1397/11/17

گزارش راگوزین به پوتین در خصوص ساخت موشک های جدید

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه، در جلسه‌ای با دمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) شرایط صنعت موشکی-فضایی روسیه را بررسی کردند. به گفته راگوزین، یکی از دستاوردها در این حوزه کاهش هزینه‌های غیر تولیدی به میزان ۱۵درصد و افزایش درامدها به دلیل پروژه‌های...
گزارش راگوزین به پوتین در خصوص ساخت موشک های جدید

ولادیمیر پوتین (Vladimir Putin)، رئیس‌جمهور روسیه، در جلسه‌ای با دمیتری راگوزین (Dimitry Rogozin)، رئیس سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) شرایط صنعت موشکی-فضایی روسیه را بررسی کردند.
به گفته راگوزین، یکی از دستاوردها در این حوزه کاهش هزینه‌های غیر تولیدی به میزان ۱۵درصد و افزایش درامدها به دلیل پروژه‌های جدید بوده است.  وی اظهار داشت: «درامد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ از ۳۰۴ تا ۳۸۷ میلیارد روبل افزایش داشته است. برای اولین بار سود خالصی به‌دست آمد که بر اساس برنامه‌ریزی در سال ۲۰۱۹، این سود ۴ برابر خواهد شد. همچنین بازدهی کار افزایش پیداکرده است.»
بر اساس گفته‌های دمیتری راگوزین، روسکاسموس ساختارهای همگرا برای تولید ماهواره، موشک و ابزارسازی ایجاد خواهد کرد. در سال ۲۰۲۲ قرار است اولین تست‌های موشک برد متوسط سایوز-۵ (Soyuz) انجام شود که ساخت آن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. علاوه بر آن، شکل کلی موشک فوق سنگین جدید انتخاب‌شده است و برنامه زمان‌بندی کلی ساخت آن امضاءشده است.
راگوزین اضافه کرد: «امسال حضور خود را در بازار خدمات پرتابی سنگین احیاء خواهیم کرد. تست‌های ماهواره‌بر سنگین آنگارا-آ ۵ مجدداً آغاز خواهد شد و ۶ ماهواره‌بر پروتون را از بایکونور پرتاب خواهیم کرد.»
به گفته وی، در سال ۲۰۱۹، روسکاسموس ۴۵ پرتاب خواهد داشت که این میزان ۲ برابر سال گذشته خواهد بود.

منبع: news.ru

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

آیا صنعت فضایی روسیه در حال افول است؟

1397/11/13
در سال گذشته روسیه با یک سری مشکلات مواجه بود. سوراخ در سفینه سایوز، عدم موفقیت در پرتاب سفینه سایوز ام.اس-۱۰ (SoyuzMS-10)، ازکارافتادن کاوشگر نجومی اسپکترم آر (Spectrum-R) و... این وقایع...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایرباس خدمات کشاورزی دقیق بر پایه داده‌های ماهواره‌ای را توسعه می‌دهد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که به دقت بر زمین‌های کشاورزی منطبق و همچنین کاملاً ابر زدایی شده استفاده می‌شود. ورده قابلیت پایش فصلی را برای تشخیص ناهنجاری‌ها و همچنین بهینه‌سازی بازرسی میدانی زمین‌های کشاورزی، آبیاری، کاشت، کود دهی و حفاظت محصول فراهم می‌کند. همچنین با این خدمت نوین می‌توان تحلیل‌های طولانی مدت و چندساله برای انتخاب استراتژی‌های کشاورزی و مدیریت بر پایه توسعه پایدار انجام داد. ورده می‌تواند به همه مشاوران کشاورزی دقیق خدمات ارائه دهد، از کوچک‌ترین استارت‌آپ‌ها تا بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کود و بذر وماشین‌های کشاورزی.