1397/12/22

تبریک دیمیتری راگوزین به ایلان ماسک

دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) و ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس این روزها در حال تبریک گفتن و تعریف و تمجید از هم در توییتر هستند. به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، دیمیتری راگوزین رئیس آژانس فضایی روسیه در حساب کاربری توئیتر خود آزمایش و رفت‌وبرگشت...
تبریک دیمیتری راگوزین به ایلان ماسک

دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس آژانس فضایی روسیه (Roscosmos) و ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس این روزها در حال تبریک گفتن و تعریف و تمجید از هم در توییتر هستند.
دیمیتری راگوزین رئیس آژانس فضایی روسیه در حساب کاربری توئیتر خود آزمایش و رفت‌وبرگشت موفق کپسول دراگون شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) به ایستگاه فضایی بین‌المللی را به ایلان ماسک (Elon Musk) مدیرعامل اسپیس‌ایکس تبریک گفت.
این در حالی است که اوایل این هفته هم ایلان ماسک، روسیه را برای مهندسی عالی موشک و ساخت بهترین موتوری که اکنون در حال پرواز است (موتور سوخت مایع RD-180) ستایش کرد.
این موتور برای تأمین نیروی مرحله اول موشک "اطلس V" متعلق به آمریکا استفاده‌شده است.
ماسک همچنین گفت که اگر یک نسخه قابل‌استفاده مجدد از موشک "آنگارا"(Angara) ساخته شود عالی خواهد شد.
این کپسول فضایی هفته گذشته اولین پرواز آزمایشی بدون سرنشین خود را به ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام داد و با یک فرود ایمن در اقیانوس اطلس در نزدیکی فلوریدا به زمین بازگشت.
راگوزین به ایلان ماسک و جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine)، رئیس ناسا این‌گونه در توئیتر تبریک گفته است: «همکاران عزیز… من از طرف روسکاسموس اولین آزمایش موفقیت‌آمیز یک فضاپیمای جدید را به شما تبریک می‌گویم.»
ایلان ماسک هم در جواب راگوزین نوشت: «از طرف اسپیس‌ایکس سپاسگزاریم! ما همیشه فناوری موشکی و فضاپیماهای شما را تحسین کرده‌ایم.»
راگوزین معتقد است که ساخت سیستم‌های حمل‌ونقل قابل‌جایگزینی که بتواند محموله‌ها و فضانوردان را حمل کند ایمنی و ثبات همکاری تیم‌های بین‌المللی در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) را تضمین می‌کند.
توییت ماسک درواقع پاسخ به یک مقاله منتشرشده در مورد واکنش روسیه به پرواز آزمایشی موفق کپسول دراگون و اتصال آن به ISS بود.
این مأموریت بدون سرنشین اولین پرواز یک فضاپیمای آمریکایی از زمان اتمام "برنامه شاتل فضایی" در سال ۲۰۱۱ به ایستگاه فضایی بود.
از آن زمان تاکنون فضانوردان آمریکایی با فضاپیمای سایوز از پایگاه بایکونور در قزاقستان به فضا فرستاده‌شده‌اند. کپسول دراگون تحت هدایت اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا توسط اسپیس‌ایکس برای استقلال آمریکا درزمینه ارسال فضانوردان به فضا ساخته‌شده است.
خانواده موشک‌های "آنگارا" برای حمل ۳.۸ تا ۲۴.۵ تن بار به مدار پایین زمین طراحی‌شده است. این موشک نخستین موشکی بود که توسط مرکز تحقیقات و تولید فضایی خرونیچف (Khrunichev) در مسکو ساخته شد.
راگوزین در اوت سال گذشته گفت که سومین پرتاب موشک آنگارا برای وزارت دفاع روسیه در سال جاری انجام خواهد شد.

ماهواره‌بر و پرتاب | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

دراگون به زمین رسید

1397/12/19
کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) پس از گذشت یک هفته، ۸ مارس به زمین رسید. کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس هفته گذشته و در تاریخ ۲ مارس ۲۰۱۹ میلادی راهی فضا شد و توانست در تاریخ ۳ مارس...

پایانی خوش برای دراگون

1397/12/20
ناو کیهانی کرو دراگون (Crew Dragon) یا دراگون-۲ در ساعت ۷:۴۹ روز ۲ مارس ۲٬۰۱۹ (بوقت گرینویچ) به‌عنوان اولین سفینه سرنشین دار تجاری با موشک فالکون ۹ (Falcon 9) به فضا پرتاب شد. دراگون در...

پربازدیدکننده ترین خبر

تبریک اسپاش به مناسبت سال ۱۳۹۸

دفتر مطالعات فضایی اسپاش در سالی که گذشت، هر آنچه در توان داشت انجام داد تا ایرانیان از آنچه در صنعت فضایی جهان و کشورشان می‌گذرد باخبر شوند، چرا که صنعت فضایی، به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بستر بزرگ اقتصادی و راهبردی است که غفلت از این روند وابستگی را برای کشورمان به دنبال دارد اما پیشگامی در آن می‌تواند، علاوه بر رفع نیازها و بهبود زندگی مردم، ایران را به جایگاهی رفیع در قله‌های دانش و اقتصاد برساند. همچنین کارشناسان و تحلیلگران دفتر مطالعات فضایی اسپاش در سالی که گذشت با انجام یا مشارکت در پروژه‌های عمیق مطالعاتی تلاش کردند تا به تصمیم سازان و مدیران صنعت فضایی کشور در اتخاذ و اجرای تصمیم‌های هوشمندانه یاری رسانند و در سال آینده امید است که مسئولین با اعتماد بیشتر به این نهاد از تمام ظرفیت‌های دفتر مطالعات فضایی اسپاش بهره‌مند شوند. علاوه بر این، دفتر مطالعات فضایی اسپاش در سالی که گذشت به امر ترویج به عنوان یک زمینه راهبردی برای ایجاد منابع انسانی توانمند و مورد نیاز آینده کشور نگاهی جدی داشت و فعالیت‌های بسیاری از جمله برگزاری دوره آموزشی، بازدیدهای علمی و مشارکت در برپایی رویدادهای مهمی چون هفته جهانی فضا اهتمام ورزید. اکنون که سال پیشین با تمام وقایع تلخ و شیرین رفت و سال جدید با امید به روزهای پر افتخار و پر از تلاش، پیش روست، دفتر مطالعات فضایی اسپاش نوید می‌دهد که خدمات جدیدی را به زودی برای علاقه‌مندان راه‌اندازی خواهد کرد. با عرض تبریک به مناسبت سال جدید و آرزوی سلامتی و سربلندی برای همه ایرانیان محمد امین آهنگری سردبیر پایگاه تحلیلی، خبری اسپاش