1397/12/27

سال ۲۰۲۸ انسان در ماه مستقر می‌شود

بر اساس اعلام رسمی ناسا در سال ۲۰۲۸ شاهد استقرار انسان در ماه خواهیم بود. ناسا قصد دارد در طول ۱۰ سال آینده زیرساخت‌های لازم زندگی بشر بر روی کره ماه را فراهم کند. سازمان فضایی ناسا در طول سال‌های گذشته برای سفرهای فضایی سرنشین‌دار با مشکلات مالی و محدودیت‌های فنی روبه‌رو بوده است، اما در حال حاضر قصد...
سال ۲۰۲۸ انسان در ماه مستقر می‌شود

بر اساس اعلام رسمی ناسا در سال ۲۰۲۸ شاهد استقرار انسان در ماه خواهیم بود. ناسا قصد دارد در طول ۱۰ سال آینده زیرساخت‌های لازم زندگی بشر بر روی کره ماه را فراهم کند.
سازمان فضایی ناسا در طول سال‌های گذشته برای سفرهای فضایی سرنشین‌دار با مشکلات مالی و محدودیت‌های فنی روبه‌رو بوده است، اما در حال حاضر قصد دارد میزان بودجه خود را برای ماموریت‌های فرستادن انسان به ماه افزایش دهد که در آینده‌ای نزدیک شاهد اجرا شدن این ماموریت‌ها خواهیم بود. در همین رابطه جیم بریدنستین، مدیر ناسا در مصاحبه‌ای عنوان کرد برای ماموریت استقرار و زندگی بشر بر روی کره ماه حدود ۲۱ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته‌ایم و این ماموریت‌ها کمتر از ۱۰سال آینده عملی می‌شوند.
ناسا قصد دارد با استقرار انسان بر روی کره ماه تجربه‌هایی را از اجرای برنامه‌های ابتکاری خود به دست بیاورد تا زمینه‌های فرستادن انسان به مریخ فراهم شود. در همین رابطه بریدنستین عنوان کرد ناسا سعی می‌کند تا ۱۰سال آینده فناوری‌های نوین استقرار انسان بر روی کره ماه را تامین کند. از این رو در آینده‌ای نزدیک انسان بر روی کره ماه مستقر می‌شود و فعالیت‌های فضایی ناسا برای سفر به مریخ نیز عملی خواهد شد.

منبع: گجت نیوز

توریسم فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.