1397/11/29

آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد

آسگاردیا (Asgardia) در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد، هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است. طبق...
آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد
آسگاردیا (Asgardia) نام ملتی است که هدف آن‌‌ها استقرار در فضا است. آسگاردیا قصد دارد اینترنت تقریباً رایگان با استفاده از ماهواره‌ها و فرستنده‌های نوری را در اختیار همگان بگذارد.
آسگاردیا در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. هدف او فائق آمدن بر مشکلات فعلی کشورها و ایجاد کشوری مستقل و دوست‌دار صلح است که ماه خانه آن‌ها خواهد بود. 
آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد. هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است.
طبق گفته‌های وزیر دارایی آسگاردیا، لئون شپلیسکی (Leon Shpilsky)، آن‌ها قصد دارند در این چند سال در حدود ۱۰۰۰۰ماهواره کوچک که از شبکه‌های ماهواره‌ای و فرستنده‌های نوری استفاده می‌کنند را به‌منظور ایجاد اینترنتی جهانی به فضا ارسال کنند.
در حال حاضر اینترنتی که همه استفاده می‌کنند بر پایه‌ فرکانس رادیویی است و شرکت‌ها به‌منظور استفاده از این فرکانس‌ها میلیاردها دلار هزینه می‌کنند و درنتیجه هر فرد در هرماه حدود ۲۰ تا ۵۰دلار بابت اینترنت پرداخت می‌کند. اگر پروژه آسگاردیا به نتیجه برسد با به‌کارگیری ماهواره‌ها و فرستنده‌های نوری این هزینه را با ارائه همان سرویس و همچنین بدون رومینگ می‌توان به ماهی یک یا دو دلار در ماه رساند هرچند که طرح اینترنت همگانی هنوز در ابتدای راه است. 
شپلیسکی افزود: «برای رسیدن به این هدف کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد، که ما برای رسیدن به آن طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم. ما قصد گسترش آسگاردیا را داریم و این کار  را با بودجه پیش‌بینی‌شده ۱۵میلیارد یورو انجام خواهیم داد. قسمتی از هزینه‌ها توسط حق عضویت اعضا که طبق تائید مجلس آسگاردیا برای هر فرد در ماه ۱۰۰یورو است، تأمین می‌شود.»
این پول به بانکی در وین که متعلق به آسگاردیا است واریز می‌شود. آسگاردیا در حال حاضر ۲۷۰۰۰۰شهروند معلق و ۱۸۰۰۰ساکن دارد. آن‌گونه که در وب‌سایت آسگاردیا عنوان‌شده این کشور در حال حاضر بیش از یک‌میلیون نفر جمعیت دارد این عدد احتمالاً با احتساب دنبال کنندگان بیان‌شده است. برای عضویت فارغ از پرداخت حق عضویت باید قانون اساسی آسگاردیا را هم قبول کنید.
همچنین شپلیسکی افزود: «قصد داریم تا انتهای امسال تعداد دنبال کنندگانمان را به بیش از ۱۵میلیون و تعداد ساکنان را به بیش از ۱.۵میلیون نفر برسانیم.»
به عقیده شپلیسکی وب‌سایت آسگاردیا امروزه خیلی فعال نیست و افراد بعد از ثبت‌نام در سایت، علت دیگری برای ورود دوباره به سایت ندارند.اما این وضعیت به‌زودی تغییر خواهد کرد زیرا شرایط ملاقات اعضا و همچنین تجارت آن‌ها را در سایت فراهم خواهد شد.
منبع: spacedaily

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

ورود چین به رقابت منظومه‌های اینترنت ماهواره‌ای

1397/10/04
نخستین ماهواره از پروژه ماهواره‌های ارتباطی هونگ‌یون (Hongyun) چین به نام هونگ یون-1 با استفاده از یک ماهواره‌بر لانگ مارچ- 11 (Long March-11) روز شنبه از پایگاه پرتاب ماهواره جیوچوان در...

استارت‌آپ ژاپنی نخستین ماهواره از منظومه ماهواره‌ای رصد زمین خود را در مدار قرار داد

1397/10/15
میکرو ماهواره GRUS که استارت‌آپ ژاپنی اکسل‌اسپیس (Axelspace) آن را ساخته است با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت.این ماهواره ۱۰۰ کیلوگرم جرم دارد و نخستین ماهواره‌ از منظومه اکسل‌گلوب (AxelGlobe)...

اینترنت اشیا با ارسال ۱۵۰ ماهواره به فضا

1397/10/17
یک استارت آپ آمریکایی قصد دارد با ارسال ۱۵۰ ماهواره کوچک شبکه ارتباطات جهانی برای اینترنت اشیا فراهم کند. این ماهواره ها به اندازه کف دست هستند. استارت آپ مخابراتی Swarm Technologies از...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.