1397/11/17

خرابی توالت آرامش ایستگاه فضایی را به هم ریخت!

خرابی توالت بخش ترانکویلیتی (Tranquility به معنای آرامش) در قسمت آمریکایی ایستگاه فضایی بین‌المللی باعث دردسر ساکنان این مجتمع عظیم مداری شد. منبعی در صنعت فضایی روسیه، به خبرگزاری ریانووستی گفت نشتی آب از توالت بخش آمریکایی ایستگاه فضایی، ساکنان این قسمت را دچار مشکل کرد و آنها مجبور شدند بیش از ۱۰لیتر...
خرابی توالت آرامش ایستگاه فضایی را به هم ریخت!

سیروس برزو: خرابی توالت بخش ترانکویلیتی (Tranquility به معنای آرامش) در قسمت آمریکایی ایستگاه فضایی بین‌المللی باعث دردسر ساکنان این مجتمع عظیم مداری شد.
منبعی در صنعت فضایی روسیه، به خبرگزاری ریانووستی گفت نشتی آب از توالت بخش آمریکایی ایستگاه فضایی، ساکنان این قسمت را دچار مشکل کرد و آنها مجبور شدند بیش از ۱۰لیتر آب توالت را که به بیرون نشت کرده بود را با حوله به جمع‌آوری کنند.
فضانوردان روز جمعه متوجه وجود آب در محوطه توالت ایستگاه شدند. بعد از بررسی مشخص گردید این آب به دلیل نقص سامانه تأمین آب توالت بوده و از آن به بیرون نشت کرده است. آنها این سیستم را تعمیر کردند اما مجبور شدند، بیش از ۱۰لیتر آب را با حوله‌هایی که در ایستگاه داشتند جمع‌آوری کنند.
به گفته ریانووستی، خوشبختانه آب پراکنده‌شده در آن قسمت، به تجهیزات و دستگاه‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی صدمه‌ای نزده است.
فضانوردان ناسا در سال‌های اولیه فعالیت در ایستگاه فضایی به‌طور مکرر دچار مشکلات مختلف در توالت بودند و تلاش مهندسین آمریکایی برای ساخت دستشویی ناموفق بود. دستشویی طراحی و تولیدشده آنها دائما خراب می‌شد. پس‌ازآن ناسا تصمیم گرفت از فناوری روسی در بخش آمریکایی استفاده کند. به همین دلیل ناسا در سال ۲۰۰۷ به شرکت روسی فناوری‌های فضایی انرگیا (Energia) توالتی را سفارش داد که ۱۹ میلیون دلار هزینه در برداشت.
ازآنجاکه ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی در یک سیستم بسته بسر می‌برند و باید آب را بازیافت کنند هدر رفتن ۱۰ لیتر آب مشکل بزرگی بشمار می‌رود.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

کاربرد ثانوی باتری‌های خورشیدی ایستگاه فضایی بین‌المللی

1397/10/05
دانیل هوت (Daniel Huot) سخنگوی ناسا می‌گوید: سکوهای باتری‌های خورشیدی ایستگاه فضایی بین‌المللی غیر از تامین انرژی مورد نیاز دستگاه‌های این ایستگاه، به طور مداوم برای سایه انداختن بر روی...

احتمال تغییر در برنامه اعزام فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی

1397/11/07
دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos) در مصاحبه با خبرنگاران از احتمال تأخیر در پرتاب اولین سفینه سرنشین‌دار سال۲۰۱۹ خبر داد. راگوزین گفت: «ما...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایرباس خدمات کشاورزی دقیق بر پایه داده‌های ماهواره‌ای را توسعه می‌دهد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که به دقت بر زمین‌های کشاورزی منطبق و همچنین کاملاً ابر زدایی شده استفاده می‌شود. ورده قابلیت پایش فصلی را برای تشخیص ناهنجاری‌ها و همچنین بهینه‌سازی بازرسی میدانی زمین‌های کشاورزی، آبیاری، کاشت، کود دهی و حفاظت محصول فراهم می‌کند. همچنین با این خدمت نوین می‌توان تحلیل‌های طولانی مدت و چندساله برای انتخاب استراتژی‌های کشاورزی و مدیریت بر پایه توسعه پایدار انجام داد. ورده می‌تواند به همه مشاوران کشاورزی دقیق خدمات ارائه دهد، از کوچک‌ترین استارت‌آپ‌ها تا بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کود و بذر وماشین‌های کشاورزی.