1398/01/24

راه اندازی بانک فضایی در روسیه

دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس شرکت روسی روسکاسموس (Roscosmos) دستور بانک صنعت-فضا را امضا کرد. این موسسه اعتباری در زیرساخت «فوند سرویس بانک» ایجاد خواهد شد و «روسکاسموس بانک» نامیده خواهد شد. درباره کارکرد بانک هنوز معلوماتی زیادی در دسترس نیست. اما بر اساس منابع، قرار است که این بانک به‌عنوان...
راه اندازی بانک فضایی در روسیه

دیمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin) رئیس  روسکاسموس (Roscosmos) دستور تاسیس بانک صنعت-فضا را امضا کرد.
این موسسه اعتباری در زیرساخت «فوند سرویس بانک» ایجاد خواهد شد و «روسکاسموس بانک» نامیده خواهد شد. درباره کارکرد بانک هنوز معلوماتی زیادی در دسترس نیست. اما بر اساس منابع، قرار است که این بانک به‌عنوان خزانه‌داری برای نظارت بر کل کار قراردادهای صنعت هوافضا باشد.
یادآوری می‌کنیم، که فوند سرویس بانک، در سال ۱۹۹۴ تأسیس شده بود که در آن زمان سهامدار اصلی آن شرکت اعتباری سایوز کاپیتال (Soyuz Capital) بود، که پس از ماه می سال ۲۰۱۸ و برای بازسازی فرایند مجدد به روسکاسموس بانک واگذار شد. در حال حاضر تنها روسکاسموس بانک سهامدار این شرکت است. این شرکت به‌طور تخصصی به شرکت‌های دفاعی خدمات ارائه می‌کند که این خدمات شامل شرکت روسکاسموس هم می‌شود.

اقتصاد فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.