1398/01/26

لزوم رسیدن روسیه به دستاوردهای جدید فضایی

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin) رئیس‌جمهوری روسیه روز گذشته در نشستی به مناسبت روز فضانورد، اعلام کرد: «لازم است تا در عرصه فضایی به دستاوردهای جدیدی نائل آمد تا رهبری روسیه در این عرصه را و همچنین قدرت رقابت کافی در این عرصه را مورد تائید قرار دهد.» وی تأکید کرد: «لازم است تا ما رهبری روسیه در عرصه...
لزوم رسیدن روسیه به دستاوردهای جدید فضایی
رئیس‌جمهوری روسیه لزوم رسیدن به دستاوردهای جدید برای تائید رهبری و قدرت رقابت بالای این کشور در عرصه فضا و همچنین داشتن یک ارتش حرفه‌ای برای انجام وظایف پیچیده در جهان امروز را مورد تأکید قرار داد.
ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin) رئیس‌جمهوری روسیه در نشستی به مناسبت روز فضانورد، اعلام کرد: «لازم است تا در عرصه فضایی به دستاوردهای جدیدی نائل آمد تا رهبری روسیه در این عرصه را و همچنین قدرت رقابت کافی در این عرصه را مورد تائید قرار دهد.»
پوتین پس از بازدید از مجتمع علوم و تحقیقات انرگومارش (Energomash Corporation) که در جریان آن دورنمای طرح‌های کنونی در عرصه فضا را مورد ارزیابی قرار داد، در نشستی با کارکنان دانشمندان و کهنه‌کاران عرصه فضا گفت: «مسلماً ما دستاوردهای بزرگ به‌دست‌آمده در این عرصه در دوران اتحاد جماهیر شوروی را هرگز از یاد نخواهیم برد و این دستاوردها باید برای ما به‌منزله انگیزه‌ای برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر و شایسته کشور بزرگ روسیه باشد که در سایه آن کشور ما همواره جزو اولین‌ها در عرصه فضا به شمار می‌رود.»
وی تأکید کرد: «لازم است تا ما رهبری روسیه در عرصه فضا را به‌طور مداوم مورد تائید قرار دهیم و قدرت رقابت بالای خود در این زمینه را حفظ کرده و اقدامات لازم برای توسعه هر چه بیشتر نظام آموزشی، علمی و صنعتی فضایی را انجام دهیم.»
رئیس‌جمهوری روسیه همچنین تأکید کرد که وی از توسعه صنایع فضایی روسیه به‌طور کامل حمایت کرده و تمامی کمک‌های لازم را در این رابطه انجام خواهد داد.
پوتین در نشست خود با کارکنان مجتمع علوم و تحقیقات انرگومارش همچنین اعلام کرد: «لازم است تا  به مرحله‌ای برسیم که به‌تدریج خدمت نظام‌وظیفه در کشور دیگر به گذشته سپرده شود. چراکه روسیه اکنون به یک ارتش حرفه‌ای نیاز دارد.»  وی توضیح داد که در جهان امروز یک ارتش حرفه‌ای بیشتر موردتقاضا است، چراکه نیروهای مسلح باید دانش و آمادگی کار کردن با تجهیزات نظامی مدرن و انجام وظایف پیچیده در عرصه نظامی را داشته باشند.

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

روسیه ماشین لباسشویی مخصوص سفرهای فضایی می‌سازد

1398/01/18
شرکت RKK Energiya روسیه به‌تازگی از برنامه خود برای توسعه و تولید نخستین ماشین لباسشویی مخصوص فضا خبر داده و اظهار داشته که این ابزار در سفر به ماه و سایر مسافرت‌های بین سیاره‌ای آینده...

افشای جاسوسی ماهواره‌های آمریکایی از ماهواره‌های روسی و چینی

1398/01/19
بر اساس گزارشی که اخیراً توسط بنیاد جهان ایمن (Secure World Foundation) منتشرشده است، آمریکا در قالب برنامه‌ای به نام آگاهی محیطی فضایی در مدار GEO (GSSAP) که از سال ۲۰۱۴ آغاز یافته، ماهواره‌های...

راه اندازی بانک فضایی در روسیه

1398/01/24
دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس شرکت روسی روسکاسموس (Roscosmos) دستور بانک صنعت-فضا را امضا کرد. این موسسه اعتباری در زیرساخت «فوند سرویس بانک» ایجاد خواهد شد و «روسکاسموس بانک» نامیده...

پربازدیدکننده ترین خبر

انقلابی در ساخت موتور ماهواره‌بر

یک موتور ماهواره‌بر نوآورانه هواتنفسی به تازگی آزمایش‌های بازبینی طراحی سازمان فضایی اروپا (ESA) را با موفقیت گذرانده و برای تست‌های اصلی طی 18 ماه آینده آماده می‌شود. موتور ماهواره‌بر هواتنفسی سینرژتیک با نام اختصاری سابر (SABRE) که در شرکت بریتانیایی ری‌اکشن انجینز (Reaction Engines) در حال توسعه می‌باشد، قادر خواهد بود که بین دو حالت تغییر وضعیت دهد. در هنگام استفاده به عنوان موتور هواپیما، سابر از اکسیژن داخل اتمسفر استفاده کرده و در حالت استفاده به عنوان موتور ماهواره‌بر، هیدروژن مایع را به عنوان سوخت با یک اکسیدایزر وارد فرایند احتراق کرده و نیروی پیشران تولید می‌کند. این فناوری که مشخصا برای پروازهای فضایی زیرمداری و سفرهای فراصوت بین قاره‌ای کاربرد دارد، ممکن است انقلابی در صنعت حمل و نقل فضایی به وجود آورد.