1397/11/30

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

هفته پیش سفارت ایالات‌متحده آمریکا در پاکستان گزارش داد که یک دختر ۱۲ساله پاکستانی به نام راضیه امیر (Raadeyah Aamir) از میان چندین داوطلب انتخاب‌شده تا دوره‌ی هفت‌روزه کارآموزی ویژه‌ای در ناسا (NASA) بگذراند و به‌نوعی کارآموز ناسا لقب گیرد. راضیه امیر دانش‌آموز کلاس هشتم مدرسه‌ی بریتیش اوورسیز اسکول...
دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود
هفته پیش سفارت ایالات‌متحده آمریکا در پاکستان گزارش داد که یک دختر ۱۲ساله پاکستانی به نام راضیه امیر (Raadeyah Aamir) از میان چندین داوطلب انتخاب‌شده تا دوره‌ی هفت‌روزه کارآموزی ویژه‌ای در ناسا (NASA) بگذراند و به‌نوعی کارآموز ناسا لقب گیرد.

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

سفارت ایالات‌متحده آمریکا در پاکستان با انتشار پستی در فیس‌بوک (Facebook) گزارش داد که راضیه در این هفته قرار است آموزش‌های فضایی لازم را ببیند و به نسل بعدی فضانوردان این آژانس آمریکایی بدل گردد.
راضیه امیر دانش‌آموز کلاس هشتم مدرسه‌ی بریتیش اوورسیز اسکول (British Overseas School) شهر کراچی است که همیشه به فضا علاقه داشته و آرزوی سفر به آسمان را در ذهن می‌پرورانده. اکنون راضیه از میان گروهی از دانش آموزان ۲۵کشور دنیا انتخاب‌شده تا کارآموز ناسا بشود.

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

البته این دوره‌ی آموزشی قرار نیست داخل مقر اصلی این آژانس واقع در واشنگتن دی سی برگزار گردد و راضیه امروز به شهر اورلاندوی ایالت فلوریدا پرواز می‌کند تا دوره‌ی کارآموزی خود را از مرکز فضایی کندی واقع در این شهر آغاز کند. تابه‌حال جزئیات کاملی از این دوره‌ی آموزشی منتشرنشده اما راضیه قرار است اطلاعاتی درباره سفر به فضا بیاموزد و تجربیاتی در این زمینه کسب کند. 

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

البته این اولین باری نیست که دانش آموزان پاکستانی توجه متخصصین حوزه‌ی هوافضا را به خود جلب می‌کنند. در دی‌ماه امسال، سه دانش‌آموز نوجوان بخش علوم فضایی موسسه فناوری فضایی اسلام‌آباد، پژوهشی درباره‌ی سیاه‌چاله‌های کلان جرم و برخورد کهکشان‌ها منتشر کرده‌اند که تحسین تمامی متخصصان را برانگیخته است.
محققان متخصص این بخش، برای توصیف این تحقیق کلمه‌ی عالی را انتخاب کرده‌اند که از کیفیت بالای فعالیت تحقیقاتی این نوجوانان خبر می‌دهد.
منبع: دیجیاتو

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

عیدانه ستاد توسعه راهبردی معاونت علمی به ایده پردازان دانشجو

1397/11/17
رئیس پژوهشکده مدیریت توسعه و تجاری‌سازی محصول نوین گفت: «با نظر رئیس ستاد توسعه راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری از ایده‌های جدید در حوزه هوا و فضا تا رسیدن به صنعت حمایت می‌شود.» وی افزود:...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.