1397/11/30

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

هفته پیش سفارت ایالات‌متحده آمریکا در پاکستان گزارش داد که یک دختر ۱۲ساله پاکستانی به نام راضیه امیر (Raadeyah Aamir) از میان چندین داوطلب انتخاب‌شده تا دوره‌ی هفت‌روزه کارآموزی ویژه‌ای در ناسا (NASA) بگذراند و به‌نوعی کارآموز ناسا لقب گیرد. راضیه امیر دانش‌آموز کلاس هشتم مدرسه‌ی بریتیش اوورسیز اسکول...
دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود
هفته پیش سفارت ایالات‌متحده آمریکا در پاکستان گزارش داد که یک دختر ۱۲ساله پاکستانی به نام راضیه امیر (Raadeyah Aamir) از میان چندین داوطلب انتخاب‌شده تا دوره‌ی هفت‌روزه کارآموزی ویژه‌ای در ناسا (NASA) بگذراند و به‌نوعی کارآموز ناسا لقب گیرد.

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

سفارت ایالات‌متحده آمریکا در پاکستان با انتشار پستی در فیس‌بوک (Facebook) گزارش داد که راضیه در این هفته قرار است آموزش‌های فضایی لازم را ببیند و به نسل بعدی فضانوردان این آژانس آمریکایی بدل گردد.
راضیه امیر دانش‌آموز کلاس هشتم مدرسه‌ی بریتیش اوورسیز اسکول (British Overseas School) شهر کراچی است که همیشه به فضا علاقه داشته و آرزوی سفر به آسمان را در ذهن می‌پرورانده. اکنون راضیه از میان گروهی از دانش آموزان ۲۵کشور دنیا انتخاب‌شده تا کارآموز ناسا بشود.

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

البته این دوره‌ی آموزشی قرار نیست داخل مقر اصلی این آژانس واقع در واشنگتن دی سی برگزار گردد و راضیه امروز به شهر اورلاندوی ایالت فلوریدا پرواز می‌کند تا دوره‌ی کارآموزی خود را از مرکز فضایی کندی واقع در این شهر آغاز کند. تابه‌حال جزئیات کاملی از این دوره‌ی آموزشی منتشرنشده اما راضیه قرار است اطلاعاتی درباره سفر به فضا بیاموزد و تجربیاتی در این زمینه کسب کند. 

دختر ۱۲ساله پاکستانی کارآموز ناسا می‌شود

البته این اولین باری نیست که دانش آموزان پاکستانی توجه متخصصین حوزه‌ی هوافضا را به خود جلب می‌کنند. در دی‌ماه امسال، سه دانش‌آموز نوجوان بخش علوم فضایی موسسه فناوری فضایی اسلام‌آباد، پژوهشی درباره‌ی سیاه‌چاله‌های کلان جرم و برخورد کهکشان‌ها منتشر کرده‌اند که تحسین تمامی متخصصان را برانگیخته است.
محققان متخصص این بخش، برای توصیف این تحقیق کلمه‌ی عالی را انتخاب کرده‌اند که از کیفیت بالای فعالیت تحقیقاتی این نوجوانان خبر می‌دهد.
منبع: دیجیاتو
سازمان ها | Facebook | NASA | British Overseas School
افراد | Raadeyah Aamir

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

عیدانه ستاد توسعه راهبردی معاونت علمی به ایده پردازان دانشجو

1397/11/17
رئیس پژوهشکده مدیریت توسعه و تجاری‌سازی محصول نوین گفت: «با نظر رئیس ستاد توسعه راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری از ایده‌های جدید در حوزه هوا و فضا تا رسیدن به صنعت حمایت می‌شود.» وی افزود:...

پربازدیدکننده ترین خبر

آیا ناسا موفق به کشف جهان موازی شده است؟

در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ پژوهشی با بودجه ناسا انجام شد که در آن یک بالون خورشید بر فراز قطب جنوب به حرکت درآمده و دو رویداد تقریباً غیر ممکن و به‌شدت غیرعادی را شناسایی کرد. این بالون یا «آنتن ناپایدار تکانشی قطب جنوب» موسوم به آنیتا (ANITA) ذراتی با انرژی بالا به نام نوترینو را کشف کرد که ظاهراً در زمین سیر می‌کردند. از آن زمان دانشمندان تلاش کردند این پدیده عجیب را توضیح دهند و در این مسیر به فرضیه‌های مختلفی هم رسیدند. یکی از این فرضیه‌ها این بود که دانشمندان جهانی موازی را کشف کرده‌اند که آینه جهان ماست.