1398/01/31

دعوت ناسا از مردم برای اشتراک‌گذاری تصاویرشان از زمین در دوم اردیبهشت

ناسا (NASA) به مناسبت روز زمین، از مردم سراسر جهان دعوت کرده است تا از رویدادهای طبیعی زمین عکس بگیرند و در ۲اردیبهشت در رسانه‌های اجتماعی قرار دهند. ناسا برای تجلیل از زمین، از مردم برای شرکت در رویداد رسانه‌ی #پیکچرارث (#PictureEarth) دعوت کرده است. مردم می‌توانند تصاویر موردعلاقه‌شان از مناظر طبیعی...
دعوت ناسا از مردم برای اشتراک‌گذاری تصاویرشان از زمین در دوم اردیبهشت
ناسا (NASA) به مناسبت روز زمین، از مردم سراسر جهان دعوت کرده است تا از رویدادهای طبیعی زمین عکس بگیرند و در ۲اردیبهشت در رسانه‌های اجتماعی قرار دهند.
سیاره‌ی شگفت‌انگیز ما همیشه آماده‌ی عکس‌برداری است. ناسا از شما می‌خواهد تا در ۲۲آوریل ،۲اردیبهشت، مصادف با روز کره‌ی زمین، از زمین عکس بگیرید. ناسا برای تجلیل از زمین، از مردم برای شرکت در رویداد رسانه‌ی #پیکچرارث (#PictureEarth) دعوت کرده است. مردم می‌توانند تصاویر موردعلاقه‌شان از مناظر طبیعی نظیر برخورد امواج، درخت‌های قدیمی، شکوفه دادن گل‌ها یا غروب‌های فوق‌العاده زیبایخورشید را با هشتگ عکس زمین (#PictureEarth) در ۲۲آوریل در رسانه‌ها‌ی اجتماعی به اشتراک بگذارند. در ضمن نام مکانی که عکس به آن تعلق دارد را نیز باید در متن پست شبکه‌ی اجتماعی خود بیاورید.
ناسا می‌خواهد در روز زمین، برخی از جذاب‌ترین عکس‌های زمین که توسط این مجموعه گرفته‌شده است را با مردم به اشتراک بگذارد تا الهام‌بخش آن‌ها باشد. آن‌ها اعلام کرده‌اند که صفحات اینستاگرام (Instagram)، توییتر (Twitter) و صفحه رویداد در فیسبوک (Facebook)‌ را به‌منظور پیدا کردن تصاویر زمین از سراسر دنیا و انتخاب آن‌ها بررسی خواهند کرد تا در آینده تصاویر برگزیده را در فیلم‌ها و عکس‌های ترکیبی به نمایش بگذارند.
دستگاه‌های هوابرد و ماهواره‌ای ناسا هرروز از کره‌ی زمین عکس می‌گیرند تا اطلاعات دانشمندان ناسا نسبت به زمین را افزایش دهد و منجر به بهبود زندگی انسان‌ها شوند. در این تصاویر که با دانشمندان و مردم جهان به اشتراک گذاشته می‌شوند،‌ از نور مرئی نظیر دوربین عکاسی یا مادون‌قرمز، مایکروویو و طول‌موج‌های رادیویی که برای چشم انسان غیرقابل رؤیت هستند،‌ استفاده‌شده است.
دانشمندان ناسا از داده‌های همه‌ی دستگاه‌های خود و فضاپیماهای دیده‌بانی زمین سایر کشورها استفاده می‌کنند تا تصویری از زمین بسازند که هرروز کامل‌تر می‌شود. ناسا قصد دارد علاوه بر ناوگان فعلی رصدگر زمین، ابزار پایشگر دیگری بنام اوربیتینگ کربن آبزرویتوری۳ (Orbiting Carbon Observatory 3) را نیز در تاریخ ۲۶آوریل روانه‌ی ایستگاه فضایی بین‌المللی کند. اطلاعات جدیدی که از طریق این ناوگان جدید مخابره خواهد شد، می‌تواند به حل مشکلات مهم جهان از قبیل کمبود آب شیرین، امنیت غذایی و سلامت بشر کمک کند.
منبع: زومیت
سازمان ها | NASA | Instagram | Twitter | Facebook

کاوش‌های فضایی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

زیبایی‌های زمین از فضا

1397/12/01
فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی تصویری زیبا از زمین به ثبت رساندند. در این تصویر که سواحل اقیانوس آرام بر فراز شیلی در آمریکای جنوبی را نشان می‌دهد، ابرها این اقیانوس را پوشانده‌اند. در...

نمایش عکس ماهواره ای زمین از فضا

1398/01/24
عصر روز جمعه (۱۶ فروردین) در یکی از خیابان‌های محله «لوور ایست ساید» نیویورک مردم نمایشگر ال ئی دی بزرگ ۲۰ فوتی (۲۴۰ اینچی) را مشاهده کردند که عکس‌های گرفته‌شده از کره زمین توسط ماهواره...

ماه از دید زمین

1398/01/26
می‌دانیم که ماه در فاصله‌ای در حدود ۳۸۴ هزار کیلومتری زمین است. گرچه به لحاظ قوانین حاکم بر جهان هستی چرخیدن آن در مدار نزدیک به زمین یعنی حدود ۴۰۰ کیلومتری ناممکن است اما بیایید فرض کنیم...

پربازدیدکننده ترین خبر

عرضه خدمات انتقال بین مداری برای ماهواره‌های کوچک در پرتاب‌های اسپیس ایکس

شرکت آمریکایی مومنتوس (Momentus) برای پرتاب رایدشیر (Rideshare) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) خدمات انتقال بین مداری ارائه می‌کند. در این پرتاب ابتدا ماهواره‌های کوچک با ماهواره بر فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس به مدار زمین منتقل می‌شوند. سپس هر یک از ماهواره‌ها با سامانه پیشرانش شرکت مومنتوس به مدار با ارتفاع دلخواه خود منتقل می‌شود. این انتقال با شاتل مداری ویگوراید (Vigoride) شرکت مومنتوس انجام می‌شود که می‌تواند چندین ماهواره با ​جرم مجموع حداکثر تا ۲۵۰ کیلوگرم را به مدارهای دلخواهشان منتقل کند. امکان قرار دادن چندین ماهواره در ارتفاع‌های مختلف تنها با یک پرتاب قابلیت مهم این مأموریت خواهد بود که باعث ارزان‌تر تمام شدن قرار دادن ماهواره‌ها در مدار می‌شود.