1398/01/31

دعوت ناسا از مردم برای اشتراک‌گذاری تصاویرشان از زمین در دوم اردیبهشت

ناسا (NASA) به مناسبت روز زمین، از مردم سراسر جهان دعوت کرده است تا از رویدادهای طبیعی زمین عکس بگیرند و در ۲اردیبهشت در رسانه‌های اجتماعی قرار دهند. ناسا برای تجلیل از زمین، از مردم برای شرکت در رویداد رسانه‌ی #پیکچرارث (#PictureEarth) دعوت کرده است. مردم می‌توانند تصاویر موردعلاقه‌شان از مناظر طبیعی...
دعوت ناسا از مردم برای اشتراک‌گذاری تصاویرشان از زمین در دوم اردیبهشت
ناسا (NASA) به مناسبت روز زمین، از مردم سراسر جهان دعوت کرده است تا از رویدادهای طبیعی زمین عکس بگیرند و در ۲اردیبهشت در رسانه‌های اجتماعی قرار دهند.
سیاره‌ی شگفت‌انگیز ما همیشه آماده‌ی عکس‌برداری است. ناسا از شما می‌خواهد تا در ۲۲آوریل ،۲اردیبهشت، مصادف با روز کره‌ی زمین، از زمین عکس بگیرید. ناسا برای تجلیل از زمین، از مردم برای شرکت در رویداد رسانه‌ی #پیکچرارث (#PictureEarth) دعوت کرده است. مردم می‌توانند تصاویر موردعلاقه‌شان از مناظر طبیعی نظیر برخورد امواج، درخت‌های قدیمی، شکوفه دادن گل‌ها یا غروب‌های فوق‌العاده زیبایخورشید را با هشتگ عکس زمین (#PictureEarth) در ۲۲آوریل در رسانه‌ها‌ی اجتماعی به اشتراک بگذارند. در ضمن نام مکانی که عکس به آن تعلق دارد را نیز باید در متن پست شبکه‌ی اجتماعی خود بیاورید.
ناسا می‌خواهد در روز زمین، برخی از جذاب‌ترین عکس‌های زمین که توسط این مجموعه گرفته‌شده است را با مردم به اشتراک بگذارد تا الهام‌بخش آن‌ها باشد. آن‌ها اعلام کرده‌اند که صفحات اینستاگرام (Instagram)، توییتر (Twitter) و صفحه رویداد در فیسبوک (Facebook)‌ را به‌منظور پیدا کردن تصاویر زمین از سراسر دنیا و انتخاب آن‌ها بررسی خواهند کرد تا در آینده تصاویر برگزیده را در فیلم‌ها و عکس‌های ترکیبی به نمایش بگذارند.
دستگاه‌های هوابرد و ماهواره‌ای ناسا هرروز از کره‌ی زمین عکس می‌گیرند تا اطلاعات دانشمندان ناسا نسبت به زمین را افزایش دهد و منجر به بهبود زندگی انسان‌ها شوند. در این تصاویر که با دانشمندان و مردم جهان به اشتراک گذاشته می‌شوند،‌ از نور مرئی نظیر دوربین عکاسی یا مادون‌قرمز، مایکروویو و طول‌موج‌های رادیویی که برای چشم انسان غیرقابل رؤیت هستند،‌ استفاده‌شده است.
دانشمندان ناسا از داده‌های همه‌ی دستگاه‌های خود و فضاپیماهای دیده‌بانی زمین سایر کشورها استفاده می‌کنند تا تصویری از زمین بسازند که هرروز کامل‌تر می‌شود. ناسا قصد دارد علاوه بر ناوگان فعلی رصدگر زمین، ابزار پایشگر دیگری بنام اوربیتینگ کربن آبزرویتوری۳ (Orbiting Carbon Observatory 3) را نیز در تاریخ ۲۶آوریل روانه‌ی ایستگاه فضایی بین‌المللی کند. اطلاعات جدیدی که از طریق این ناوگان جدید مخابره خواهد شد، می‌تواند به حل مشکلات مهم جهان از قبیل کمبود آب شیرین، امنیت غذایی و سلامت بشر کمک کند.
منبع: زومیت

کاوش‌های فضایی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

زیبایی‌های زمین از فضا

1397/12/01
فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی تصویری زیبا از زمین به ثبت رساندند. در این تصویر که سواحل اقیانوس آرام بر فراز شیلی در آمریکای جنوبی را نشان می‌دهد، ابرها این اقیانوس را پوشانده‌اند. در...

نمایش عکس ماهواره ای زمین از فضا

1398/01/24
عصر روز جمعه (۱۶ فروردین) در یکی از خیابان‌های محله «لوور ایست ساید» نیویورک مردم نمایشگر ال ئی دی بزرگ ۲۰ فوتی (۲۴۰ اینچی) را مشاهده کردند که عکس‌های گرفته‌شده از کره زمین توسط ماهواره...

ماه از دید زمین

1398/01/26
می‌دانیم که ماه در فاصله‌ای در حدود ۳۸۴ هزار کیلومتری زمین است. گرچه به لحاظ قوانین حاکم بر جهان هستی چرخیدن آن در مدار نزدیک به زمین یعنی حدود ۴۰۰ کیلومتری ناممکن است اما بیایید فرض کنیم...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ناموفق یک ماهواره چینی از سری ماهواره‌های مرموز یائوگان

چینی‌ها تلاشی ناموفق برای پرتاب یک ماهواره‌ دیگر از سری یائوگان (yaogan) به فضا داشتند. این ماهواره یائوگان-۳۳ (yaogan-33) نام داشت و مانند دیگر ماهواره‌های سری یائوگان ماهواره‌‌ای سنجش‌ از دور، نظامی و با اهدافی نامشخص بود. تا کنون ۳۳ مورد از این سری ماهواره‌ها از سال ۲۰۰۶ ساخته و به فضا پرتاب شده‌اند. چینی‌ها این ماهواره‌ها را یا به رادار‌های روزنه مصنوعی مجهز کرده‌اند یا به دوبین‌های سنجشی نوری قدرتمند. شواهد نشان می‌دهد که چینی‌ها قصد دارند ماهواره‌های یائوگان بیشتری به فضا بفرستند. چینی‌ها تاکنون هیچ گونه اطلاعات دقیقی در مورد وزن، طول عمر و تجهیزات این ماهواره‌ها ارائه نداده‌اند. اما با توجه به این که همه این ماهواره‌ها یا به مدار لئو یا یه مدار خورشید آهنگ فرستاده شده‌اند و ماهواره‌بر لانگ مارچ-۴سی (Longmarch-4C) که حامل اصلی این ماهواره‌ها به فضا است ظرفیتی به ترتیب ۴۲۰۰ کیلوگرم و ۲۸۰۰ کیلوگرم به مدارهای لئو و خورشید-آهنگ دارد میتوان حدود وزن آن‌ها را حدس زد. پرتاب این ماهواره پنجشنبه ۲۳ می (۲ خرداد) ساعت ۶:۴۵ به وقت محلی (۳:۱۵ به وقت ایران) از پایگاه فضایی تای‌یوان انجام شد که ناموفق بود و ماهواره‌بر موفق نشد ماهواره‌ خود را در مدار قرار دهد.