1398/01/25

لباس خود ترمیم در میان ایده های منتخب ناسا

برای گسترش حضور انسان در فضا و رسیدن به مرزهای ناشناخته، به ذهنی باز و قوه تخیلی قوی نیاز داریم. کاری که ناسا با برگزاری برنامه NIAC به دنبال انجام آن است؛ برنامه‌ای که شامل ایده‌هایی نسبتا تخیلی می‌شود که قابلیت تبدیل شدن به فناوری‌های جدید را دارند. در همین راستا، ناسا ۱۸ طرح خلاقانه جدید را معرفی...
لباس خود ترمیم در میان ایده های منتخب ناسا

برای گسترش حضور انسان در فضا و رسیدن به مرزهای ناشناخته، به ذهنی باز و قوه تخیلی قوی نیاز داریم. کاری که ناسا با برگزاری برنامه NIAC به دنبال انجام آن است؛ برنامه‌ای که شامل ایده‌هایی نسبتا تخیلی می‌شود که قابلیت تبدیل شدن به فناوری‌های جدید را دارند.
در همین راستا، ناسا ۱۸ طرح خلاقانه جدید را معرفی کرده که از کمک‌های مالی برنامه NIAC بهره‌مند خواهند شد. در فاز اول، ۱۲ طرح متفاوت حضور دارند. یکی از این طرح‌ها شامل لباس فضانوردی هوشمندی می‌شود که قابلیت خود ترمیمی دارد. طرح دیگر نیز سیستمی را برای برداشت آب از قمر تعریف می‌کند.
طرح‌های خلاقانه دیگر شامل یک فضاپیمای بادوام برای کشف جو زحل و سامانه‌های نیروی برق هسته‌ای است که امکان پرواز در سطح اروپا به عنوان یکی از قمرهای مشتری را فراهم می‌کند.
در فاز دوم، ناسا ۶ طرح دیگر را انتخاب کرده که پیاده‌سازی آن‌ها در تئوری ممکن‌تر است. یکی از طرح‌های فاز دوم شامل تلسکوپ انعطاف پذیری می‌شود که می‌توان آن‌ را در یک رول استوانه‌ای شکل قرار داد. همچنین یک مطالعه جدید برای تجزیه و تحلیل مدارهای مادی وجود دارد که می‌تواند ما را به خورشید نزدیک‌تر از گذشته کند.
هر کدام از برندگان فاز اول جایزه‌ای به ارزش ۱۲۵ هزار دلار آمریکا برنده خواهند شد و اگر ایده آن‌ها بتواند بعد از دوره‌ای ۹ ماهه پیشرفت کرده و به واقعیت نزدیک شود، این طرح‌ها قادر به حضور در فاز دوم خواهند بود که کمک مالی آن به ۵۰۰ هزار دلار هم خواهد رسید. در نهایت، یکی از پروژه‌ها برای سرمایه‌گذاری ۲ میلیون دلاری و حضور در فاز ۳ انتخاب خواهد شد.
به طور کلی، اکثر این فناوری‌ها برای رسیدن به تولید نهایی به بیش از یک دهه زمان نیاز خواهند داشت و به همین دلیل در کوتاه مدت نباید منتظر استفاده از آن‌ها باشیم.

 

منبع: دیجیاتو

فناوری‌های نوین | خدمات و کاربردها |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا برندگان رقابت طراحی خانه های فضایی را برگزید

1398/01/19
پس از مدت‌ها انتظار سرانجام سازمان فضایی و هوانوردی آمریکا (NASA) اسامی برندگان رقابت طراحی خانه یا پناهگاه فضایی خود را اعلام کرد. این رقابت هیجان‌انگیز با حضور یازده تیم از سال ۲۰۱۵ آغاز...

تلاش ناسا برای تولید تار عنکبوت ابریشمی در فضا

1398/01/20
با پیشرفت پروژه‌های فضایی و تلاش بشر برای سفر و ماجراجویی در آن، آژانس‌های فضایی به دنبال روش‌ها و فناوری‌های جدیدی هستند تا بتوانند بازیافت و تولید مواد مورد نیاز در فضا را آسان کنند. حال...

پربازدیدکننده ترین خبر

ارزیابی موقعیت کنونی استارت‌آپ‌های فضایی هند و فرصت‌های پیش رو

آنطور که به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌های فضایی خصوصی هند در تنگنا قرار گرفته‌اند؛ از طرفی، ‌آژانس فضایی ملی هند (ISRO) سازمانی بسیار بزرگ است که کمک‌های مالی و قراردادی آن برای ادامه حیات بسیاری از استارت‌آپ‌ها امری ضروری به حساب می‌آید. از طرف دیگر، جنبه تجاری این سازمان که دائما نیز در حال رشد است، به عنوان رقیبی برای همین استارت‌آپ‌ها محسوب می‌گردد.