1397/11/17

گزارش راگوزین به پوتین در خصوص ساخت موشک های جدید

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه، در جلسه‌ای با دمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) شرایط صنعت موشکی-فضایی روسیه را بررسی کردند. به گفته راگوزین، یکی از دستاوردها در این حوزه کاهش هزینه‌های غیر تولیدی به میزان ۱۵درصد و افزایش درامدها به دلیل پروژه‌های...
گزارش راگوزین به پوتین در خصوص ساخت موشک های جدید

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه، در جلسه‌ای با دمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) شرایط صنعت موشکی-فضایی روسیه را بررسی کردند.
به گفته راگوزین، یکی از دستاوردها در این حوزه کاهش هزینه‌های غیر تولیدی به میزان ۱۵درصد و افزایش درامدها به دلیل پروژه‌های جدید بوده است.  وی اظهار داشت: «درامد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ از ۳۰۴ تا ۳۸۷ میلیارد روبل افزایش داشته است. برای اولین بار سود خالصی به‌دست آمد که بر اساس برنامه‌ریزی در سال ۲۰۱۹، این سود ۴ برابر خواهد شد. همچنین بازدهی کار افزایش پیداکرده است.»
بر اساس گفته‌های دمیتری راگوزین، روسکاسموس ساختارهای همگرا برای تولید ماهواره، موشک و ابزارسازی ایجاد خواهد کرد. در سال ۲۰۲۲ قرار است اولین تست‌های موشک برد متوسط سایوز-۵ (Soyuz) انجام شود که ساخت آن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. علاوه بر آن، شکل کلی موشک فوق سنگین جدید انتخاب‌شده است و برنامه زمان‌بندی کلی ساخت آن امضاءشده است.
راگوزین اضافه کرد: «امسال حضور خود را در بازار خدمات پرتابی سنگین احیاء خواهیم کرد. تست‌های ماهواره‌بر سنگین آنگارا-آ ۵ مجدداً آغاز خواهد شد و ۶ ماهواره‌بر پروتون را از بایکونور پرتاب خواهیم کرد.»
به گفته وی، در سال ۲۰۱۹، روسکاسموس ۴۵ پرتاب خواهد داشت که این میزان ۲ برابر سال گذشته خواهد بود.

منبع: news.ru

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

آیا صنعت فضایی روسیه در حال افول است؟

1397/11/13
در سال گذشته روسیه با یک سری مشکلات مواجه بود. سوراخ در سفینه سایوز، عدم موفقیت در پرتاب سفینه سایوز ام.اس-۱۰ (SoyuzMS-10)، ازکارافتادن کاوشگر نجومی اسپکترم آر (Spectrum-R) و... این وقایع...

پربازدیدکننده ترین خبر

چرا آمریکا به فعالیت‌های فضایی صلح‌آمیز دیگر کشورها برچسب نظامیگری می‌زند؟

سیروس برزو: برنامه‌های نظامی زیادی در آمریکا با پوشش‌های علمی انجام‌شده و می‌شود. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چطور پنتاگون (Pentagon) می‌تواند از یک ماهواره علمی یا کاوشگر دورپرواز یا مدارگرد که به دور ماه می‌چرخد، بهره‌برداری نظامی کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی می‌آورم. برنامه لوناراربیتر (Lunar Orbiters) شامل ۵مدارگرد خودکار بود که از ۱۹۶۶تا۱۹۶۷ توسط آمریکا پرتاب شد تا سطح ماه را تصویربرداری کند. قبل از این‌که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بتواند اولین قدم خود را بر ماه بگذارد، ناسا سازمان فضایی آمریکا نیاز داشت محلی که آپولو-۱۱ به راحت فرود آید را دقیقاً مشخص کند. هر کاوشگر لوناراربیتر دارای دو دوربین بود و به‌جای فیلم ۳۵میلی‌متری استاندارد ماهواره‌ها، از فیلم ۷۰میلی‌متری استفاده می‌کردند که امروزه برای ساخت فیلم‌های آی‌مکس (IMAX) استفاده می‌شود. در این کاوشگر، فیلم در مقابل اسکنر خاصی قرار می‌گرفت سپس این اطلاعات از طریق امواج رادیویی به مراکز فضای ارتباطی ناسا در اسپانیا، استرالیا و آمریکا فرستاده می‌شد، جایی که داده‌ها روی نوار مغناطیسی ثبت شد. سپس توسط کارشناسان به شکل عکس‌های بسیار دقیق بازسازی می‌شد. این روش بعداً در ماهواره‌های جاسوسی استفاده شد و دیگر نیازی به ارسال فیلم‌ها از مدار زمین نبود.