1398/01/31

بانک اطلاعات آزمایشگاه‌های فعال حوزه هوافضا راه‌اندازی شد

ستاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فراهم شدن زیرساخت ها و بسترسازی برای تست و آزمون محصولات هوافضا، اقدام به تکمیل بانک اطلاعاتی آزمایشگاه های فعال حوزه هوافضا کرده است. این ستاد اهدافی همچون «توسعه فناوری، صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تست و آزمون محصولات شرکت‌های...
بانک اطلاعات آزمایشگاه‌های فعال حوزه هوافضا راه‌اندازی شد

ستاد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فراهم شدن زیرساخت ها و بسترسازی برای تست و آزمون محصولات هوافضا، اقدام به تکمیل بانک اطلاعاتی آزمایشگاه های فعال حوزه هوافضا کرده است.
این ستاد اهدافی همچون «توسعه فناوری، صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تست و آزمون محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های کلان مندرج در سند جامع توسعه هوافضا»، «تجاری سازی و برند سازی محصولات» و «حمایت هدفمند از طرح‌های آزمایشگاهی، برای ساختاردهی و انسجام‌بخشی به زیرساخت‌های آزمایشگاهی» را در دستور کار داشته است.
در این پروژه که در ذیل طرح «شبکه ملی آزمایشگاهی هوافضا» انجام شد، بانک اطلاعات موجود در شبکه و آزمایشگاه‌های فعال دراین حوزه مورد بررسی قرار گرفت و مراکز آزمون فعال حوزه فناوری هوافضا شناسایی شد، این طرح با کمک شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی شده است.

داخلی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.