1398/01/18

آزمایش موشکی هند خطری برای ایستگاه فضایی بین المللی است

مدیر ناسا اعلام کرده آزمایش موشک ضد ماهواره هند با ایجاد زباله‌های فضایی در مدار زمین، ایستگاه فضایی بین‌المللی و جان فضانوردان ساکن در آن را در معرض خطر قرار داده است. هفته گذشته هند یک موشک ضد ماهواره را به مدار زمین ارسال کرد. در همین راستا جیم بریدنستاین (Jim Bridenstine) مدیر ناسا اعلام کرد این...
آزمایش موشکی هند خطری برای ایستگاه فضایی بین المللی است

مدیر ناسا اعلام کرده آزمایش موشک ضد ماهواره هند با ایجاد زباله‌های فضایی در مدار زمین، ایستگاه فضایی بین‌المللی و جان فضانوردان ساکن در آن را در معرض خطر قرار داده است.
هفته گذشته هند یک موشک ضد ماهواره را به مدار زمین ارسال کرد. در همین راستا جیم بریدنستاین (Jim Bridenstine) مدیر ناسا اعلام کرد این آزمایش خطر بزرگی برای جان فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی بود زیرا به ایجاد زباله‌های فضایی قرمز منجر شده است.
او در این باره گفت: «آزمایش موشک ضد ماهواره هند حداقل ۴۰۰ قطعه زباله فضایی در مدار زمین ایجاد کرده و به همین دلیل ایستگاه فضایی بین‌المللی و جان فضانوردان ساکن در آن را به خطر انداخته است.»
به گفته او ۶۰ قطعه از این زباله‌ها به‌اندازه‌ای بزرگ بوده اند که قابل رصد باشند. بریدنستاین در این باره افزود: «برگزاری رویدادی که زباله‌های فضایی را به مدار زمین بفرستد، کار بسیار وحشتناکی است.»
طبق گفته‌های مدیر ناسا، آزمایش موشک ضد ماهواره هند خطر برخورد زباله‌های فضایی کوچک با ایستگاه فضایی بین‌المللی را تا ۱۰ روز پس از پرتاب آن، ۴۴ درصد افزایش داده است.

زباله‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

هند ماهواره‌ای را در مدار هدف قرار داد

1398/01/08
کارشناسان هندی به تازگی ادعا کرده اند که قادر به از بین بردن ماهواره‌ها درمدار کره زمین با استفاده از نوعی وسیله مستقر روی زمین شده اند. هندی‌ها یکی از ماهواره‌های متعلق به کشور خود را...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.