1397/11/21

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

تصاویر ثبت‌شده توسط برنامه فضایی آپولو (Apollo) و پروژه فضایی جمینی (Project Gemini) و دیگر مأموریت‌های ناسا در یک حراج باقیمتی بیش از ۹هزار دلار به فروش رسیدند. تصاویر خیره‌کننده فضایی مانند گام نهادن نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) و باز آلدرین (Buzz Aldrin) بر سطح ماه و پروازهای فضایی فضانوردان در...
ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد
تصاویر ثبت‌شده توسط برنامه فضایی آپولو (Apollo) و پروژه فضایی جمینی (Project Gemini) و دیگر مأموریت‌های ناسا در یک حراج باقیمتی بیش از ۹هزار دلار به فروش رسیدند.
تصاویر خیره‌کننده فضایی مانند گام نهادن نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) و باز آلدرین (Buzz Aldrin) بر سطح ماه و پروازهای فضایی فضانوردان در بین این تصاویر به چشم می‌خورند.
نیل آرمسترانگ فضانورد آمریکایی و نخستین انسانی است که طی مأموریت آپولو۱۱ در ۲۰ژوئیه۱۹۶۹ بر کره ماه گام نهاد. وی فضانورد ناسا (NASA)، خلبان آزمایش‌کننده، مهندس هوافضا، استاد دانشگاه و خلبان نیروی دریایی ایالات‌متحده آمریکا (United States Navy) بود و در جنگ کره خدمت کرد. نیل آرمسترانگ نخستین انسانی بود که کره زمین را از فضا مشاهده کرد.
باز آلدرین دومین انسانی است که طی مأموریت" آپولو۱۱ در ۲۱ژوئیه۱۹۶۹ بر کره ماه گام نهاد.
این تصاویر در حراج آرت اند ویژوال کالچر (Art & Visual Culture) در نیویورک باقیمت بالای ۹هزار دلار به فروش رسیدند. دیگر تصاویری که در این حراج به فروش گذاشته شدند تصاویری از اعضای خدمه ناسا در مأموریت‌های مختلف مانند جمنای ، آپولو ، ایستگاه فضایی اسکای لب (Skylab) و دیگر برنامه‌های فضایی ملی موفق بودند.
ایستگاه فضایی اسکای لب یک ایستگاه مدارگرد آمریکا بود. اسکای لب نخستین ایستگاه پژوهشی ناسا در فضا بود که بین سال‌های۱۹۷۳–۱۹۷۹ در مدار زمین قرار داشت.
پروژه فضایی جمینی یکی از پروژه‌های فضایی ناسا در زمان مسابقه فضایی میان شوروی و آمریکا بود.
این مأموریت‌ها در سال‌های دهه۶۰ میلادی و قبل از پروژه آپولو به وقوع پیوستند و هدفشان ارتقا بخشیدن و بهینه‌سازی دانش و فن‌های انتقالات مداری بود.
این مجموعه شامل تصاویری باورنکردنی از تصاویر ثبت‌شده از سال۱۹۶۰ تا۲۰۰۲ است که شامل تصاویر نیل آرمسترانگ نخستین فردی که بر روی ماه گام نهاد و تصاویر جذاب ثبت‌شده توسط ادوارد هیگینز وایت دوم (Edward H. White II) در مأموریت جمینای۴، آپولو۱ است.
تصویر چکمه فضانوردان در خاک ماه، فضانوردان در حال پرواز و تصاویری از زمین نیز دراین‌بین می‌درخشند.
اندازه بیشتر این تصاویر حدود ۸در ۱۰اینچ است اما اندازه‌های بعضی از آن‌ها کمی بزرگ‌تر و کوچک‌تر هستند.
دریکی از این تصاویر، تصویر هفت فضانورد که در پروژه مرکوری ناسا شرکت داشتند نیز قابل‌مشاهده است. برنامهٔ فضایی مرکوری (Mercury space program) یکی از پروژه‌های فضایی ناسا بود که یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آن، ارسال نخستین فضانورد آمریکایی جان گلن (John Glenn) و نخستین فضانورد آمریکایی در مدار زمین آلن شپارد (Alan Shepard) بود.

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

ناسا مجموعه‌ای از تصاویر فضایی را حراج کرد

عکس و فیلم و اینفوگرافیک |

نظر شما
اخبار مرتبط

طرح ناسا برای کشف موجودات فضایی از طریق ربات هسته‌ای

1397/10/04
سیاره مشتری احتمالا میزبان موجودات فضایی بسیاری است اما محل زندگی آنها زیر لایه ضخیمی از یخ مدفون شده و حالا محققان ناسا به دنبال توسعه یک ربات هسته‌ای برای گذر از این سد هستند. این طرح...

تریلری از فیلم مستند و نفس‌گیر آپولو ۱۱

1397/11/16
ماه جولای امسال، پنجاهمین سالگرد پرتاب فضاپیمای آپولو ۱۱ (Apollo11) است. فضاپیمایی که برای اولین بار، پای انسان به کره ماه را باز کرد و تاریخ‌ساز شد. این فضاپیما در تاریخ ۲۰ جولای ۱۹۶۹...

کوتاه و خواندنی، نخستین فضانورد فرانسوی که بود؟

1397/11/11
نخستین تبعه فرانسه که توانست به فضا راه یابد، ژان لوکرتین (Jean-Loup Chrétien) نام داشت. لوکرتین در اوت ۱۹۳۹ در فرانسه به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات به نیروی هوایی روی آورد. بعد از قراردادی...

پربازدیدکننده ترین خبر

لزوم حمایت مردم، مسئولین و مراکز استانی از پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز

در دیدار رئیس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز با نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در استان بر لزوم حمایت مردم، مسئولین و مراکز استانی از پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز تاکید شد. نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این پژوهشکده گفت: «نه تنها مردم استان بلکه برخی از مسئولین و مدیران اجرایی نیز از این ظرفیت در استان بی اطلاع هستند.» حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم خاطرنشان کرد: «انتظار می‌رود مدیران این مجموعه با حضور در جلسات شورای اداری ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود را تبیین و نسبت به معرفی دقیق آن اقدام کنند.» رییس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز نیز در این دیدار از این مجموعه به عنوان یکی از قطب‌های حوزه فضایی کشور نام برد و گفت: «پژوهشکده رانشگرهای فضایی به‌عنوان قطب فناوری فضایی و فناوری‌های های تک در شمال غرب کشور است.» حسن رضائی حقیقت اظهار کرد: «در طول سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری‌های کلانی در حوزه فضا در کشور صورت گرفته است و بخشی از این سرمایه گذاری در استان آذربایجان شرقی بوده است.» وی ادامه داد: «پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز یکی از پنج پژوهشکده فضایی مهم پژوهشگاه فضایی ایران در کشور بوده و علاوه بر این پژوهشکده که در استان آذربایجان شرقی فعالیت دارد سه پژوهشکده استانی دیگر نیز در اصفهان، فارس و البرز فعال می‌باشند.» وی خاطرنشان کرد: «امروز در سطح جهانی حوزه فضا به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شده است و در آینده کشورهایی حرف برای گفتن خواهند داشت که بتوانند در حوزه فضا تاثیرگذار باشند.» رییس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز ادامه داد: «در حوزه فضا گام‌های بسیار خوبی در این سال‌ها برداشته شده است فاصله‌ای که ما در طی چندسال طی کردیم بسیار مطلوب بوده است و حتی خبیث‌ترین دشمنان کشور ما به موفقیت‌های کسب شده در حوزه فضا اقرار می‌کنند.»