1398/02/07

ماهواره لوگزامبورگ به جرگه زباله های فضایی پیوست

یک ماهواره مخابراتی متعلق به کشور لوگزامبورگ به نام اینتلست ۲۹ای (Intelsat ۲۹E) با اختلالی روبرو شده است. در روز ۷ آوریل سیستم نیرومحرکه این ماهواره خسارت دید و این امر به ایجاد سوراخی در مخزن سوخت آن منجر شد. درنتیجه این رویداد عملکرد ماهواره مختل شد و مشتریان آن در آمریکای لاتین، حوزه دریای کارائیب...
ماهواره لوگزامبورگ به جرگه زباله های فضایی پیوست

یک ماهواره مخابراتی متعلق به کشور لوگزامبورگ به نام اینتلست ۲۹ای (Intelsat 29E) با اختلالی روبرو شده است. در روز ۷ آوریل سیستم نیرومحرکه این ماهواره خسارت دید و این امر به ایجاد سوراخی در مخزن سوخت آن منجر شد.
درنتیجه این رویداد عملکرد ماهواره مختل شد و مشتریان آن در آمریکای لاتین، حوزه دریای کارائیب و مناطق شمال آتلانتیک دسترسی به خدمات نداشتند.
از سوی دیگر هنگام رفع این مشکل، اختلال دیگری به وجود آمد. سخنگوی شرکت اینتلست در این باره می‌گوید: «از زمان بروز این مشکل شرکت ما با مشتریان در ارتباط بوده است.»
به‌هرحال این شرکت اعلام کرده ماهواره مذکور به‌طور کامل از کنترل خارج‌شده است.
به‌این‌ترتیب این ماهواره نیز به جمع زباله‌های فضایی پیوسته که در مدار زمین وجود دارند. این ماهواره 6500 کیلوگرمی که در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۶ میلادی همراه یک موشک آریان ۵ به آسمان ارسال شد، با بودجه‌ای بالغ بر 400 میلیون دلار ساخته شده بود و قرار بود طول عمری 15 ساله در مدار داشته باشد.

زباله‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

آزمایش شکار زباله های فضایی با نیزه موفقیت آمیز بود

1397/12/01
طی یک آزمایش نیزه‌ای که از یک ماهواره آویزان بود به‌طور موفقیت‌آمیز توانست به یک پنل از فاصله ۱.۵ متری برخورد کند. این آزمایش برای بررسی روش‌های پاک‌سازی زباله‌های فضایی انجام شد. نیزه‌ای...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.