1398/01/21

پسر ملک سلمان برای گفتگو درباره همکاری فضایی با روسیه، به مسکو می‌رود

پسر پادشاه عربستان به‌زودی برای گفتگو با رئیس سازمان ملی فضایی روسیه (Roscosmos) درباره همکاری در حوزه فضایی، به مسکو می‌رود. سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود (Sultan bin Salman Al Saud)، پسر پادشاه عربستان سعودی، هفدهم آوریل (بیست و هشتم فروردین) برای گفتگو با دمیتری روگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس...
پسر ملک سلمان برای گفتگو درباره همکاری فضایی با روسیه، به مسکو می‌رود
پسر پادشاه عربستان به‌زودی برای گفتگو با رئیس سازمان ملی فضایی روسیه (Roscosmos) درباره همکاری در حوزه فضایی، به مسکو می‌رود.
سلطان بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود (Sultan bin Salman Al Saud)، پسر پادشاه عربستان سعودی، هفدهم آوریل (بیست و هشتم فروردین) برای گفتگو با دمیتری روگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان ملی فضایی روسیه، در خصوص همکاری در حوزه فضایی به مسکو می‌رود. یک منبع مطلع سه‌شنبه این موضوع را به خبرگزاری ایتارتاس اطلاع داد.
این منبع گفت: «سلطان بن سلمان هفدهم آوریل و به دعوت روگوزین برای گفتگو درباره همکاری میان آژانس فضایی عربستان سعودی و سازمان ملی فضایی روسیه، به مسکو می‌رود.»
منبع مذکور همچنین گفت: «این شاهزاده سعودی همچنین تصمیم دارد در روسیه از چندین شرکت فضایی بازدید کند. سلطان بن سلمان همچنین در روسیه با دنیس مانتوروف (Denis Manturov)، وزیر صنعت و تجارت روسیه، دیدار خواهد کرد.»
در اواخر دسامبر۲۰۱۸ عربستان سعودی برنامه‌های خود را برای ایجاد یک آژانس فضایی اعلام کرد. ریاست این آژانس فضایی بر عهده سلطان بن عبدالعزیز خواهد بود.

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

پرتاب ماهواره مشترک عربستان و یونان

1397/11/17
آژانس فضایی اروپا دو ماهواره مخابراتی سنگین متعلق به شرکت های هندی و عربی-یونانی را به وسیله ماهواره‌بر آریان-۵ (arian-5) به فضا پرتاب کرد. بامداد امروز ساعت ۰۰:۳۱ به وقت تهران ماهواره‌بر...

روسیه و عربستان در حوزه فضایی همکاری می‌کنند

1397/11/29
دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) از همکاری فضایی روسیه با عربستان خبر داد. راگوزین در توییتر (Twitter) خود نوشت: «روسیه و عربستان سعودی به دنبال یک برنامه...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.