1398/02/04

ایرباس خدمات کشاورزی دقیق بر پایه داده‌های ماهواره‌ای را توسعه می‌دهد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که به دقت بر زمین‌های کشاورزی...
ایرباس خدمات کشاورزی دقیق بر پایه داده‌های ماهواره‌ای را توسعه می‌دهد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که به دقت بر زمین‌های کشاورزی منطبق و همچنین کاملاً ابر زدایی شده استفاده می‌شود. ورده قابلیت پایش فصلی را برای تشخیص ناهنجاری‌ها و همچنین بهینه‌سازی بازرسی میدانی زمین‌های کشاورزی، آبیاری، کاشت، کود دهی و حفاظت محصول فراهم می‌کند. همچنین با این خدمت نوین می‌توان تحلیل‌های طولانی مدت و چندساله برای انتخاب استراتژی‌های کشاورزی و مدیریت بر پایه توسعه پایدار انجام داد. ورده می‌تواند به همه مشاوران کشاورزی دقیق خدمات ارائه دهد، از کوچک‌ترین استارت‌آپ‌ها تا بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کود و بذر و ماشین‌های کشاورزی.

شرکت ایرباس قصد دارد با ارائه ورده خود را به شرکت مرجع در پرتال‌های کشاورزی دقیق تبدیل کند. به گفته مدیر بخش کسب‌وکارهای هوشمند در شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس، این شرکت روش‌های متفاوتی برای استخراج اطلاعات کشاورزی از تصاویر ماهواره‌ای به کار می‌گیرد که باعث شده توانمندی‌های تحلیلی کشاورزی این شرکت افزایش پیدا کند.

شرکت استرالیایی دیتافارمینگ (DataFarming) در کوئینزلند که راهکارهای کشاورزی دقیق به کشاورزان و متخصصان کشاورزی سراسر جهان ارائه می‌دهد استفاده از ورده را آغاز کرده است.  شرکت دیتا فارمینگ به بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ مزرعه خدمات‌دهی می‌کند. مدیر اجرایی این شرکت دلیل استفاده از خدمت جدید ورده را ارائه تحلیل‌های پیشرفته‌تر و  با جزئیات و وضوح  بیش‌تر به مشتریان خود اعلام کرده است. به گفته او به ویژه تولیدکنندگان محصولاتی مانند پنبه، برنج و نیشکر از این خدمات جدید سود خواهند برد.

ورده بر پایه پلت فرم  وان اطلس (OneAtlas) محصول شرکت ایرباس ساخته شده است. وان اطلس محیطی تعاملی برای هدایت صنایع مختلف فراهم می‌کند و به کاربران قابلیت دسترسی به تصاویر، پردازش تصاویر در مقیاس بزرگ، تحلیل و استخراج دیدگاه‌های صنعتی و راهکارهای مکانی جغرافیایی از تصاویر را می‌دهد.

منبع: gim-international
سازمان ها | Airbus Defence and Space | DataFarming

خدمات و کاربردها | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین و بریتانیا برای حل چالش‌های کشاورزی چین با بهره‌گیری از فناوری فضایی همکاری می‌کنند

1397/10/04
سفیر بریتانیا در پکن ۲۱ آذر ۱۳۹۷ اعلام کرد صنعت فضایی چین و بریتانیا برای مقابله با چالش‌های کشاورزی چین همکاری می‌کنند. این خبر پس از پایان برگزاری سیزدهمین کنفرانس فضایی بریتانیا-چین در...

ماهواره‌ها در جستجوی زمین‌های مناسب برای کاشت برنج

1397/11/01
مرکز کاربردهای فضایی شمال شرق (North Eastern Space Applications Centre به‌اختصار NESAC) در هند به درخواست اداره کشاورزی دولت ایالت مگالایا (Meghalaya) به یاری تعیین زمین‌های مناسب برای کاشت...

پربازدیدکننده ترین خبر

فروشگاه اینترنتی اسپاش آغاز به کار کرد

دفتر مطالعات فضایی اسپاش همواره به دنبال ترویج دانش و اطلاعات فضایی بوده و در این راه تاکنون بازخوردهایی بسیار خوب از طرف عموم دریافت کرده، لذا در راستای ادامه راه خود برای آگاه سازی مردم و علاقه‌مندان به فضا تصمیم بر آغاز برخی فعالیت‌ها برای کودکان و نوجوانان اتخاذ شده است. بر همین اساس اسپاش اقدام به تاسیس اولین فروشگاه اینترنتی هوافضای کشور کرده که با ارائه اسباب بازی‌ها و وسایل کمک آموزشی به آشناسازی این گروه سنی با فضا و صنعت فضایی بپردازد.