوق فضا فعالیت نماید.»
این طرح موردحمایت دومای روسیه و نیز برخی کشورهای حوزه CIS نیز قرارگرفته است.
به گفته باندارنکو، قرار است کشورهای دیگر و نیز شرکت‌های هوایی خصوص نیز برای عملیاتی این طرح جذب شوند.

منبع: tass.ru

افراد | Artem Bondarenko

حقوق فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.