1397/11/17

گزارش راگوزین به پوتین در خصوص ساخت موشک های جدید

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه، در جلسه‌ای با دمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) شرایط صنعت موشکی-فضایی روسیه را بررسی کردند. به گفته راگوزین، یکی از دستاوردها در این حوزه کاهش هزینه‌های غیر تولیدی به میزان ۱۵درصد و افزایش درامدها به دلیل پروژه‌های...
گزارش راگوزین به پوتین در خصوص ساخت موشک های جدید

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه، در جلسه‌ای با دمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) شرایط صنعت موشکی-فضایی روسیه را بررسی کردند.
به گفته راگوزین، یکی از دستاوردها در این حوزه کاهش هزینه‌های غیر تولیدی به میزان ۱۵درصد و افزایش درامدها به دلیل پروژه‌های جدید بوده است.  وی اظهار داشت: «درامد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ از ۳۰۴ تا ۳۸۷ میلیارد روبل افزایش داشته است. برای اولین بار سود خالصی به‌دست آمد که بر اساس برنامه‌ریزی در سال ۲۰۱۹، این سود ۴ برابر خواهد شد. همچنین بازدهی کار افزایش پیداکرده است.»
بر اساس گفته‌های دمیتری راگوزین، روسکاسموس ساختارهای همگرا برای تولید ماهواره، موشک و ابزارسازی ایجاد خواهد کرد. در سال ۲۰۲۲ قرار است اولین تست‌های موشک برد متوسط سایوز-۵ (Soyuz) انجام شود که ساخت آن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. علاوه بر آن، شکل کلی موشک فوق سنگین جدید انتخاب‌شده است و برنامه زمان‌بندی کلی ساخت آن امضاءشده است.
راگوزین اضافه کرد: «امسال حضور خود را در بازار خدمات پرتابی سنگین احیاء خواهیم کرد. تست‌های ماهواره‌بر سنگین آنگارا-آ ۵ مجدداً آغاز خواهد شد و ۶ ماهواره‌بر پروتون را از بایکونور پرتاب خواهیم کرد.»
به گفته وی، در سال ۲۰۱۹، روسکاسموس ۴۵ پرتاب خواهد داشت که این میزان ۲ برابر سال گذشته خواهد بود.

منبع: news.ru

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

آیا صنعت فضایی روسیه در حال افول است؟

1397/11/13
در سال گذشته روسیه با یک سری مشکلات مواجه بود. سوراخ در سفینه سایوز، عدم موفقیت در پرتاب سفینه سایوز ام.اس-۱۰ (SoyuzMS-10)، ازکارافتادن کاوشگر نجومی اسپکترم آر (Spectrum-R) و... این وقایع...

پربازدیدکننده ترین خبر

ارزیابی موقعیت کنونی استارت‌آپ‌های فضایی هند و فرصت‌های پیش رو

آنطور که به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌های فضایی خصوصی هند در تنگنا قرار گرفته‌اند؛ از طرفی، ‌آژانس فضایی ملی هند (ISRO) سازمانی بسیار بزرگ است که کمک‌های مالی و قراردادی آن برای ادامه حیات بسیاری از استارت‌آپ‌ها امری ضروری به حساب می‌آید. از طرف دیگر، جنبه تجاری این سازمان که دائما نیز در حال رشد است، به عنوان رقیبی برای همین استارت‌آپ‌ها محسوب می‌گردد.