1398/01/28

فعالیت شرکت فضایی سنگاپوری در بریتانیا

شرکت فضایی سنگاپوری اسپیس چین (SpaceChain) برای بهره بردن از فناوری‌های فضایی پیشرفته اروپا و دستیابی به توسعه اقتصادی از طریق ارائه زیرساخت‌های ماهواره‌ای و فناوری بلاک‌چین، شعبه‌ای در بریتانیا تاسیس کرد. شبعه بریتانیا اسپیس چین برای شروع فعالیت‌های خود، با همکاری شرکت کاتاپولت (Satellite Applications...
فعالیت شرکت فضایی سنگاپوری در بریتانیا

شرکت فضایی سنگاپوری اسپیس چین (SpaceChain) برای بهره بردن از فناوری‌های فضایی پیشرفته اروپا و دستیابی به توسعه اقتصادی از طریق ارائه زیرساخت‌های ماهواره‌ای و فناوری بلاک‌چین، شعبه‌ای در بریتانیا تاسیس کرد. شبعه بریتانیا اسپیس چین برای شروع فعالیت‌های خود، با همکاری شرکت کاتاپولت (Satellite Applications Catapult (SAC)) کارگاهی با حضور ۶۰ شرکت‌کننده از سراسر بریتانیا در مورد مزایای استفاده از فناوری‌های بلاک‌چین در صنعت فضایی تجاری برگزار خواهد کرد. اسپیس چین پیش از این با چندین شرکت بریتانیایی همکاری داشته است؛ از جمله اوپن کازموس (Open Cosmos) فعال در زمینه میکروماهواره‌ها، نانواویونکس (NanoAvionics) فعال در زمینه ساخت سامانه پیشرانش و باس برای نانوماهواره‌ها و آلبا اوربیتال (Alba Orbital) شرکتی پیشرو در زمینه توسعه ماهواره‌های بسیار کوچک.

شرکت اسپیس چین در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است و برای ترکیب فناوری‌های فضایی و بلاک‌چین به منظور ساخت اولین شبکه ماهواره‌ای متن-باز مبتنی بر بلاک‌چین فعالیت می‌کند تا کاربران را قادر سازد برنامه‌های غیرمتمرکزی را توسعه داده و در فضا اجرا کنند.

منبع: spacewatch

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری سنگاپور و بریتانیا در مخابرات کوانتومی فضایی

1397/12/19
مرکز فناوری‌های کوانتوم (CQT) سنگاپور و شرکت بریتانیایی رال اسپیس (RAL Space) یک ماهواره مکعبی مجهز به فناوری مخابرات کوانتومی را توسعه خواهند داد. طی این پروژه 18 میلیون دلاری، سنگاپور...

پربازدیدکننده ترین خبر

اسپیس‌ایکس در صدد کاهش روشنایی ماهواره‌های استارلینک

شرکت اسپیس‌‌ایکس (SpaceX) قصد دارد به‌منظور رفع مشکلات ایجادشده توسط ماهواره‌های اینترنتی استارلینک (Starlink) برای رصدهای نجومی، یکی از ۶۰ ماهواره‌ای را که اواخر ماه دسامبر به این منظومه ماهواره‌ای اضافه می‌کند، مجهز به پوششی نماید تا از خاصیت انعکاسی آن کاسته و اختلال در رصدهای فضایی را به حداقل برساند.