1398/01/26

راهپیمایی فضایی ایستگاه فضایی بین المللی با مشکل روبرو شد

روز دوشنبه ۱۹ فروردین فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، فرایند جایگزین کردن باتری و تنظیم کابل‌های خارج از ایستگاه را طی یک راهپیمایی فضایی تکمیل کردند. آن روز گذشته فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، فرایند جایگزین کردن باتری و تنظیم کابل‌های خارج از ایستگاه را طی یک راهپیمایی فضایی...
راهپیمایی فضایی ایستگاه فضایی بین المللی با مشکل روبرو شد

روز دوشنبه ۱۹ فروردین فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، فرایند جایگزین کردن باتری و تنظیم کابل‌های خارج از ایستگاه را طی یک راهپیمایی فضایی تکمیل کردند.

آن مک‌کلین (Anne McClain) فضانورد آمریکایی و دیوید سنت ژاک (David Saint-Jacques) فضانورد کانادایی این راهپیمایی فضایی ۶ ساعت و ۲۹ دقیقه‌ای را انجام دادند. هدف از این راهپیمایی مأموریت‌های تعمیر و ارتقا ایستگاه بود. اما مشکلات کابل‌های اینترنتی در آزمایشگاه آمریکا برای این دو فضانورد مشکلاتی ایجاد کرد.

فضانوردان باید با باز کردن یکی از پوشش‌های موجود روی ایستگاه به کابل‌های زیر آن دسترسی می‌یافتند تا ارتباط اینترنتی برای انجام آزمایش‌ها در ایستگاه فضایی را ارتقا دهند. اما یکی از بست‌های اتصالی این پوشش باز نمی‌شد. در نهایت یکی از کارشناسان ناسا در مقر زمینی مراحل باز کردن پیچ را همراه آن مک کلین گام به گام طی کرد تا این مشکل حل شد.
این تنها مشکل فضانوردان نبود. آنها باید فرایند نصب باتری‌های جدید را تکمیل می‌کردند. اما صفحه شارژ و تخلیه شارژ یکی از باتری‌ها به درستی کار نمی‌کرد. بنابراین آنها مجبور شدند از یک پنل آداپتور جدید برای تکمیل فرایند نصب باتری‌ها استفاده کنند.
پس از آن فضانوردان باید بازوی رباتیک کانادایی Canadarm۲ را بررسی می‌کردند که برای بلند کردن تجهیزات و تعمیر در ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌شود.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

درباره راهپیمایی فضایی زنانه که انجام نشد

1398/01/19
قرار بود روز ۲۹ مارس برای اولین بار در تاریخ، یک گروه دو نفره از زنان فضانورد به راهپیمایی فضایی اقدام کنند. این عملیات به دلیل مشکل لباس فضایی و عدم تناسب اندازه آن با آنه مک کلاین صورت...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.