1398/01/24

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵ منتشر شد

فالکون هِوی یا فالکون سنگین(Falcon Heavy) که به اختصار (FH) نیز نامیده می‌شود، یک پرتابگر فضایی طراحی شده و توسعه داده شده توسط اسپیس‌ایکس است. این پرتابگر مشتق شده از فالکون ۹ بوده و دربرگیرندهٔ یک فالکون ۹ به عنوان قسمت مرکزی و دو بوستر تشکیل‌ شده از مرحلهٔ اول فالکون ۹ است. شرکت اسپیس ایکس ابتدا...
نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵  منتشر شد

فالکون هِوی یا فالکون سنگین(Falcon Heavy) که به اختصار (FH) نیز نامیده می‌شود، یک پرتابگر فضایی طراحی شده و توسعه داده شده توسط اسپیس‌ایکس است. این پرتابگر مشتق شده از فالکون ۹ بوده و دربرگیرندهٔ یک فالکون ۹ به عنوان قسمت مرکزی و دو بوستر تشکیل‌ شده از مرحلهٔ اول فالکون ۹ است.
شرکت اسپیس ایکس ابتدا ویدئوی تایم‌لپس و سپس با انتشار چند تصویر این خبر را اعلام کرد.
ماهواره‌بر مذکور ۷۵ تن(۱۶۵ هزار پوند) وزن دارد و پس از انجام آزمایشاتی برای بررسی سیستم سخت افزاری آن را بر روی "سکوی مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی" (Pad 39A) قرار دادند. علاوه بر آن ویدئو، اسپیس ایکس (SpaceX) تصاویری با وضوح وضوح 4k از ۲۷ موتور "مرلین ۱ دی"(Merlin 1D) نیز منتشر کرد. موتور راکت "مرلین ۱ دی" در سال ۲۰۱۲ توسط اسپیس‌اکس توسعه داده شد و در ۲۰۱۳ اولین پرواز خود را انجام داد.

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵  منتشر شد

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵  منتشر شد

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

ماهواره‌بر فالکون هوی در شرف دومین پرتاب

1397/11/16
دومین فالکون هوی (Falcon heavy) احتمالاً تا ۵ هفته آینده به فضا پرتاب خواهد شد. مأموریتی که نخستین پرتاب عملیاتی این ماهواره‌بر شمرده می‌شود و قرار است یک ماهواره مخابراتی سعودی را به فضا...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.