1397/12/21

رشد درآمد اپراتور هنگ‌کنگی با وجود شرایط خاص بازار

اپراتور ماهواره مخابراتی هنگ‌کنگی آسیاست (AsiaSat) از روند افزایشی درآمد خود برای سومین سال متوالی خبر داد بااین‌حال اشاره کرد که باند C که معمولاً برای پخش زنده تلویزیونی استفاده می‌کند از جانب بازار تحت تأثیر است. آسیاست درآمد ۲۰۱۸ خود را ۱۸۳٫۷ میلیون دلار اعلام کرده که نسبت به سال ۲۰۱۷، ۶٫۵درصد درصد...
رشد درآمد اپراتور هنگ‌کنگی با وجود شرایط خاص بازار

اپراتور ماهواره مخابراتی هنگ‌کنگی آسیاست (AsiaSat) از روند افزایشی درآمد خود برای سومین سال متوالی خبر داد بااین‌حال اشاره کرد که باند C که معمولاً برای پخش زنده تلویزیونی استفاده می‌کند از جانب بازار تحت تأثیر است. آسیاست درآمد ۲۰۱۸ خود را ۱۸۳٫۷ میلیون دلار اعلام کرده که نسبت به سال ۲۰۱۷، ۶٫۵درصد درصد رشد داشته است. این شرکت با در اختیار داشتن ۵ ماهواره مخابراتی در سال گذشته ۳ درصد افزایش ظرفیت مورداستفاده توسط مشتریان را تجربه کرد که ظرفیت کلی پهنای باند مورداستفاده مشتریان آسیاست را به ۷۲ درصد ظرفیت پهنای باند قابل‌ارائه توسط این شرکت رساند.

باوجود افزایش درآمد، آسیاست از تأثیری که ظهور شبکه‌های 5G بر بازار خواهد گذاشت نگران است. این شرکت به اختصاص بخشی از باند C توسط نهادهای قانون‌گذار برای خدمات 5G اشاره می‌کند که پهنای باند موجود ترانسپاندرها برای پخش زنده تلویزیونی را محدود می‌کند. این تصمیم قانون‌گذاران در مقیاس جهانی نارضایتی برخی اپراتورهای ماهواره مخابراتی را به همراه داشته است.

منبع: Spacenews

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

جزئیات جدیدی از پروژه اینترنت ماهواره‌ای شرکت اسپیس ایکس اعلام شد

جدیدا اطلاعات بیشتری از منظومه استارلینک (Starlink) شامل جزئیات طراحی ماهواره‌ها و تفکر قرارگرفته پشت تعیین تعداد نهایی ماهواره‌های منظومه منتشر شده است. بیشینه تعداد ماهواره‌های منظومه استارلینک، 12000 عدد خواهد بود؛ تقریبا 6 برابر کل تعداد ماهواره‌های فعال در مدار. اولین سری از ماهواره‌های این منظومه در یک دسته 60 عددی به زودی به فضا ارسال خواهند شد و ایلن ماسک (Elon Musk)، مدیر و بنیانگذار اسپیس ایکس می‌گوید هنگامی تعداد ماهواره‌های استارلینک در مدار به 1000 عدد برسد، این پروژه از لحاظ اقتصادی به ثبات خواهد رسید. بعد از انجام 7 پرتاب اول و با قرار دادن 400 ماهواره از منظومه در مدار، بعضی از مناطق تحت پوشش پیوسته اینترنتی قرار خواهند گرفت. مارک جانکوزا (Mark Juncosa) معاون بخش مهندسی وسایل نقلیه اسپیس ایکس می‌گوید پس از انجام 12 پرتاب کل آمریکا، پس از 24 پرتاب اکثر جمعیت جهان و پس از 30 پرتاب کل سیاره زمین تحت پوشش منظومه استارلینک قرار خواهد گرفت. به گفته ماسک با هر پرتاب تقریبا 1 ترابیت به ظرفیت قابل استفاده منظومه اضافه می‌شود. این در حالی است که مجموع ظرفیت قابل استفاده منظومه‌های تله‌ست (Telesat) و وان‌وب به ترتیب 8 و 6 ترابیت خواهد بود.