1398/01/27

نکاتی که دانشمندان پیش از ساخت پایگاه فضایی باید به آن توجه کنند

دانشمندان ناسا اعلام کرده‌اند افزون بر موضوع ساخت سفینه‌های فضایی پرقدرت با سرعت‌بالا برای رسیدن به سایر سیاره‌ها، مراقبت و نگهداری از پایگاه‌های مخصوص زندگی انسان‌ها حتی زمانی که هیچ فضانوردی در آن حضور ندارد، بسیار ضروری است. بررسی عادات انسان‌ها در زمان زندگی در سایر سیاره‌ها، شیوه استفاده از ابزارها...
نکاتی که دانشمندان پیش از ساخت پایگاه فضایی باید به آن توجه کنند

دانشمندان ناسا اعلام کرده‌اند افزون بر موضوع ساخت سفینه‌های فضایی پرقدرت با سرعت‌بالا برای رسیدن به سایر سیاره‌ها، مراقبت و نگهداری از پایگاه‌های مخصوص زندگی انسان‌ها حتی زمانی که هیچ فضانوردی در آن حضور ندارد، بسیار ضروری است.
بررسی عادات انسان‌ها در زمان زندگی در سایر سیاره‌ها، شیوه استفاده از ابزارها و تجهیزات ازجمله مواردی مهم است که باید پیش از احداث پایگاه‌های فضایی موردبررسی قرار گیرد.
این روزها رقابتی شدید بین شرکت‌های پیشتاز در عرصه فناوری فضایی دنیا برای ارسال فضانورد به سیاره مریخ و مسکونی کردن سیاره‌ها وجود دارد، اما یکی از نکته‌های بسیار مهم، محافظت از زیستگاه‌های فرعی حتی در زمانی است که هیچ مسافر انسانی وجود ندارد.
برای آشنایی با نحوه نگهداری از تجهیزات و پایگاه‌های فضایی ناسا ۲ موسسه تحقیقاتی فناوری فضایی STRI را انتخاب و دوره‌های آموزشی دانشگاهی در آن‌ها ایجاد کرده است.
ازجمله مواردی که محققان در این دوره‌ها به داوطلبان آموزش داده و به تحقیق و بررسی درباره آن‌ها می‌پردازند، سیستم‌های یادگیری ماشینی، تعمیر و نگهداری رباتیک و تولید پردازنده برای زیستگاه‌های هوشمند مستقل است.
تیم اصلی در این پروژه محققانی از دانشگاه‌های کالیفرنیا، دیویس، کلرادوبولدر، کارنگی ملون، موسسه فناوری جورجیا، دانشگاه هاروارد، آکسفورد، تگزاس، کالیفرنیای جنوبی و نیز شرکت‌هایی، چون سیرا نواداست.
تیم دیگر در پروژه به بررسی ربات‌های مستقل و بررسی انطباق و بازیابی اختلال‌ها می‌پردازد و شامل دانشگاه‌های پردی، کنتیکت connecticut، هاروارد و تگزاس درسن آنتونیو است.
هر ۲ تیم طی یک دوره پنج ساله حدود ۱۵ میلیون دلار دریافت می‌کنند تا به شبیه‌سازی زندگی انسان برای بازه زمانی طولانی در کره ماه و سیاره مریخ بپردازند.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

نمونه اولیه یک پایگاه فضایی بین ماه و زمین تکمیل شد

1397/12/27
لاکهید مارتین نمونه اولیه یک پایگاه فضایی بین ماه و زمین را ساخته که به عنوان پست فضایی در اعماق فضا به کار می‌رود. شرکت لاکهید مارتین پروژه ساخت نمونه اولیه یک پایگاه فضایی بین ماه و زمین...

ساخت پایگاه فضایی با استفاده از ربات‌های کارگر در ماه

1398/01/21
کارشناسان آژانس فضایی ژاپن (JAXA) اعلام کرده اند در صدد اجرای طرحی برای استفاده از ربات‌ها برای ایجاد پایگاه فضایی در کره ماه هستند. این پایگاه فضایی از راه دور و با هدایت و تنظیم ربات‌ها...

پربازدیدکننده ترین خبر

سرمایه‌گذاری بوئینگ در ویرجین گلکتیک

شرکت بوئینگ (Boeing) اخیرا اعلام کرد که قرار است یک سرمایه‌گذاری کوچک اما راهبردی در شرکت توریسم فضایی ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) داشته باشد. تیم سرمایه‌گذاری بوئینگ هورایزن ایکس (Boeing HorizonX Ventures) پس از ادغام ویجرین گلکتیک با شرکت هدوسوفیا (Social Capital Hedosophia) مبلغ ۲۰ میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری می‌کند. این دو شرکت در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که «با یکدیگر برای گسترش دسترسی تجاری به فضا و انتقال فناوری‌های جهانی حمل و نقل همکاری می‌کنند.» البته جزئیات زیادی در مورد این برنامه‌ها منتشر نشده است. هر دو شرکت علاقه‌مندی خود را به انتقال سریع مسافرین نشان داده‌اند، ضمن اینکه ویرجین گلکتیک به کاهش قابل توجه زمان جابجایی در حمل و نقل‌های فراصوت و ماوراء صوت اشاره کرد که فعالیت در این دو زمینه از برنامه‌های آتی این شرکت می‌باشد.