1398/01/24

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵ منتشر شد

فالکون هِوی یا فالکون سنگین(Falcon Heavy) که به اختصار (FH) نیز نامیده می‌شود، یک پرتابگر فضایی طراحی شده و توسعه داده شده توسط اسپیس‌ایکس است. این پرتابگر مشتق شده از فالکون ۹ بوده و دربرگیرندهٔ یک فالکون ۹ به عنوان قسمت مرکزی و دو بوستر تشکیل‌ شده از مرحلهٔ اول فالکون ۹ است. شرکت اسپیس ایکس ابتدا...
نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵  منتشر شد

فالکون هِوی یا فالکون سنگین(Falcon Heavy) که به اختصار (FH) نیز نامیده می‌شود، یک پرتابگر فضایی طراحی شده و توسعه داده شده توسط اسپیس‌ایکس است. این پرتابگر مشتق شده از فالکون ۹ بوده و دربرگیرندهٔ یک فالکون ۹ به عنوان قسمت مرکزی و دو بوستر تشکیل‌ شده از مرحلهٔ اول فالکون ۹ است.
شرکت اسپیس ایکس ابتدا ویدئوی تایم‌لپس و سپس با انتشار چند تصویر این خبر را اعلام کرد.
ماهواره‌بر مذکور ۷۵ تن(۱۶۵ هزار پوند) وزن دارد و پس از انجام آزمایشاتی برای بررسی سیستم سخت افزاری آن را بر روی "سکوی مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی" (Pad 39A) قرار دادند. علاوه بر آن ویدئو، اسپیس ایکس (SpaceX) تصاویری با وضوح وضوح 4k از ۲۷ موتور "مرلین ۱ دی"(Merlin 1D) نیز منتشر کرد. موتور راکت "مرلین ۱ دی" در سال ۲۰۱۲ توسط اسپیس‌اکس توسعه داده شد و در ۲۰۱۳ اولین پرواز خود را انجام داد.

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵  منتشر شد

نخستین تصاویر رسمی از ماهواره‌بر فالکون هوی بلاک۵  منتشر شد

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

ماهواره‌بر فالکون هوی در شرف دومین پرتاب

1397/11/16
دومین فالکون هوی (Falcon heavy) احتمالاً تا ۵ هفته آینده به فضا پرتاب خواهد شد. مأموریتی که نخستین پرتاب عملیاتی این ماهواره‌بر شمرده می‌شود و قرار است یک ماهواره مخابراتی سعودی را به فضا...

پربازدیدکننده ترین خبر

انقلابی در ساخت موتور ماهواره‌بر

یک موتور ماهواره‌بر نوآورانه هواتنفسی به تازگی آزمایش‌های بازبینی طراحی سازمان فضایی اروپا (ESA) را با موفقیت گذرانده و برای تست‌های اصلی طی 18 ماه آینده آماده می‌شود. موتور ماهواره‌بر هواتنفسی سینرژتیک با نام اختصاری سابر (SABRE) که در شرکت بریتانیایی ری‌اکشن انجینز (Reaction Engines) در حال توسعه می‌باشد، قادر خواهد بود که بین دو حالت تغییر وضعیت دهد. در هنگام استفاده به عنوان موتور هواپیما، سابر از اکسیژن داخل اتمسفر استفاده کرده و در حالت استفاده به عنوان موتور ماهواره‌بر، هیدروژن مایع را به عنوان سوخت با یک اکسیدایزر وارد فرایند احتراق کرده و نیروی پیشران تولید می‌کند. این فناوری که مشخصا برای پروازهای فضایی زیرمداری و سفرهای فراصوت بین قاره‌ای کاربرد دارد، ممکن است انقلابی در صنعت حمل و نقل فضایی به وجود آورد.